Mohamed Lahyani- usmívající se zabiják tenisusquashový míček vs raketbal

Prvních pět minut, kdy hráči míří po hodu mincí, je pravděpodobně jediným okamžikem, kdy se diváci na tenisového rozhodčího dívají. Pokud ovšem nedojde k hádce mezi hráčem a rozhodčím. Trvání nebo nerozhodnost Andyho Roddicka přes pozastavení hry kvůli dešti, aby nás diváci přesunuli naši pozornost ze zápasu na osobu sedící na židli.

Byl to ale nejdelší zápas v historii tenisu ve Wimbledonu, který do zpráv přivedl Mohameda Lahyaniho. On řídil zápas mezi Nicolasem Mahutem a Johnem Isnerem, aniž by si udělal přestávku ani jednou. V jednom z rozhovorů řekl: Poté, co Isner vyhrál, první věc, kterou mi řekl, byla: „Jak jsi to udělal, seděl jsi tam celou dobu na židli? Jaké je vaše tajemství? ‘Odpověděl jsem:‚ Cestuji ekonomicky. Sedm hodin nehybného sezení na kurtu není nic. ‘(Zdroj: na twitteru @piersnewbery zveřejněno na vamosbrigade.com).Švédsko vyprodukovalo docela dost tenisových velikánů v podobě Bjorna Borga, Stefana Edberga a Matse Wilandera. Ze stejné země pochází Mohamed Lahyani, kterého lze snadno považovat za jednoho z nejlepších rozhodčích na tenisovém okruhu. Vybaven okouzlujícím úsměvem je také jedním z nejpřátelštějších rozhodčích. Je proslulý svým dunivým hlasem a důrazem na skóre, zvláště když vyhlašuje 15-30.

Neil Harman, slavný tenisový novinář, kdysi tweetoval v Indian Wells: Nezáleží na tom, na kterém hřišti jste, můžete někde slyšet volání Mohameda Lahyaniho. Člen vamosbrigade.com, Juanita, zveřejňuje příběh o době, kdy Lahyani rozhodoval o zápase v Petrohradě na vnějším hřišti. Jeden z jeho přepisů byl zřejmě tak hlasitý, že přestal hrát na středovém kurtu, protože si tamní hráči mysleli, že to byl telefonát jejich rozhodčího!

Jeho mimosoudní chování odráží tolik klidu a důvěry, jako na hřišti. Humor a pokora jsou dva rysy, které ho odlišují od ostatních. Juanita zveřejňuje další incident, který ukazuje jeho humor. V zápase mezi Mardy Fish a Rafaelem Nadalem řekl Lahyani hráčům po hodu mincí: Pokud máte nějaké otázky, víte, kde mě najdete a ukázal na židli!Mohamed Lahyani se narodil marockým rodičům, kteří emigrovali do Švédska. Zatímco v mladém věku hrál mnoho sportů, nikdy se nechtěl stát profesionálem. Začal studovat kulinářství a pracoval také v tělocvičně pro ženy, než se začal věnovat tenisu jako čárový rozhodčí. Pomalu získal bílý odznak, což je oficiální uznání profese umpiring. Propracoval se přes bronzové a stříbrné odznaky. Nebylo snadné získat tyto odznaky, protože to vyžaduje intenzivní školení, nemluvě o dlouhých týdnech, kdy je rozhodčí povinen zůstat mimo rodinu. Poté, co odehrál asi 500 zápasů za rok, jeho dobrá vize, charakter a dobrá komunikace s hráči - základní dovednosti této profese - pomohly Lahyani dosáhnout zlatého odznaku, nejprestižnějšího ze všech.

Největší silou Lahyaniho je, jak rozdává napětí mezi hráče úsměvem, malým pokecem nebo kývnutím, což vše pomáhá hráčům udržet klid v těsných zápasech. I když je na okruhu více než 15 let, jediným brzděním v jeho zbroji je, že kvůli pravidlům ITF/ATP nikdy neodsloužil grandslamové finále. Patří do seznamu rozhodčích ATP, zatímco grandslamy spadají pod ITF. A to navzdory tomu, že existuje jediná certifikace pro ITF i ATP. Kvůli malému počtu rozhodčích ITF však rozhoduje v prvních kolech Grand Slamů.

tenisový palec

Lahyani je pravděpodobně jediným rozhodčím, který má fanoušky podobné fanouškům hráče. V jednom z rozhovorů na Teledeporte, kde tazatel komentoval jeho popularitu u mladých fanoušků v Barceloně, která téměř konkurovala „Nadalmanii“, řekl, že mu to nevadí (zdroj: nou.amic z vamosbrigade.com). Vygooglete si jeho jméno a najdete řadu fór věnovaných jemu a spoustu zajímavých setkání, která s ním lidé měli.Poté, co jsem ho trochu podrobil průzkumu, jsem zjistil, že nejdelší zápas Wimbledonu není jeho jedinou zásluhou. Byl také předsedou rozhodčího, když se wimbledonští mistři Pete Sampras a Federer setkali tváří v tvář na Wimbledonu v roce 2001. Byl také součástí války Hewitt-Nalbandian na Australian Open v roce 2005, která skončila ve 2 hodiny ráno, a byl předsedou rozhodčí 4hodinového epického duelu mezi Nadalem a Djokovičem na Madrid Masters v roce 2009.

Být tenisovým rozhodčím není nikdy snadné, protože na vaši hlavu číhá obrovské množství tlaku. Mohamed Lahyani si zaslouží potlesk za to, že se stále usmívá a je skvělým rozhodčím, který se na hřišti nikdy nenudí. Všichni jeho fanoušci doufají, že se brzy stane účastníkem grandslamového finále (existuje naděje, že Steve Ulrich, další rozhodčí ATP, byl výjimkou, který mohl úřadovat finále US Open).

Poznámka: O povolení bylo požádáno z příslušných zdrojů a ze zmíněného webu.

nejlepší nadměrné tenisové rakety

Populární Problémy

Porazila Radwanskou ve dvou setech-6: 0, 6: 4, aby si zajistila své sedmé místo ve finále na Australian Open.

Zde je návod, jak sledovat nový noirový thriller Dare Me od USA Networks, kde se středoškolská roztleskávačka potácí poté, co šokující zločin šokuje jejich malé město.

Basketbalové bluebloods UNC a Kentucky se v sobotu setkají na CBS Sports Classic 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

Kapitán Daniel Orsanic oznámil tým, který by ve čtvrtfinále turnaje mužských tenisových týmů narazil na Srbsko.