Na prvním China Open po čtyřech letech na okruhu WTA jsou sázky vysoké

Iga Swiatek a Aryna Sabalenková vyhrají svůj závod o číslo 1 a Coco Gauff odehraje svůj první zápas jako major šampiónka.China Open WTA v hodnotě 8 milionů dolarů se vrací do Pekingu poprvé od roku 2019. Iga Swiatek a Aryna Sabalenková vyhrají svůj závod o číslo 1 a Coco Gauff bude hrát svůj první zápas jako hlavní šampiónka.

China Openkde koupit tenisovou raketu
  • Peking
  • $ 8,127,389; WTA 1000
  • Tvrdý soud
  • Draw je zde

Pro fanoušky na Západě nebude nikdy snadné držet krok s asijským swingem, ale turné to trochu znesnadňují, jen pro dobrou míru, tím, že odkládají začátek jejich turnajů. I když Ons Jabeur a Veronika Kudermetova tento víkend uzavírali své tituly v Ningbu a Tokiu, jejich spoluhráči už skoro dokončili úvodní kolo v Pekingu.

Počínaje pondělím se však do centra pozornosti dostane konečných 1000 WTA v roce 2023 – a jeho peněženka ve výši 8 milionů dolarů. Je to poprvé, co se akce koná od roku 2019; finále toho roku, mezi Ash Barty a Naomi Ósakaovou, vypadá jako z úplně jiné éry. V té době Iga Swiatek nikdy nezískal žádný titul. Ve skutečnosti až do tohoto víkendu Swiatek nikdy nebyl součástí asijského swingu a nikdy nebyl v Číně. Tento týden znovu odstartuje svůj závod o koncoroční číslo 1 s Arynou Sabalenkou a také nově vznikající rivalitu s Coco Gauff. Polák a Američan by se mohli potkat v semifinále.

Coco Gauffová sehraje svůj první zápas na grandslamové šampionce v Pekingu proti Jekatěrině Alexandrovové.Než se tam ale dostaneme, musíme projít poměrně chaotickými úvodními koly. Kvůli napjatému rozvrhu a cestě z Tokia dostalo několik hráčů nyní notoricky známé vystoupení, včetně Kudermetové a dvou dalších semifinalistek Tokia, Marie Sakkari a Anastasie Pavlyuchenkovové. (Jabeur, která pochází z Ningbo, nedostala ani jeden; dnes bude hrát s Ashlyn Krueger ve svém prvním kole.)

Ve stejnou dobu musí 3 nasazené, Sabalenka, Swiatek a Gauff, kteří by normálně očekávali, že v takovém turnaji dostanou volnou přihrávku, čelit soupeřům v úvodním kole. Sabalenka už porazila Sofii Keninovou; v pondělí se Swiatek utká se Sarou Sorribes Tormo, zatímco Gauff se utká s ne zrovna snadným soupeřem v Jekatěrině Alexandrovové.Už tam bylo několik nepříjemností. Anhelina Kalinina porazila Markétu Vondroušovou; Magda Linette porazila Victorii Azarenkovou; Mirra Andreeva porazila Barboru Krejčíkovou; Jasmine Paolini porazila Beatriz Haddad Maia; a Yue Yuan, divoká karta, porazili Elise Mertensovou. Brzy by jich mohlo být víc.

Ale větší příběhy týdne zůstávají nedotčeny.

Sabalenková už v Pekingu běží a porazila Sofii Keninovou se ztrátou tří her.

koupit tenisovou raketu online

Sabalenka má náskok 1300 bodů na Swiateka v závodě o číslo 1. Swiatek říká, že o tom nepřemýšlí, ale pokud bude chtít, bude mít šanci tento náskok tady i v Cancúnu zúžit.

Gauffová, která bude debutovat na China Open, se pokusí navázat na své US Open a pokusí se udržet třetí místo v žebříčku od Eleny Rybakinové, která je 200 bodů za ní.

Jessica Pegula, č. 5 v závodě, se pokusí zamknout místo v Cancúnu, zatímco č. 8 Jabeur se pokusí udržet před č. 9 Sakkari o konečné místo.

Elena Rybakina se v pondělí utká se Zheng Qinwen v zápase prvního kola. Zheng vyhrála minulý týden zlato na Asijských hrách, ale také se bude vzpamatovávat ze ztráty svého trenéra Wima Fissetteho s Naomi Ósakaovou. Zheng označila rozhodnutí Fissette za „neetické“ a něco, co neodpustí . Bude ji to pohánět nebo rozptylovat?

Nalaďte se zítra (velmi brzy) a uvidíte.

Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat premiéru The Walking Dead v 10. sérii.

Jak začít cvičit. Ačkoli téměř každému se líbí myšlenka pravidelně cvičit nebo chodit do posilovny, udržení motivace pravidelně cvičit je jiný příběh. Začít a udržovat trénink může být těžké ...

Miss USA 2020 se koná v pondělí večer na kanálu FYI, ale zde je návod, jak můžete sledovat online přímý přenos soutěže zdarma.

Rafael Nadal se ohlédl za emocionálním okamžikem, kdy Španělsko přivezlo domů mistrovství světa FIFA 2010. Nadal také vysvětlil, jak velký význam má fotbal nejen ve Španělsku, ale v celé Evropě.