Navratilova-Evert porazila Rogera Federera vs Rafaela Nadala na první místo v žebříčku největších rivalit všech dob

Rivalita mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem skončila na 2. místě za Chrisem Evertem a Martinou Navrátilovou

Rivalita mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem skončila na 2. místě za Chrisem Evertem a Martinou Navrátilovou

V odpočítávání největších rivalit v tenisové historii, Tenisový kanál na pozici č. 2 obsadil legendární soupeření Roger Federer vs Rafael Nadal s Martina Navrátilová vs. Chris Evert přičemž nejvyšší místo. Překvapivě však byla rivalita mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem na nízké úrovni č. 10.

Navrátilová a Evertová mezi nimi získaly 36 hlavních titulů a zemřely dokonce i v 18 jednotlivcích. Duo se během své slavné kariéry setkalo s ohromujícím 80krát a jejich intenzivní bitvy do značné míry definovaly konec 70. a 80. let v ženském tenise.

„Obrovské kontrastní styly. Očividně máte Chrissy, která ráda visí na základní linii a vyřazuje vás. Byla tak psychicky odolná, “vzpomínal Tracy Austin, bývalý americký hráč. 'Pak máte Navrátilovou, která se nemohla dočkat, až se dostane k síti.' Chtěla sloužit a salvovat, chtěla čipovat a nabíjet. '

Čím jsou Navratilova vs Evert natolik speciální, aby překonali Rogera Federera vs Rafaela Nadala?

Martina Navratilova a Chris Evert se na grandslamech sešli 22krát

Martina Navratilova a Chris Evert se na grandslamech sešli 22krát

Zatímco mnoho současných tenisových fanoušků by mohlo považovat soupeření Rogera Federera-Rafaela Nadala za to nejlepší, co tento sport kdy viděl, konflikt Evert-Navrátilova je dobrým důvodem pro sebe.

bodování v tenise za figuríny

Ve 12 letech následujících po vzniku žebříčku WTA držel jeden z těchto dvou první místo po celých 23 týdnů. Stáli proti sobě ve 22 grandslamových zápasech v letech 1975 až 1988.

Navrátilová egded celkové H2H, se 43 vítězstvími na 37.

disney plus aplikace xbox one
„Když jsem hrál Chris, půjdu jen po řadě, nebo se pokusím překvapit její cross-soud? Je to mentální hra, kterou mezi sebou hrajete, “řekla Navratilova Tennis Channel.
'Když jsem hrál Martinu, všechny mé antény byly nahoře,' dodal Evert. 'Moje úroveň výstrahy byla vyšší než kdy předtím.' Věděl jsem, že musím být na špičkové úrovni a vydat svoji hru A. '

3 současné soupeření se dostalo do top 10, ale zasloužili si Rafael Nadal vs Novak Djokovic být vyšší?

Rivalita mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem, která se nacházela poblíž vrcholu, byla zbytečná. Oba úhlavní rivalové za ta léta vytvořili několik ikonických bitev - především finále Wimbledonu 2008, které je všeobecně považováno za největší zápas všech dob.

Rafael Nadal vede proti sobě 24: 17, ale jejich zápasy mají často epické rozměry. Mnozí se domnívají, že rivalita „Fedalu“ byla definitivním tenisovým příběhem let dvacátých a počátku roku 2010.

Mezi aktivními hráči jsou Serena a Venus Williamsová na 6. místě. Tyto dvě sestry se zapsaly do historie tím, že získaly tolik vavřínů pro rodinu na tenisovém kurtu - Serena vyhrála 23 Majors, Venus sedm. Serena také vede head-to-head s rozdílem 18-12.

Asi nejpřekvapivějším rysem seznamu byla pozice soupeření Rafael Nadal vs Novak Djokovic. Dva nejmladší členové slavného tria 'Big 3' hráli spolu 55krát, přičemž Srb vedl 29-26.

tenisové hry nintendo wii

Novak Djokovic vs Rafael Nadal vyprodukoval tolik epických zápasů jako Roger Federer vs Rafael Nadal, ne -li více; jejich 2012 Australian Open zápas byl nejdelší Slam finále všech dob. Jejich rivalita je také bližší než souboj Roger Federer vs Rafael Nadal, což je důvod, proč mnozí očekávali, že se objeví v top 5 (nebo dokonce top 3) seznamu.

Dalším pozoruhodným opomenutím je rivalita mezi Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem, která za ta léta zaznamenala několik kvalitních zápasů. Srb vede tuto bitvu také, 27: 23, přičemž tři z těchto výher následovaly poté, co Roger Federer držel mečbol.

Zde je úplný seznam podle rozhodnutí panelu odborníků Tennis Channel:

10. Rafael Nadal vs Novak Djokovic

9. Margaret Court vs Billie Jean King

8. John McEnroe vs Jimmy Connors

7. Rod Laver vs Ken Rosewall

6. Serena Williams vs Venus Williams

cvičení rakety

5. Pete Sampras vs Andre Agassi

espn tenis online

4. Monica Seles vs Steffi Graf

3. Bjorn Borg vs John McEnroe

2. Roger Federer vs Rafael Nadal

1. Chris Evert vs Martina Navrátilová

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak zdarma sledovat hudební festival 2020 iHeartRadio online.

Náš spisovatel staví jednu tenisovou legendu proti druhé. Roger Federer a Pete Sampras hrají v tomto virtuálním zápase o slávu.

Stručný přehled základních pojmů v tenise a toho, co se začátečníci musí naučit, než se tomuto sportu začnou věnovat.

Jak zabránit dysplazii kyčle u psů. Dysplazie kyčle je běžný degenerativní stav u psů, ke kterému dochází, když se kyčelní kloub vašeho psa nevytváří správně. Kombinace genetiky a dalších faktorů může způsobit, že měkké tkáně obklopují ...

Utahující se po rozrušené ztrátě minulý týden, č. 23 UW v sobotu hostí nebezpečnou havajskou stranu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak uvolnit matice očka. Okolní matice se používají k zajištění kola k vozidlu a matice je třeba povolit a případně odstranit, kdykoli budete chtít vyměnit pneumatiku, přistupovat k brzdám a provádět řadu dalších oprav na svém vozidle ....