Novak Djokovic nešel příkladem, říká Feliciano Lopez

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Novák Djokovic kvůli své nešťastné Adria Tour přišel kvůli spoustě kritiky od hráčů i odborníků. Událost musela být zrušena poté, co čtyři hráči (včetně samotného Djokoviče) měli pozitivní test na virus COVID-19, a od té doby nedošlo k uvolnění.

Španělský veterán Feliciano Lopez nyní nadával na světovou jedničku za to, že se podílel na pořádání tenisového turnaje bez jakýchkoli bezpečnostních protokolů.

Adria Tour byla série exhibičních zápasů pořádaných Nadací Novaka Djokoviče mezi partou nejlepších hráčů. Novak Djokovič, Dominic Thiem, Alexander Zverev a Grigor Dimitrov se sešli na Balkáně, aby získali peníze na pomoc při COVID-19, a první etapa v Bělehradě byla považována za úspěch.

Vzhledem k tomu, že zápasy přitahovaly kapacitní davy a představovaly čáry, míčové děti, obejmutí hráčů a dokonce i párty bez trička, vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy virus zasáhne. A přesně to se stalo během druhé etapy, v Zadaru (Chorvatsko).

Grigor Dimitrov, Borna Coric, Viktor Troicki a Novak Djokovič začátkem tohoto týdne měli pozitivní test na COVID-19, což si vynutilo zrušení turnaje. Djokovič se na svých účtech na sociálních sítích srdečně omluvil za celý ten nepořádek, ale to nezabránilo tenisovému světu, aby jeho směrem vrhl stálý proud cihel.

Feliciano Lopez v rozhovoru pro El Partidazo de Cope řekl, že neštěstí Novaka Djokoviče na Adria Tour by nepříznivě ovlivnilo sport, který je připraven na návrat v srpnu.

'To, co udělal Djokovič, nepomůže,' řekl Lopez. „Myslím, že by to mohl udělat lépe, jsem o tom přesvědčen. Svět je takový, že musíte dát úplně jiný obraz, než jaký dal. '

Španělský levák také kritizoval srbské úřady za udělení povolení k hromadnému shromáždění 4000 lidí bez masek.

'Velkou část odpovědnosti za to, co se stalo, mají také politici země, zdravotnické úřady, které jim umožňují uspořádat na tribuně akci 4 000 lidí bez roušek.'

Novak Djokovič musel jít příkladem: Feliciano Lopez

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Feliciano Lopez dále kritizoval srbské úřady za povolení fotbalových zápasů a večírků pro hráče navzdory skutečnosti, že pandemie COVID-19 dosud neutichala. Řekl také, že Adria Tour poskytla světu špatný příklad.

'Kromě toho, co je turnaj, pořádali také fotbalové zápasy nebo večírky, kterým se lze vyhnout a které by mohly být provedeny jinak.' Myslím, že v Srbsku jim umožnili udělat akci, která nevydávala obraz (tenisu), který by měl mít. '

Poté, co obrátil svou pozornost zpět na Novaka Djokoviče, Lopez řekl, že světová jednička 1 musí jít příkladem, ale že udělal přesný opak tím, že zorganizoval Adria Tour bez příslušných omezení.

„Tenis je vážný sport, jako je fotbal nebo basketbal. Lidé musí jít příkladem, “řekl Lopez. 'To, co se stalo v Bělehradě s Djokovičem, nevěstilo nic dobrého pro návrat k tenisu.' Potřebovali, abychom dodržovali nejpřísnější protokoly, jak to nemůže být jinak. Důležitá věc je bezpečnost lidí a to, že tam nejsou žádné nákazy. '

Feliciano Lopez, který je také ředitelem Mutua Madrid Open, který je naplánován na 12. až 20. září, doufá, že v místě bude „40 nebo 50% veřejnosti“ v závislosti na situaci COVID-19.

Lopez na závěr uvedl, že události na Adria Tour by neměly být přetrvávajícím obrazem tenisu v myslích lidí, protože ATP Tour pokračuje v srpnu. Kvůli přísným předpisům, které na turnaji platí, si také pořídil snímek Novaka Djokoviče, který měl druhé myšlenky o hraní US Open.

`` (Doufám), že lidé nezůstanou u tohoto obrazu tenisu, protože nyní, když se tenis vrací do USA, je protokol, který musíme dodržovat, velmi extrémní. Mnoho hráčů (může) nesouhlasit a věří, že nás nemohou podrobit tak přísné kontrole. '

Populární Problémy

Mardy Fish věří, že několik výkonů, které Roger Federer dosáhl - dosáhl 23 po sobě jdoucích semifinále a 36 po sobě jdoucích čtvrtfinále na grandslamech - přispělo k neuvěřitelnému sportovnímu st

Vtipné gesto Robina Haaseho vyvolalo na stadionu slzy smíchu.

Proslulý trenér Francesco Cina věří, že Dominic Thiem má na to, aby nakonec předběhl Big 3. Cina také chválil Thiemovo myšlení a řekl, že Rakušan je připraven udělat další krok.

Stát se sportovním hlasatelem může být náročné, protože obor je poměrně konkurenceschopný a těžko se do něj proniká. Pouze získáním správného vzdělání a raných pracovních zkušeností můžete doufat v úspěch, ale s dostatečným odhodláním ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Knicks vs Lakers online bez kabelu, ať už jste v New Yorku, Los Angeles nebo mimo trh.

Jak běžet déle. Možná jste odhodláni zlepšit svou celkovou kondici, nebo opravdu doufáte, že dokončíte půlmaraton, nebo jen chcete zlepšit své šance na to, abyste autobus stihli odjet do práce. Ať už je vaším cílem schopnost ...