V Londýně kraluje Novak DjokovičDjokovič s trofejí na konci roku

ve dvouhře vládne raketa

Světová jednička Novak Djokovič zakončil sezónu 2015 na vysoké úrovni, když porazil Rogera Federera 6-3,6-4 a vyhrál finále světového turné Barclays ATP. Djokovič se tak stává prvním hráčem v historii hry, který v Londýně vyhrál 4 tituly za sebou. Nyní tedy přidává svůj součet titulů na konci roku k 5 a je druhý v řadě většiny titulů, jeden plachý na Federerovu 6.

Djokovič po celý zápas projevoval nejvyšší sebevědomí, když Federera nasměroval s úžasnými návraty služeb. Djokovič, který je rozhodně nejlepším vracečem služeb ve hře, přiměl Federera bojovat s druhým podáním. Federer získal při druhém podání pouze 9 z 21 bodů. Djokovič úžasně vyhrál neuvěřitelných 84 procent svých druhých podání (16/19) a 8 z nich bylo zaměřeno na Federerův bekhend, z nichž Novak vyhrál 7.

Federerovým jediným plusovým bodem v zápase bylo, že si připsal více vítězů než Djokovič. Federer zasáhl celkem 19 vítězů ve srovnání s 13. Djokovičovým 13. To se však neukázalo jako dost, protože švýcarská legenda zasáhla 31 nevynucených chyb ve srovnání s 13 Djokovičovou.

Djokovič byl tedy během celého zápasu ve své střelbě mnohem přesnější a nedovolil Federerovi, aby kdykoli během zápasu představoval hrozbu. Djokovič zacílil Federerův bekhend a trefil 70% bekhendů bekhendu a 30% času poslal bekhendem Federera do defenzivy a poté vytvořil tlak na svůj běžecký forhend.

Federerův bekhend však obsahoval chyby. Zasáhl šest vítězů, ale ve 13. měl příliš mnoho nevynucených chyb. Federer trefil 61% bekhendů napříč kurtem a 39% v řadě. Djokovič tak Federerův bekhend uchvátil svým vlastním, trefil ho přes kurt a naplno využil.

jak vodotěsné tenisky


Návraty služeb Djokoviče byly na místě.

Vrcholem sezóny 2015 byl určitě Novak Djokovič, a to natolik, že tomu můžeme říkat sezóna Djokovic. Djokovič změnil nové výšky, výšky, které si žádný tenista nikdy nepředstavoval.

Dosáhnout všech čtyř grandslamových finále a vyhrát tři z nich (Australian Open, Wimbledon a US Open), dosáhnout 8 z 9 ATP mistrů 1000 finále a vyhrát 6 z nich (Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Řím, Šanghaj a Paříž ), jeho letošní rekord byl vynikající. A aby toho nebylo málo, také nyní vyhrál finále Barclays ATP World Tour a dokončil sezónu 2015 důsledně k dokonalosti.

jak roztáhnout tenisky širší


Přítomnost Beckera Novakovi určitě pomohla.

Hodně to souvisí s Djokovičovým mentálním sebevědomím a také s jeho novým trenérem Borisem Beckerem, který z něj udělal úžasného serveru a ještě lepšího poskytovatele služeb. V loňském roce, po jeho prohře ve finále Roland Garros v roce 2014, byly vzneseny otázky ohledně Djokovičova vystoupení na grandslamových finále, protože prohrál tři finále v řadě. Ale Djokovič rozhodně ukázal, že se kritici mýlili, a sezóna 2015 určila Novaka jako jednoho z největších hráčů všech dob.

Populární Problémy

Jak poskytnout první pomoc koni. Byl váš kůň zraněn? Potřebuje první pomoc? Přestože jsou nehody s koňmi neobvyklé, může nastat chvíle, kdy se budete muset ponořit a poskytnout první pomoc, když to nejméně čekáte. Vědět ...

V očích tenisových fanoušků Federer nemůže udělat nic špatného. Ale možná tímto kouskem několik naštval.

Jak zabránit vypouklému disku. Vaše páteř obsahuje řadu meziobratlových plotének, které jsou naskládány mezi kostmi a při běžných každodenních činnostech fungují jako tlumiče nárazů. Vypouklý disk, známý také jako herniovaný disk, ...

Federer slibuje, že prokáže urážku na výhru ATP

Pokud si na dvorku užíváte klidu a pohody, budete se cítit odhaleni, plot pro ochranu soukromí může být přesně to, co potřebujete. A pokud jde o stavbu prominentních struktur, jako jsou ploty, je cedr jedním z nejlepších materiálů. Své...