Rafael Nadal byl na misi dokázat, že je dobrý na všech površích: Justine Henin

Rafael Nadal s wimbledonskou trofejí v roce 2008

Rafael Nadal s wimbledonskou trofejí v roce 2008

Existuje zajímavá podobnost mezi trajektorií kariéry Grand Slama Rafaela Nadala a Justine Heninové. Když se Španěl poprvé oznámil na jíl z Roland Garros jako 19letý byl Belgičan jeho antukovým protějškem ve hře žen.

počítání tenisu

Ti dva vládli na French Open tři roky po sobě, v letech 2005 až 2007. Každý možný soupeř, který přišel do cesty, byl zdrcen, protože Nadal a Henin založili svoji nadvládu na rudé špíně.

Rafael Nadal byl však mnohem víc než jen hliněný kurt. A dokázal to, když v létě roku 2008 obepínal Rogera Federera v epické pětici na lesklých trávnících Wimbledonu. Mnozí to považují za největší tenisový zápas, jaký kdy byl odehrán.

Justine Henin líbá trofej French Open v roce 2003

Justine Henin líbá trofej French Open v roce 2003

Ale Henin, která ukončila svou kariéru sedmi třpytivými trofejemi Slam, měla ve svém slavném životopisu jednu do očí bijící díru - nikdy nemohla vyhrát Wimbledon. Heninovi se nikdy nepodařilo dokončit Career Slam, ale dvojnásobný vicemistr SW19 ví lépe než kdokoli, jaké monumentální úsilí je potřeba k zvládnutí hlíny i trávy ve stejném roce.

disney+ on fire tv

A proto, když se bývalá světová jednička Mats Wilanderová zeptala na své myšlenky o Nadalově vítězství Channel Slam 2008 na Eurosport's Players 'Cut, sedminásobný vítěz Major nemohl přestat chválit kolosální počin Southpaw.

Zaměření Rafaela Nadala na cvičení vyniklo: Henin

Zlatá olympijská medailistka z roku 2004, která pozorovala své tréninky z blízkého okolí v Paříži, vyzdvihla své zaměření a odhodlání jako vlastnosti, které ji zasáhly. Podle Henina měl Nadal s ohněm v očích a intenzitou tréninku opravdu na misi dokázat se na všech površích.

online simpson made in america
'Vždy si budu pamatovat jeden obrázek pocházející z French Open do Wimbledonu,' řekl Belgičan. 'Opravdu si nepamatuji, jaký to byl rok, ale viděl jsem Rafa na cvičných hřištích tam, a, víš, bít tvrději a soustředěněji.' Carlos (Moya) mluvil o zaměření, vidíte, že je to v něm.
„Hodně mi (mně) také připomíná, protože někdy vypadá úzkostlivě, má pochybnosti, ale vypadá to, že dřina dodává sebevědomí. A viděl jsem mu v očích, že tam byla mise, také dokázat, že je opravdu dobrý na jiných površích. '

Bývalá světová jednička WTA pak zdůraznila velikost Nadalova francouzského Open-Wimbledonského double v roce 2008 tím, že se srovnávala s vlastní kariérou. Sama Henin dvakrát vyhrála několik Slamů za rok; v roce 2003 a 2007 zjistila úspěch na hardcourts US Open kromě toho, že pytlovala na French Open. A lépe než kdokoli jiný chápe, jak těžké je pro hliněného závodníka přizpůsobit svou hru jiným povrchům - a kolik píle a vytrvalosti je zapotřebí k tomu, aby to všechno zvládli.

US Open přichází více než dva měsíce po French Open, takže Henin měla dostatek času na provedení všech nezbytných vylepšení své hry před severoamerickým švihem. Ale vzít svou hliněnou hru na bleskově rychlá travnatá hřiště SW19 během několika týdnů a přesto tam nějak najít úspěch, to je úplně něco jiného.

Pro Nadala tu byla další jedinečná výzva. Roger Federer byl v té době nesporným králem trávy, když v letech 2003-07 vyhrál pětkrát za sebou Wimbledon. Je pozoruhodné, že dvě z jeho posledních vítězství přišly o nadvládu nad mladým španělským antukovým kurtem.

Nikdy to nebylo snadné, a proto Henin - a zbytek světa - nadále žasnou nad velikostí toho, čeho Nadal dosáhl.

Výhra ve Wimbledonu 2008 udělala z Nadala superstar: Wilander

Roger Federer (vlevo) a Rafael Nadal po finále Wimbledonu 2008

Roger Federer (vlevo) a Rafael Nadal po finále Wimbledonu 2008

I přes dvě finálové prohry ve Wimbledonu se Nadal nevzdal. Právě se motivoval, aby v roce 2008 využil příležitosti a dosáhl té, o které si každý myslel, že je nemožná.

tenisky s červeným třpytem

Právě to vyniklo zejména u Henina, jak uvedla:

„Když jsem po French Open vyhrál na hardcourt, bylo to o dva měsíce později na US Open. Abych vyhrál ve Spojených státech, bylo to daleko od mé kultury. Bylo to pro mě těžké. Ale vyhrát někde jinde na jiném druhu povrchu bylo něco obrovského.
„Jsem si tedy docela jistý (bylo to důležité), aby to Rafa dokázal tenisovému světu, protože všichni jen mluvili o jeho hře na antuce. A dokázat, že může vyhrát na trávě (bylo obrovské). Nebylo to těžké, bylo to na trávě. Jo, myslel jsem si, že to bylo něco opravdu úžasného.

Wilander souhlasil s Belgičanem a dodal, že právě výhra ve Wimbledonu skutečně udělala z Rafaela Nadala superstar.

„Myslím, že to z něj udělalo superstar. Nikdy jsem si nemyslel, že by svým stylem mohl (vyhrát Wimbledon), “řekl Wilander.

Populární Problémy

Všechny oči budou upřeny na Novaka Djokoviče na letošním US Open, vzhledem k tomu, že Srb je na prahu historie.

Ole Miss a Mississippi State se setkávají na vydání Egg Bowl 2019 na Den díkůvzdání. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Polykarbonát je druh plastu, který se běžně používá k výrobě nebo úpravě okenních tabulí. Téměř vždy je dodáván v listech a je poměrně snadné ho řezat. Tenčí polykarbonátové listy lze nařezat a zacvaknout nožem. Můžeš...

Někdy pozdě ve středu v noci v Paříži vydala světová č. 2 Naomi Osaka prohlášení o svých sociálních sítích.

Konečná metoda, kterou použijete, bude zcela záviset na stylu a designu vaší zbroje; tyto kroky jsou míněny jako stručný nástin technik používaných k vytváření koženého brnění, nikoli jako pevné plány. Proveďte svá měření. Pro...