Top 8 švédských tenistů všech dob

# 5 Sven Davidson

Sven Davidson - 1957 šampion French Open

Sven Davidson - 1957 šampion French Open

První švédskou tenisovou superstar byl zesnulý Sven Davidson. Byl vůbec prvním tenistou ze země, který vyhrál grandslamový titul jednotlivců; učinil tak na French Open 1957 a ve finále porazil Herberta Flama.

Předtím byl dva po sobě jdoucí roky na French Open, v letech 1955 a 1956.

Davidson dosáhl světového žebříčku číslo 3 v kariéře v roce 1957. V tomto roce se také dostal do semifinále Wimbledonu a US Open. Během své kariéry získal celkem 50 titulů ve dvouhře. V letech 1950 až 1960 byl také součástí švédského daviscupového týmu.

Ve Wimbledonu 1958 se Davidson spojil s kolegou Švédem Ulfem Schmidtem a vyhrál titul ve čtyřhře. Davidson byl uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy v roce 2007.

Populární Problémy

Jak vyměnit pásy z praku. Většina moderních praků se skládá z ocelového těla ve tvaru Y se dvěma ohnutými trubkovými rameny, ke kterým je bezpečně připevněn kulatý elastický pás. Pokud se vám prak praskne nebo se guma časem opotřebuje, ...

Andy Murray postupuje v Barcelona Open poté, co Tomic vytáhne

V pátek se Vikingové a Svatí střetnou o vánočním zápase. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry online.

Novak Djokovic vyprávěl incident ze svých cest po Srbsku, kde se setkal s fanouškem, který má kořeny pro Rogera Federera. Djokovič také odhalil tenisové komentátory, které rád poslouchá.