Novak Djokovic prozradí, co jí v běžný den

Novak Djokovic si užívá trávu na Centre Court - tradici, kterou dodržuje od Wimbledonu 2011

Novak Djokovic si užívá trávu na Centre Court - tradici, kterou dodržuje od Wimbledonu 2011

Novak Djokovič je již mnoho let zastáncem rostlinné stravy, o které se světová jednička domnívá, že je hlavním přispěvatelem k jeho úspěchu na hřišti. A to v nedávném rozhovoru s americkým novinářem Graham Bensinger , Srb přesně popsal, jak mu deník z příkopu, maso a lepek pomohly pozvednout jeho hru.

Djokovič řekl, že v roce 2007, když byl ještě teenager, musel snášet frustrující kouzlo toho, co popsal jako „alergie“ nebo „mírnou verzi astmatu“. To neustále brzdilo jeho hru, zejména během dlouhých zápasů, a to byl velký důvod jeho častých odchodů do poloviny zápasu.

Djokovič si stěžoval, že zkoušení různých tréninků a podstoupení operace nosu k odstranění ucpání nosu nabízí jen malou pomoc. Obrátil se tedy na dietní změny.

Vyloučení deníku, lepku a rafinovaného cukru přineslo transformaci: Novak Djokovic

V návaznosti na rady, které dostal od kolega Srba a odborníka na výživu Dr. Igora Cetojeviče v roce 2010, Djokovič řekl, že vyhýbání se všem formám mléčných výrobků a následná dieta bez lepku a postupné odstraňování rafinovaných cukrů mu nesmírně pomohly. Následoval přechod na kompletní rostlinnou stravu.Novak Djokovic začíná svůj den teplou vodou a citronem a následně šťávou z celeru

Djokovič prozradil, že první věcí, kterou po probuzení vypije, je teplá voda napuštěná citronem, po které následuje šťáva z celeru. Poté je to smoothie ze směsi různých druhů ovoce a řas.

Djokovic dodal, že také užívá superpotravinové doplňky, které mu pomáhají získat „mentální jasnost“.

'Během první části dne jím hodně ovoce a saláty,' řekl Djokovič. 'Nerad jím jakékoli jídlo, které by vyžadovalo mnoho energie na trávení, zvláště během první části dne, protože právě tehdy potřebuji na svůj trénink nejvíce energie.' Takže nechávám věci docela lehké a pravděpodobně bych měl zrna jako quinoa, proso a divokou rýži. Sladké brambory a normální brambory, dušené nebo vařené. '

Nerad jsem označován za vegana: Novak Djokovic

Djokovič, který v minulosti připisoval své rychlé zotavovací časy na kurtu přísné rostlinné stravě, není velkým fanouškem etiket. Srb vysvětlil, proč se nenazývá veganem, a řekl:

co určuje vítěze tenisového zápasu
„Nemám rád štítky, abych byl upřímný. Jím už několik let na rostlinné bázi (jídlo). Ale kvůli nesprávné interpretaci štítků a zneužívání štítků se mi tento druh jména prostě nelíbí. '

Djokovič dále dodal, že alergie, které ho trápily v jeho mladších letech, jsou nyní minulostí. Přechod na celou rostlinnou stravu pomohl je úplně odstranit.

Při rozhovoru s doktorem Draganem Ivanovem, specialistou na vnitřní lékařství, Djokovič také prozradil, že věří v sílu přerušovaného půstu. Světová jednička pravidelně cvičí půst po dobu nejméně 16 hodin bez jídla , o kterém tvrdí, že pomáhá při uzdravování jeho těla.

Kombinace veganské stravy, a Španělský duchovní guru , rodinné objímání Bezohledná důslednost a palčivá touha vyhrát tituly, to vše, v různých poměrech, katapultovalo Novaka Djokoviče na vyšší úroveň tenisové historie.

Populární Problémy

Jak používat elektrickou pračku. Elektrická myčka má podstatně větší čisticí výkon, než jaký můžete získat zahradní hadicí; tato síla má však také inherentní nebezpečí zranění nebo poškození majetku. Chcete se ujistit, že víte, jak ...

Výstup na Kilimandžáro by měl víru Garbine Muguruza ještě zlepšit, říká trenérka Conchita Martinez.

Jak naplánovat rodinné setkání. I když je snadné zůstat v kontaktu s rodinnými příslušníky prostřednictvím sociálních médií, nic nemůže nahradit osobní setkání s příbuznými. Shledání rodiny je skvělý způsob, jak se spojit, přemýšlet a vytvářet nové vzpomínky. Začít...

Jak vyměnit pásy z praku. Většina moderních praků se skládá z ocelového těla ve tvaru Y se dvěma ohnutými trubkovými rameny, ke kterým je bezpečně připevněn kulatý elastický pás. Pokud se vám prak praskne nebo se guma časem opotřebuje, ...

„The American Game“ je nový dokumentární seriál od ESPN o historii školního fotbalu. Zde je návod, jak sledovat epizody online bez kabelu.

Marion Bartoli citovala výdělky Rogera Federera ve výši 100 milionů dolarů, aby upozornila na výzvy, kterým čelí hráči s nižším umístěním. Aby vyřešil nerovnováhu, vyzval Bartoli na turnajích Challenger další prize money.