Novak Djokovič zaznamenal první dvousetový comeback na US Open od semi vítězství nad Federerem v roce 2011

23násobný major šampion porazil krajana Lasla Djereho 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3 v sobotu v 1:32.Ve druhém týdnu mužské dvouhry na US Open bude Srb. Jednu horkou minutu v pátek večer to vypadalo, že by to mohl být Laslo Djere – nikoli Novak Djokovič – vlající pod vlajkou v osmifinále.Djokovič nakonec našel svůj rytmus a srazil svého krajana pro vítězství 4-6, 4-6, 6-1, 6-1, 6-3 na stadionu Arthura Ashe, když oba končili v sobotu v 1:32 ráno.„Byl to jeden z nejtěžších zápasů, které jsem tu za mnoho let odehrál. Obrovská, obrovská zásluha Lasla za to, že hrál jeden z nejlepších tenisů, jaký jsem ho kdy viděl hrát,“ řekl poté Djokovič Bradu Gilbertovi.

Bylo to podruhé v kariéře, kdy se Djokovič shromáždil ze dvou setů ve Flushing Meadows. Prvním byl moment, který změnil kariéru, když bělehradský rodák popřel Rogeru Federerovi v odvážné pětisetové rally, která zahrnovala záchranu dvou mečbolů na jeho cestě za korunou v roce 2011. Nyní vede 9-2 v pětisetových turnajích US Open, které se datují od jeho debutu v main draw v roce 2005, kdy porazil Gaela Monfilse. Djokovič se v této sezóně posunul na grandslamové scéně na 23-1.

Djokovič se v této sezóně posunul na grandslamové scéně na 23-1.Djere, který se chtěl poprvé dostat za třetí kolo na majoru, vyšel naplno – soustavně se nakláněl do forhendu, aby nastavil a zakončil body. Snad zaskočený počáteční úrovní hry, která se mu vrátila, nedokázal Djokovič náchylný k chybám v prvních dvou setech 28letého hráče zlomit.Vše se změnilo po přestávce setu. Posilněný Djokovič při práci s davem našel ve svém kroku další povzbuzení a zrychlil tahy, aby získal kontrolu. Ve čtvrtém setu se naplno projevily jeho obranné schopnosti a vášeň, když vyměnil tři brejky v řadě. Djereho promarněné šance na udržení 2:1 by se mu nakonec vrátily, protože Djokovič utekl z tohoto těsného bodu zápasu se stabilnějšími údery, lepším podáním a silnějšíma nohama a vydal se na osmizápasový běh.Při posledním zatlačení Djereho čelil Djokovič brejku v posledním zápase, ale výměna na 17 ran skončila 32. střelou z bekhendu. Djokovič čelil druhé dvojce, ale udržel si nervy, aby po třech hodinách a 45 minutách zápas odsloužil a skončil s 34 vítěznými a 36 nevynucenými chybami. Djereho poprava postupem času klesala a skončila s diferenciálem -15.

'Mám pocit, že jsem zvýšil svou úroveň a četl jeho hru o něco lépe ve třetím, čtvrtém a pátém než v prvních dvou setech,' řekl Djokovič novinářům ve smíšené zóně. 'Myslím, že jsem podával dobře, když jsem to potřeboval, zvláště v pátém. Byl to jen jeden brejk. Měl brejk, aby se vrátil do zápasu. Byl to nervy drásající poslední zápas.'

'Jo, tak se mi ulevilo, že jsem dostal tohle.'

Šestatřicetiletý hráč postoupil do čtvrtého kola nebo lépe ve svých posledních 15 vystoupeních na US Open, přičemž v prvním týdnu newyorského majoru v tomto období vedl 44:0. V prostředí best-of-fi zůstává proti svým krajanům neporažen.

Djokovič se snaží získat svůj čtvrtý titul na US Open a první od roku 2018. Vítězstvím v příštím kole by bělehradský rodák dosáhl minimálně 85 výher v zápasech na každém majoru.

O místo v osmifinále se Djokovič střetne s Chorvatkou Bornou Gojo. 105. kvalifikant, bývalý stálice na Wake Forest University, prodloužil svůj sen o vítězství 6-4, 6-3, 6-2 nad Jiřím Veselým.

Populární Problémy

Poté, co byl její zákaz zkrácen na 15 měsíců, mluvila Šarapovová s ostříleným tazatelem Charlie Rose.

Tata Open Maharashtra je v současné době jedinou akcí na úrovni ATP nebo WTA v Indii.

Zde je návod, jak sledovat sobotní hru Pelicans vs Rockets online bez kabelu v New Orleans, Houstonu a na dalších trzích.

Jak odstranit zápach z kožených bot. Kožené boty jsou stylové a pohodlné, ale časem mohou páchnout. Naštěstí je odstranění zápachu z kožených bot opravdu jednoduché a máte na výběr z několika možností. Vy...

Ceny tenisu neustále narůstají a většina historicky nejvýdělečnějších lidí pochází ze současné éry. Čtyři hráči v seznamu jsou aktivní, zatímco pouze jeden - Pete Sampras - je v důchodu.