Jak provést dvojitou zatáčku

Dokončení dvojité zatáčky, známé také jako dvojitá pirueta, je jedním z nejikoničtějších manévrů v dandlingovém baletu. Úspěšné dokončení dvou otáček, aniž byste pociťovali závratě nebo upadli, je otázkou správného umístění, vložení správné hybnosti do vašeho odstrkovacího kroku a správného špinění.jiné slovo pro tenis

Část 1 ze 2: Začínáme

 1. Obrázek s názvem Do a Double Turn Krok 1

  1 Zahřát se. Než se pokusíte o jakákoli dvojitá otočení nebo piruety jakéhokoli druhu, je důležité se uvolnit, abyste se vyhnuli zranění. Zahřejte si krk, ramena, paže, záda, boky a nohy před tancem dlouhou protahovací rutinou.
  • Svižný, volný krk pomůže vaší rovnováze a rovnováze při špinění a točení. Volný trup vám pomůže zůstat uzemněn a vystředěn. Zahřáté nohy poskytnou potřebnou podporu, kterou potřebujete, a sníží možnost křečí. Nejdůležitější tři části těla pro dobrý obrat jsou krk, ramena a nohy.
 2. Obrázek s názvem Do a Double Turn Krok 2

  2 Vyberte si, na které noze se budete točit. Tato strana vašeho těla bude označována jako vaše „otočná“ noha a odpovídající noha, paže a strana bude také označována jako „otočná“ strana. Druhá strana vašeho těla bude označována jako vaše „zvedací“ strana.
 3. Obrázek s názvem Do a Double Turn Krok 3

  3 Správně položte nohy a ruce. Začněte stát se svou rotační nohou před zvedací nohou v široké, vyvážené poloze, přičemž většina vaší váhy bude na vaší rotační noze.
  • Položte rotační paži ve výšce hrudníku před sebe s uvolněným ohnutým loktem tak, aby vaše rotující předloktí bylo rovnoběžné s vaším žaludkem.
  • Vaše zvedací paže by měla být natažena přímo z vaší strany, v souladu s trupem, ne příliš dozadu nebo příliš dopředu. Zvedací rameno poskytne většinu vaší spřádací síly tím, že ji švihnete před tělo.
 4. Obrázek s názvem Do a Double Turn Krok 4

  4 Najděte si místo přímo před sebou v úrovni očí. Toto je váš bod. Po celou dobu pohybu mějte oči upřené na toto místo.
  • Procvičujte si špinění pomalým vykračováním v kruhovém pohybu na jednom místě. Mějte oči na jednom místě v úrovni očí, na zdi nebo na krajině přímo před vámi. Mějte oči tam, dokud vás váš otáčivý pohyb nedonutí točit hlavou.
  • Pokud je vaše hlava v rovině, zabrání vám pohyb při špinění, aby se vám příliš netočila hlava nebo neztratil rovnováhu. I při správném špinění lze při dvojitém roztočení očekávat mírný závratný pocit. Minimalizujte to tím, že necháte krk a ramena uvolněná a otočíte hlavu v plném kruhu co nejrychleji. Čím rychleji se vaše tělo točí, tím snáze je správně rozpoznat.
  reklama

Část 2 ze 2: Provedení dvojitého obratu

 1. Obrázek s názvem Do a Double Turn Krok 5

  1 Zatlačte zvedací nohou a přitáhněte špičku ke svému kolenu. Zvedněte koleno vzhůru rovně a při odražení mířte špičkou, čímž jej dostanete do zářezu v horní části kolena na vaší točící se noze. To by mělo trochu připomínat polohu ponoru „jackknife“.
 2. Obrázek s názvem Proveďte dvojité otočení, krok 6

  2 Otočte zvedací rameno před sebe. Abyste svou hybnou sílu přenesli, musíte se shodovat s polohou své otočné paže, přibližně na výšku hrudníku, jako byste drželi malou plážovou kouli na břiše.
 3. Obrázek s názvem Proveďte dvojité otočení, krok 7

  3 Narovnejte svou rotační nohu. Zpevněte horní část stehna, kotník a koleno své spinové nohy, abyste vytvořili pevný kámen, na kterém se budete točit. Vytvořte špičkou tvar špičky, udržujte prsty na nohou uvolněné a reagujte na jemné doladění rovnováhy během otáčení.
  • Váš bod otáčení je koule vaší rotační nohy, což je tlustá podložka přímo za vašimi prsty. Neotáčejte se přímo na prstech. To je nemožné a neuvěřitelně bolestivé, bez ohledu na to, jak přesvědčivě vypadají dobří baletní tanečníci.
 4. Obrázek s názvem Proveďte dvojité otočení, krok 8

  4 Posílejte váhu přímo nahoru. Představte si, že veškerá vaše váha tvoří přímou tyč, od koule vaší rotační nohy nahoru přes vaši rotační nohu, přes střed vašeho trupu a ven z horní části vaší hlavy. Stejně jako má hračka nahoře větší část své hmotnosti, tak by mělo mít i vaše tělo.
  • Je důležité myslet „nahoru“ místo toho, abyste se soustředili na rotující pohyb. Vaše hybnost by měla fungovat, aby vás nesla, a soustředění na to, abyste zůstali co nejrovnější a udržovali správnou formu, vám pomůže udržet rovnováhu.
 5. Obrázek s názvem Proveďte dvojité otočení, krok 9

  5 Nechte se dvakrát točit. Když se vydáte na druhou zatáčku, rozšlehněte hlavu a dvakrát si všimněte. Při zpomalení vraťte zvedací nohu na zem a uvolněte obě paže na bok ve střední výšce hrudníku, abyste úplně zastavili. Opatrně dejte nohy zpět na zem a nechte svou hybnost a váhu přirozeně zpomalit, když přijdete na zem.
  • Největší rozdíl mezi dvojitým a jediným otočením je právě množství síly, kterou vyvíjíte na krok otáčení, když odtlačujete. Bude to chtít nějaký trénink, než zvládnete dva, ale držte se toho a procvičte si špinění a nakonec to zvládnete.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, abych spadl na patu? Držte břišní svaly pevně a hruď nahoře. Ujistěte se, že máte také rovné nohy.
 • Otázka Na dominantní noze jsem to dokázal jen jednou. Ale teď můžu udělat jeden a půl zatáčky. Blížím se? Ano, blížíte se. Cvičte dál a získáte obojí. Pokuste se udržet záda rovná a tuhá a pravděpodobně brzy dostanete dvě zatáčky.
 • Otázka Jak se vám přestane točit hlava? Musíte udělat špinění; pokud si nevšimnete, s největší pravděpodobností se vám zatočí hlava. Než tedy zatočíte, vyberte si zeď nebo něco, co je přímo před vámi, ke kterému můžete otočit hlavu zpět pokaždé, když se ve své rotaci otočíte.
 • Otázka Jak získám větší dynamiku při dvojité zatáčce? Alyssa7153 Když se připravujete na řadu, plijte (nebo pokrčte kolena) na obou nohách. Odrazte se nohama a vaše plie vám dodá dynamiku.
 • Otázka Existuje noha, ze které se lépe pracuje? Záleží na tom, s jakou nohou se cítíte nejpohodlněji. Většina tanečníků se bude točit na levé noze a pravou se odrazit. Díky tomu se cítíte přirozeněji.
 • Otázka Je nutné být pro tento krok flexibilní? Ne, není to nutné.
 • Otázka Jak narovnám nohu při točení? Nezapomeňte zatlačit nahoru, když začnete na řadě. Tlačením vzhůru udržíte celé tělo rovně, stejně jako nohu.
 • Otázka Jak si udržím rovnováhu, aniž bych poskakoval, když se točím? A na jakém patře bych měl zatočit s jazzovými botami v domě? Neuvěřitelné Guinevere Měli byste držet jádro (stlačit žaludek), zatlačit ocasní kost, bodnout a mít dobrou přípravu. Měli byste to udělat na dlaždici nebo dřevě. NIKDY na koberci.
 • Otázka Mohl bych zatočit bez speciálních baletních bot? Ano, můžete, ale je nejlepší použít jazzové boty nebo boty, které mají na dně určitou přilnavost.
 • Otázka Jak docílím dokonalého obratu? Ujistěte se, že jste na místě, udržujte vše těsné a rovné a odstrčte. Držte nohu, kterou jste v poloze neodrazili.

Populární Problémy

USC zahajuje sezónu 2019 proti státu Fresno v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Jak získat sexy záda. Mít sexy záda vyžaduje práci, ale je to dosažitelné! Zlepšení držení těla okamžitě způsobí, že vaše záda budou vypadat delší, rovnější a tónovanější. Vzhled svých zad můžete dále zlepšit cvičením ...Jak vytvořit krajinu na velkém dvoře. Úprava velkého dvora může být výzvou, ale také vám dává šanci přidat řadu prvků, na které malé trávníky nemají místo. Kvůli rozdílům v podnebí, topografii a půdě ...