Paul Annacone porovnává své trenérské zkušenosti s Rogerem Federerem a Pete Samprasem

Federera a Samprase v jedné fázi trénoval Paul Annacone.tenisový míček v sušičce

Jaký je příběh?

Americký tenisový trenér Paul Annacone nedávno hovořil o rozdílech mezi tenisovými legendami Rogerem Federerem a Petem Samprasem. Annacone diskutoval o osobnosti obou hráčů a vysvětlil, jak to ovlivnilo jeho trenérský úspěch u každého z nich.

V případě, že jste nevěděli ...

Federer je široce považován za největšího tenistu všech dob, ale před jeho vznikem mnozí věřili, že tento titul patří Samprasovi. Američan ovládl devadesátá léta a překonal téměř každý smysluplný rekord v mužské hře, který v té době stál.Annacone má jedinečný rozdíl v koučování obou, takže jeho postřehy o těchto dvou legendách budou mít velký význam.

kolik je na světě tenistů

Pete Sampras a Paul Annacone

Srdcem věci

„Byl jsem s Petem přes sedm let, s Rogerem jsem byl čtyři. Všichni jsou velmi odlišní, různé osobnosti, ' Řekla Annacone .Tenisový trenér poté vysvětlil, jak přizpůsobil své metody tak, aby vyhovovaly jejich odlišnostem:

'Musíte se naučit svou filozofii a strategii, ale musíte to udělat různými způsoby a říci to různými způsoby.' Protože každý člověk reaguje na přijímání informací jinak. '

Paul Annacone (L) a Roger Federer

certifikace tenisových profesionálů

Annacone naznačoval, že ačkoli jeho filozofie v tenise zůstala stejná pro Federera i Samprase, kvůli jejich rozdílným povahám byl povinen odpovídajícím způsobem přistupovat ke svému trenérskému stylu.Svůj bod dále zdůraznil tím, že řekl: „Musíte přijít na to, jak dostat své přesvědčení a své základní druhy technik napříč, ale způsobem, který hráči mohou získat.“

Poté se podrobně zabýval dobou svého působení ve funkci Samprasova trenéra.

„Nikdy jsem se nesetkal s lidskou bytostí, která by lépe chápala a věděla, čeho chtějí dosáhnout, a byla si jistější, jak to udělají,“ dokončil.

Co bude dál?

Sampras je dlouho v důchodu, ale Federer v současné době spolupracuje s Ivanem Ljubicicem, který je pár let koučem Švýcarska.