Qatar Open 2020, Stan Wawrinka vs Jeremy Chardy: Náhled, místo konání, vzájemný zápas, rozpis zápasů a další

Stan WawrinkaStan Wawrinka se bude snažit zahájit sezonu 2020 jako hrom, když se vrátí na Qatar Open jako nejlepší semeno. Tato akce ATP 250 je již roky jedním z nejvyhledávanějších turnajů před přípravou na Australian Open.

Ve své 27leté historii viděl Qatar Open na tomto prestižním turnaji v Perském zálivu sestup galaxie hvězd. Roger Federer získal tři tituly, Stefan Edberg, Novak Djokovic a Andy Murray několikrát vyhráli a Rafael Nadal čtyřikrát triumfoval ve čtyřhře. Turnaj se nadále těší bohatému odkazu.Ve svém prvním soutěžním zápase v tomto roce se Wawrinka vrátí na velmi známý stadion, kde v roce 2008 postoupil do finále. Těsná bitva ve třech setech skončila ve prospěch Andyho Murraye a nyní jako nejlepšího semene tři grandslamový šampion se rozhodně bude ze všech sil snažit získat trofej, o jejíž vítězství před 12 lety přišel.

Po obdržení prvního kola na rozloučenou se světová jednička 15 ujme 54. Jeremyho Chardyho při pátrání po čtvrtfinálovém kotvišti. Švýcaři si nemohli přát snazšího soupeře, kterému by čelili, a to podle svého předchozího rekordu. Wawrinka drží nad Francouzem bezchybný rekord 6: 0 a Chardy porazil na každém povrchu.

To znamená, že výhry nebyly pro Wawrinku dortem a Švýcar musí zajistit, aby jeho planoucí údery fungovaly od začátku. Jejich poslední vhazování bylo na US Open v loňském roce, kde Chardy ukázala dostatečnou rozvahu a odolnost, aby vyrazila Wawrinku do tie-breaku, než sestoupila ve čtyřech.Když loni prohrál ve čtvrtfinále v Dauhá a dva roky po sobě nezvedl žádnou trofej, je to pro Wawrinku nejlepší příležitost ukončit to dlouhé čekání.

Zde je vše, o čem potřebujete vědět Katar ExxonMobil Open:

Turnaj: Katar ExxonMobil otevřen

Kategorie: Turnaj ATP 250Místo: Mezinárodní tenisový a squashový komplex Khalifa v katarské Dauhá

Rozpis zápasů: Stan Wawrinka vs Jeremy Chardy kolem 20:15 IST 7. ledna 2020

Hlava na hlavě: Wawrinka vede 6-0

Kde sledovat zápasy v Indii?

V Indii nebude Qatar Open vysílán živě.

Populární Problémy

Belgičan David Goffin se probojoval do osmifinále těžkou čtyřsetovou výhrou nad blízkým přítelem a 19. nasazeným Rakušanem Dominicem Thiemem.

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete o tom, jak sledovat The Last Cowboy, novou sérii reality, online.

10 věcí, které byste měli vědět o muži, který se v prvním týdnu stal nejmluvnějším hráčem Wimbledonského mistrovství 2016.

Ve čtvrtek světová dvojka Rafael Nadal uvolnila kolem amerického Michaela Mmoha za pouhou hodinu a 47 minut, aby se dostala do třetího kola Australian Open 2021.