Rafa Nadal: Zpět na kormidlo v Římě

Tenis: Mezinárodní finále BNL v Itálii

Tenis: Mezinárodní finále BNL v Itálii

Hliněný král Rafael Nadal si v Římě připsal osmý Internazionali BNL d'Italia (populárně známý jako Rome Masters), když v poutavém finálovém zápase ve třech setech 6-1, 1-6, 6- porazil Němce č. 3 Alexandra Zvereva. 3.

Nedělní vítězství pomohlo španělské Superstar získat zpět světovou jedničku, kterou minulý týden prohrál se švýcarským mistrem Rogerem Federerem, když ve čtvrtfinále Mutua Madrid Open ve Španělsku čelil překvapivý odchod z rukou Rakušana Dominica Thiema.

Náročný výlet

Ponechal za sebou neuspokojivý výjezd QF na Madrid Masters, Nadal zahájil Rome Masters v nemilosrdné formě a vyhrál zápasy 32. a 16. kola celkem snadno ve dvou setech.

V QF ale čekala tvrdá výzva v podobě domácího favorita Fabia Fogniniho. Španělka čelila přísné zkoušce od Itala, který překonal vedení 4: 1 a připsal si první set. Radost z Fogniniho však byla krátká, protože Rafa se nemilosrdně vrátil a nárokoval si další dvě sady 6-1, 6-2, což bylo velkým zklamáním partyzánského davu.

Mezinárodní BNL d

Internazionali BNL d'Italia 2018 - Osmý den

vše, co potřebujete vědět o tenisu

Obnovení soupeření s Djoko

V semifinále dostal Španěl šanci obnovit své soupeření proti dvanáctinásobnému grandslamovému vítězství Srbovi Novakovi Djokovicovi, který vedl jejich vzájemný duel 26-24 před zápasem.

Djokovič představoval hrozbu v prvním setu a dostal se do tie-breakeru, kde Rafa úspěšně projížděl 7-4. Ale muž ve formě byl příliš horký na to, aby to zvládl bojující Srb, protože Nadal získal druhý set a své 25. vítězství nad jedním z jeho nejtěžších soupeřů.

Překonání Zvereva

Loňský vítěz Alexander Zverev, který je oslavován jako princ na jílu, vstoupil do finále, aby po vítězství svých třetích pánů v Madridu obhájil své Rome Masters s vysokou důvěrou.

tenisové hledí

Rozehřátý Rafa se chopil rané dynamiky a prohlásil první set snadno za stavu 6-1. Ale Zverev se dostal do žlábku ve druhém, který odpovídal Španělově střele po střele, když vyhrál pět po sobě jdoucích her, aby získal druhou sadu se stejným skóre.

Den otevřených tenisových turnajů 2018 2018, 20. května

Den otevřených tenisových turnajů 2018 2018, 20. května

V zataženém večeru Zverev pokračoval ve svém nárůstu a ve třetím setu zlomil Rafa brzy. Když se Němec chystal podávat za stavu 3: 2, obloha se otevřela a hra byla zastavena.

Zlom přišel jako požehnání v přestrojení pro antukového krále. Když hra pokračovala, Rafa převzal úplnou kontrolu nad setem a nedal svému mladšímu soupeři vůbec žádnou šanci. Poté pokračoval v setu 6-3.

Rychle vpřed

Zvednutím svého osmého Rome Masters zvýšil Nadal náskok v zisku titulů ATP 1000 Masters na 32, dva před svým rivalem Djokovičem. Toto vítězství přineslo jeho celkový součet titulů z otevřené éry na 78, o jeden před 77. Johnem McEnroem. V roce 2018 si užívá bezkonkurenční bilance vítězství 19: 1 v zápasech na své oblíbené povrchové antuce.

V dresu, který by se mohl téměř vydávat za kamufláž, mistr hlíny zopakoval výkon roku 2017 i letos. Není pochyb o tom, že nyní bude mít Španěl pevný zrak na nárokování své La Undecima na svém oblíbeném lovišti Rolland Garros. Může někdo zastavit juggernauta Rafa?

Populární Problémy

Gustavo Kuerten podpořil rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Roland Garros s tím, že Švýcar udělal „moudrý“ krok.

Novak Djokovic se v pátečním semifinále Wimbledonu utká s Robertem Bautistou Agutem. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu ve Spojených státech.

Jízda na koni je skvělým zdrojem cvičení. Jako u každého sportu je důležité oblékat se, abyste byli úspěšní. Ačkoli se správné oblečení pro jízdu na koni může lišit v závislosti na stylu jízdy, vaše oblečení by mělo být pohodlné a bezpečné, abyste ...

Jak pomoci psovi zotavit se ze zlomené nohy. Zlomená noha je jedním z nejčastějších poranění psů. Pokud se váš pes nedávno dostal do dopravní nehody nebo spadl a zlomil si nohu, budete muset provést první pomoc a přimět ho, aby ...

Naomi Osakaová získala v sobotu na Australian Open své čtvrté grandslamové tituly, když ve finále porazila Jennifer Bradyovou 6: 4, 6: 3.

Očekává se, že zdatný a uvolněný Federer bude mít náskok v tomto střetnutí s mladým Chorvatem, jejich prvním na antuce.