Rafael Nadal přidává do své hry zásadní změny v boji proti Federerovi, Djokovicovi

Rafa Nadal v tréninku před Australian Open

Rafa Nadal v tréninku před Australian Open

Tenisová hvězda Rafael Nadal přidal před Australian Open 2019 několik změn ve své servisní technice. Jeho trenér Carlos Moya ve svém projevu na webu ATP World Tour řekl: „Hledáme větší poškození a míč jde trochu rychleji. Vždy jsme měli pocit, že Rafův míč byl ve službách rychlý, ale když se odrazil, trochu se zastavil. '

'Nyní, s plynulejším pohybem, chceme, aby se míč odrazil a neztratil veškerou rychlost.' Rafa na tom pracuje se svým trenérem Carlosem Moyou a Francisem Roigem během celé předsezóny, aby mohl v sezóně 2019 bojovat s podobnými Federerem, Djokovičem.

Naval přidal do své servisní techniky zásadní změny

Naval přidal do své servisní techniky zásadní změny

Poté, co jeho sezóna 2018 kvůli zraněním předčasně skončí, se Nadal v této sezóně bude snažit odskočit a získat zpět svou světovou jedničku od Djokoviče.

Federer i Djokovič jsou favority na letošní titul na Australian Open, přičemž pár v Melbourne Park získal kromě tohoto desetiletí všechny tituly.

Federer je v Melbourne obhájcem titulu

Federer je v Melbourne obhájcem titulu

Nadal nevyhrál Australian Open od roku 2009 a chce se stát prvním mužem od Roda Lavera, který alespoň jednou vyhrál všechny grandslamy. Pokud je ve hře Rafa jeden slabý bod, pak je to určitě jeho služba, ale trenér Francis Roig si je jistý, že změna v Rafově podání mu jistě poskytne další výhodu v této sezóně.

'Změna je založena na třech pilířích,' řekl Roig.

'První, že když začne provádět švih, vezme ruku na chvíli déle dolů, místo aby ji zvedl do strany.'

„Za druhé, že v okamžiku vyhození míče do vzduchu se tolik neohýbá. Mnohem více drží tělo vzhůru, dobře vzpřímeně místo vsedě, protože tím ztrácí dynamiku.

„A třetí, který po pádu dobře vstupuje s pravou nohou do stopy.

„Kromě toho, s druhým podáním je podobenství, které dělá míč, nyní trochu jiné. “Řekl Roig.

Rafa letos odstoupil z Brisbane Open, ale je připraven na Australian Open 2019.

Populární Problémy

Podle posledních zpráv se 2021 Noventi Open v Halle bude konat bez fanoušků.

Jak uklidnit bolavé kotník. Bolest kotníku je důsledkem nadměrného používání a vyčerpání nohou: to obvykle znamená obout si nové boty nebo chodit více než obvykle. Bolest kotníku se liší od ostré bolesti, podlitin, necitlivosti, ...

Chcete streamovat Disney's Clue? Zde je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, jak se na to právě dívat, herci, postavy a zábavná fakta!

Ať už vás někdo oslovil na každoroční prodejní konferenci, nebo vás požádali, abyste připravili přednášku pro třídu, komunitní skupinu nebo charitativní akci, skvělý projev začíná skvělým průzkumem. Budete chtít nejen mít jistotu, že ...

Jak chodit s vycházkovou holí. Vycházkové hole jsou opravdu užitečné pro udržení rovnováhy a distribuci větší části tělesné hmotnosti do paží. Vycházkové hole můžete použít, pokud máte poraněnou nohu nebo na turistiku. Bez ohledu na druh ...