Rafael Nadal porazil kvalifikačního Tima Smyczka v eposu pěti setů o postup do třetího kolaRafael Nadal hraje ve druhém kole bekhend proti Timu Smyczkovi

Rafael Nadal porazil Američana Tima Smyczka 6: 2, 3: 6, 6: 7 (2), 6: 3, 7: 5, aby dosáhl na třetí kolo v MElbourne.

Nadal odstartoval parádní start v první sadě tím, že diktoval body ze zadní části kurtu a jeho forhendoví vítězové z forhendového crosscourt mu získali většinu bodů. Smyczek se snažil získat po sobě jdoucí body z Nadalova podání a nakonec byl dvakrát zlomen při svém vlastním podání. Američanka z Nadalova podání nedostala jedinou příležitost do brejku. Semeno č. 3 několikrát přišlo na síť a zasáhlo ostré salvy, aby rozrušilo kvalifikaci. Úvodní sada byla hotová a zaprášená za 31 minut.

Američan zlomil Nadalovo podání v první hře druhého setu, aby byl zlomen hned zpět na úroveň 1: 1. Oba hráči vypadali při podání pohodlně až do šesté hry, než Smyczek proměnil osamělou šanci na bod zlomu v sedmé hře na vedení 4-3. Smyczek nejevil žádné známky nervů, když pohodlně držel svou další servisní hru. Nadal se dopustil 14 nevynucených chyb, z nichž většina pocházela z jeho forhendu. Smyczek se nespokojil s jedinou přestávkou, protože v deváté hře znovu vytěžil, když Nadal podal dvě dvojchyby, aby vše nastavil na jednu sadu.

Třetí set začal na podobnou notu jako ten druhý, kdy si oba hráči vyměňovali přestávky na podání na začátku zápasu. Nadal se však v deváté hře ujal vedení 5: 4. Bývalá světová jednička nemohla podávat set, protože Smyczek měl odpovědi na všechno, co na něj Nadal v posledních fázích setu hodil. Třetí set šel do tiebreaku. Američanka dostala ranou minibrejk do jističe a upevnila ji, aby vedla před zaplněnou Rod Laver Arenou dva sety na jeden náskok.

Nadal nebyl tím, kdo to vzdal, přestože nevypadal stoprocentně, pokud jde o jeho fyzickou hru. Visel tam, protože od Američana začaly přibývat chyby. Oba hráči se k síti nepřibližovali tak často a rozhodli se to ze základní čáry vypíchnout. Smyczek zasáhl 11 výherců, ale Nadal dostal v osmém zápase rozhodující přestávku na podání 5: 3. Podržel podání, aby se zápas rozhodl.

Smyczek se v první hře rozhodujícího trápil, když měl Nadal šanci na brejkbol, ale Američan se udržel. Oba hráči nechtěli uklouznout a v závěrečné sadě dobře podávali. Byl to Smyczek, kdo se snažil získat první podání, když je nejvíce potřeboval. Nadal vytěžil v 11. hře, když konečně dostal první brejk sady a podával zápas.

Světová trojka se v pátek ve třetím kole utká s Dudi Selou.

Populární Problémy

Stát Nové Mexiko se v sobotu večer setkává s Cal Baptistem. Zde je návod, jak hru sledovat.

Zde je návod, jak můžete sledovat premiéru 2. série seriálu TLC „SMothered“ online bez kabelu. Premiéra 2. série je v neděli 24. května ve 22 hodin. ET.

Jak psát tvarové básně. Tvarová báseň, nazývaná také konkrétní báseň nebo kaligram, popisuje předmět a je napsána ve tvaru tohoto předmětu. Můžete vytvářet básně tvarů všech tvarů a velikostí pomocí předmětů nebo předmětů, které inspirují ...

Vážené kliky zvyšují váhu zad a ramen, takže toto konkrétní cvičení je ještě náročnější a prospěšnější, pokud hledáte nabrat svaly. Nejdůležitější věcí, když děláte vážené kliky sami, je bezpečnost ....

Váš průvodce sledováním Silver Surfer online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Váš průvodce streamováním The Aristocats online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.