10 to Zen: Wimbledon 2015 Musings

5. Je Garbine Muguruza další velkou hvězdou ženského tenisu?Garbine Muguruzaová ukázala ve svém vůbec prvním wimbledonském finále hodně charakteru.obrázek tenisového kurtu

Neboj se.To jsou slova, která Garbine Mugurza řekl na pozápasové konferenci. Tato mladá Španělka zahájila své finále proti Sereně Williamsové tím nejpůsobivějším možným způsobem. Od slova se vytočila, aby vytáhla svou A-hru proti nejlepšímu hráči na světě. Poté, co přerušila Serenu v úvodní hře a rychle se ujala vedení 4: 2, nemohla tuto výhodu využít.Serena rychle našla další rychlostní stupeň, aby vyhrála další čtyři hry v řadě, aby se dostala do první sady. Ke konci zápasu se Muguruza pokorně nevzdal. Přesto, že byla ve druhém setu 4-1, bojovala statečně až do konce, ale její odvaha se nedostala. Williamsová zvítězila 6: 4, 6: 4, ale Muguruzaová ukázala všechny známky budoucího grandslamového šampiona.

Minulý rok, Eugenie Bouchardová a Simona Halepová předvedly podobné pohledy. Letos ale oba zápasili se svou formou. Sloane Stephens a Timea Bacsinzky předvedly záblesky lesku, ale během silného Williamse zmizely.To, co odlišuje Muguruzu od těchto hráčů, je její tělesnost, mentální houževnatost a charakter. Pravděpodobně je jednou z hrstky hráčů, kteří mohou Sereně Williamsové utéct o peníze. Pokud dokáže být ve svých výkonech konzistentní, je to rozhodně ona, na koho si dát pozor.

4. Kdo vyhraje US Open 2015?Marin Cilic vyhrál svůj první Grand Slam na US Open 2014

Na US Open 2015 je třeba udělat více historie.Když Williams dosáhla svého Serena Slam 2.0, celý svět se těší, až dosáhne kalendárního grandslamu a 22. majora. Pokud se jí to podaří, vyrovnala by rekord Steffi Grafové a stála by jen dvě místa za Margaret Courtovou, která vyhrála 24 grandslamů.Roger Federer byl blíže než kdy jindy k vítězství tolik očekávaného 18. grandslamu ve Wimbledonu. Ale s nezastavitelným Djokovičem na druhém konci se musel spokojit s runner-up salverem. Poté, co jsme v loňském roce dosáhli semifinále US Open, budou všechny oči upřeny na švýcarského Maestra, aby zjistili, zda dokáže vykouzlit poslední trik, aby se dostal na poslední míli a získal titul.

jak krájet tenis

V loňském roce viděli Flushing Meadows dva první finalisty a nového šampiona Marina Cilice. Vzhledem k tomu, že US Open je posledním Slamem roku, většina špičkových semen je docela utracená kvůli mletí dlouhé sezóny. To dává naději ostatním hráčům mimo top 5 šanci získat titul.

Pokud Djokovič vyhraje US Open, připojí se k elitnímu Klubu mistrů, který má dvouciferný grandslamový náskok.3. Může někdo zastavit Serenu Williamsovou?Serena Williamsová se svým 21. grandslamovým titulem a počítáním ...

Serena Williamsová ve 33 letech vzdoruje všem šancím pronásledovat historii a udělat z ní „historii“.

Ve věku, kdy Roger Federer hledí na poslední grandslam, který v něm zbyl, hledá tato neuvěřitelná žena 22. grandslam a další. Serena Williamsová, která se momentálně nachází v čele žebříčku žen, má na č.2 více než dvojnásobek bodů své soupeřky Marie Šarapovové.

Včera dosáhla nového milníku - 40. vítězství v sezóně!

Williamsová porazila belgického hráče Ysaline Bonaventure z č. 215 ve dvou setech na Collector Swedish Open, Bastad. Toto je druhá nejrychlejší Williamsová, která dosáhla svého 40. vítězství od dosažení stejného výkonu ve 4. kole French Open v roce 2013.

S trenérem Patrickem Moratouglou po boku, od kterého čerpá inspiraci a sílu, Serena Williamsová plánovala svůj plán velmi chytře a silně se soustředila na grandslamy. Ve svém tříletém partnerství pomohl Moratouglou Sereně vyhrát 6 Grand Slamů, což je o 5 více Slamů než Roger Federer po 30 letech.

V souhrnu je prozatím neporazitelná.2. Vyhraje Roger Federer 18. grandslam?Tak blízko, ale přesto tak daleko: Roger Federer se svým stříbrným salverem na Wimbledonu 2015

V loňském roce, kdy Federer prohrál těsně napadené finále Wimbledonu s Novakem Djokovičem, se nad posvěceným středním kurtem vznášela skála. Učenci tvrdili, že pro Federera to byla skvělá příležitost vyhrát 8. Wimbledon a 18. grandslamový turnaj k zapečetění „ Největší ze všech dob 'Rozprava.

Ale Švýcar Maestro dokázal, že se všichni mýlili, když v roce 2014 odehráli fenomenální sezónu, přičemž vrcholem byl jeho rodný titul Davis Cup. 2015 byl neméně velkolepý, protože si dal další příležitost, aby mu bylo 18 let na jeho oblíbeném Slamu. Ale nemělo to být.

Poté, co v semifinále zdemoloval Andyho Murraye královským stylem, Federer nevydržel srbský nápor ve wimbledonském finále. Velmi se snažil, když po uložení sedmi setpointů zajistil druhý set. Ve třetím a čtvrtém setu uschl a ukázal, že čas nikoho nešetří.

Otázka bude přetrvávat, ale stále má hlad a motivaci dostat tu opici ze zad.

co je to raketbal


1. Projde Djokovič kolem Nadala, Samprase a případně Federera?Novak Djokovic: Vítěz bere všechno

Novak Djokovic je zdaleka nejschopnějším sportovcem ve světě sportu. Jeho fitness režim je ohromující. I pro exhibiční zápas dodržuje stejné předzápasové a pozápasové rutiny, jaké by dodržoval při skutečném zápase na turnaji ATP nebo Grand Slamu.

Eli Saslow ve svém článku Freak of Nurture píše, jak se tento Srb, který kdysi dávno v polovině svých zápasů nadával a bafal, proměnil v ironmana, stroj, který se jen málokdy pokazí. Vzhledem k tomu, že Federer a Nadal byli v posledním kole své kariéry a žádná další vycházející hvězda nenaplňovala svůj potenciál, má Novak Djokovic velkou šanci přidat ke svému jménu mnoho dalších Slamů.

Bylo by však zajímavé sledovat, zda obstojí ve zkoušce časem.

Pravděpodobně by mohl vzít tip nebo dva od legendární Sereny Williamsové.Populární Problémy

'Gordon Ramsay: Uncharted' je zpět na 2. sezónu v neděli. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat nové epizody online naživo.

Jak jíst zdravě jako vegetarián. Lidé přijímají polo- nebo úplnou vegetariánskou dietu z mnoha důvodů. Pro zlepšení zdraví se můžete rozhodnout zdržet se konzumace masa, mořských plodů, mléčných výrobků a/nebo vajec; z etických nebo náboženských důvodů; omezit ...

Bernarda Pera nastoupí v úterý v prvním kole Říma proti Světlaně Kuzněcovové. Minulý týden Kuznetsova prohrála v Istanbulu s Eugenie Bouchardovou a bude chtít získat nějakou formu před Roland Garros.

V roce 2009 Roger Federer konečně vyhrál nepolapitelný titul French Open, aby dokončil svůj kariérní grandslam.

Zion Williamson debutuje v NBA, když se Pelikáni v pondělí utkají s Hawks v přípravném zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

V roce 2018 byly korunovány tři nové grandslamové šampiony!