Video Rogera Federera vzdávajícího hold legendě tenisu na invalidním vozíku Esther Vergeer se znovu objevuje

Roger Federer

Roger Federer

20násobný vítěz Major Roger Federer je považován za jednoho z největších tenistů všech dob, ne-li za největšího. Federer, který vyhrál 103 titulů ve dvouhře na ATP (druhý nejvíce za Jimmy Connorsem) a zaznamenal 20 rekordních grandslamů, je považován za vítěze v moderní éře tohoto sportu. Ale je to opravdu on?

Málokdo by toho holandského hráče poznal Esther Vergeer získal více titulů - a dokonce i Majors - než Roger Federer. Ale pole práce Holanďanky - tenis na invalidním vozíku - nedostává zdaleka tolik pozornosti médií jako tenis ve dvouhře.

Esther Vergeerová měla rekordní vládu ve špičce tenisu na invalidním vozíku, která trvala neuvěřitelných 18 let, během kterých získala 48 grandslamových titulů, 23 mistrovských titulů na konci roku a 7 paralympijských titulů. Všechny tyto úspěchy nedávno přiměly Mezinárodní tenisovou federaci (ITF), aby zveřejnila video na počest Vergeera a objevil se také Roger Federer.

Esther Vergeer otevřela dveře mnoha dalším hráčům, aby vyhráli mnoho dalších věcí: Roger Federer

Na začátku pocty je na několik sekund uveden klip z minulosti, kde je vidět, jak Roger Federer chválí vliv Esther Vergeer na sport. Federer poukazuje na to, že Vergeer byl průkopníkem svého sportu a inspiroval mnoho dalších, aby šli v jejích šlépějích.

Roger Federer a Esther Vergeer (R)

Roger Federer a Esther Vergeer (R)

'Díky svému úspěchu a nadvládě očividně udělala tenis na invalidním vozíku opravdu populární, a to otevírá dveře mnoha dalším hráčům, aby vyhráli více věcí,' řekl Federer.

Pocta pak pokračuje a vypráví, jak Vergeer v mladém věku prodělal krvácení do mozku, mrtvici a vaskulární myelopatii, což ji ochromilo. Nizozemka, která se nenechala unést svým neštěstím, se dala na tenis a přizpůsobila si ho.

Devětatřicetiletá Vergeerová, která se během své legendární kariéry etablovala jako největší tenistka na invalidním vozíku, se nyní stará o svou „Stichting Esther Vergeer Foundation“ v nizozemském Arnhemu.

'Vědět, že ostatní lidé jsou na můj příběh hrdí a inspirováni, je největší kompliment, jaký jsem kdy mohl dostat,' cituje Vergeer na konci videa.
Esther Vergeer získala ve své slavné kariéře rekordních 328 titulů

Esther Vergeer získala ve své slavné kariéře rekordních 328 titulů

V průběhu své kariéry získala Esther Vergeer 169 titulů ve dvouhře a 159 titulů ve čtyřhře. V roce 2013 odešla do důchodu s aktivní sérií 470 zápasů, od roku 2003 byla neporažena.

Právě tento ohromující rekord mimo jiné vedl k tomu, že Esther Vergeer dostala přezdívku Nizozemský Roger Federer.

Federer ocenil Vergeer za její úspěchy při mnoha dalších příležitostech. V prosinci 2010 byla Holanďanka uvedena na CNN za rekord 470 vítězství v řadě a poté obdržela blahopřání od Federera.

Populární Problémy

Každý chce být úspěšný a vydělávat peníze. Ale i když ještě nevyděláváte spoustu peněz, stále můžete hrát roli bohaté dívky. To, čím bohatí lidé vynikají, nejsou ve skutečnosti jejich peníze - je to jejich životní styl a ...

Jak upravit zájmy na Facebooku. Tento wikiHow vás naučí, jak přidat a odebrat zájmy z vašeho profilu na Facebooku. Vaše „zájmy“ na Facebooku jsou stránky, které se vám líbí. Může se vám líbit více stránek, které můžete přidat ke svým zájmům na Facebooku, ...

Jak nosit sportovní kabát. Všestranný, ležérní a chladný sportovní kabát by měl být základním kamenem promyšleného šatníku. Ať už chcete nosit chytrý sportovní kabát na formální příležitost, nebo spárovat vzorovaný kostkovaný kabát s rockovou kapelou ...

Nejslabší odkaz je zpět a reboot hostí Jane Lynch. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Opravdu chcete vyzkoušet nový sport, ale vaši rodiče jsou proti této myšlence. Jste frustrovaní a udělali byste cokoli, abyste dostali své rodiče na palubu. Rodiče mohou být proti myšlence vyzkoušet si sport z několika důvodů. Mohou ...

Výběr správných kopaček může být matoucí. K dispozici je tolik různých typů obuvi a všechny jsou navrženy speciálně pro určité typy hráčů a podmínky. Zatímco konkrétní fotbalové kopačky mohou být perfektní v ...