Video Rogera Federera vzdávajícího hold legendě tenisu na invalidním vozíku Esther Vergeer se znovu objevuje

Roger Federer

Roger Federer20násobný vítěz Major Roger Federer je považován za jednoho z největších tenistů všech dob, ne-li za největšího. Federer, který vyhrál 103 titulů ve dvouhře na ATP (druhý nejvíce za Jimmy Connorsem) a zaznamenal 20 rekordních grandslamů, je považován za vítěze v moderní éře tohoto sportu. Ale je to opravdu on?Málokdo by toho holandského hráče poznal Esther Vergeer získal více titulů - a dokonce i Majors - než Roger Federer. Ale pole práce Holanďanky - tenis na invalidním vozíku - nedostává zdaleka tolik pozornosti médií jako tenis ve dvouhře.Esther Vergeerová měla rekordní vládu ve špičce tenisu na invalidním vozíku, která trvala neuvěřitelných 18 let, během kterých získala 48 grandslamových titulů, 23 mistrovských titulů na konci roku a 7 paralympijských titulů. Všechny tyto úspěchy nedávno přiměly Mezinárodní tenisovou federaci (ITF), aby zveřejnila video na počest Vergeera a objevil se také Roger Federer.

Esther Vergeer otevřela dveře mnoha dalším hráčům, aby vyhráli mnoho dalších věcí: Roger Federer

Na začátku pocty je na několik sekund uveden klip z minulosti, kde je vidět, jak Roger Federer chválí vliv Esther Vergeer na sport. Federer poukazuje na to, že Vergeer byl průkopníkem svého sportu a inspiroval mnoho dalších, aby šli v jejích šlépějích.Roger Federer a Esther Vergeer (R)

Roger Federer a Esther Vergeer (R)

'Díky svému úspěchu a nadvládě očividně udělala tenis na invalidním vozíku opravdu populární, a to otevírá dveře mnoha dalším hráčům, aby vyhráli více věcí,' řekl Federer.

Pocta pak pokračuje a vypráví, jak Vergeer v mladém věku prodělal krvácení do mozku, mrtvici a vaskulární myelopatii, což ji ochromilo. Nizozemka, která se nenechala unést svým neštěstím, se dala na tenis a přizpůsobila si ho.Devětatřicetiletá Vergeerová, která se během své legendární kariéry etablovala jako největší tenistka na invalidním vozíku, se nyní stará o svou „Stichting Esther Vergeer Foundation“ v nizozemském Arnhemu.'Vědět, že ostatní lidé jsou na můj příběh hrdí a inspirováni, je největší kompliment, jaký jsem kdy mohl dostat,' cituje Vergeer na konci videa.
Esther Vergeer získala ve své slavné kariéře rekordních 328 titulů

Esther Vergeer získala ve své slavné kariéře rekordních 328 titulů

V průběhu své kariéry získala Esther Vergeer 169 titulů ve dvouhře a 159 titulů ve čtyřhře. V roce 2013 odešla do důchodu s aktivní sérií 470 zápasů, od roku 2003 byla neporažena.

Právě tento ohromující rekord mimo jiné vedl k tomu, že Esther Vergeer dostala přezdívku Nizozemský Roger Federer.

Federer ocenil Vergeer za její úspěchy při mnoha dalších příležitostech. V prosinci 2010 byla Holanďanka uvedena na CNN za rekord 470 vítězství v řadě a poté obdržela blahopřání od Federera.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Pacers vs Celtics Game 2 online bez kabelu.

Usměvavý Juan Martin del Potro nabídl pozitivní zprávu o svém uzdravení ze zranění kolena.

Serena Williamsová se utká s Marií Šarapovovou a Agnieszka Radwanská s Garbine Muguruzaovou v semifinále žen na mistrovství.

Severozápadní rivalové Sounders a Timbers se ve středu setkají v zápase čtvrtého kola poháru US Open. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Jak získat zpět důlky. Zpět dolíčky, nebo důlky Venuše, jsou dvojice zářezů, které někteří lidé mají na spodní části zad, těsně nad zadkem. Zda tyto důlky máte, nebo ne, závisí alespoň částečně na genetice. Můžeš být...