Rafael Nadal končí sezónu 2021 kvůli zranění nohy, říká, že v minulém roce „příliš trpěl“

Rafael Nadal

Sezóna Rafaela Nadala skončila

Rafael Nadal oznámil, že se v této sezóně nebude moci vrátit do akce kvůli chronickému zranění nohy. Španěl se přidá k těm Roger Federer a Dominic Thiem při letošním vynechání US Open.Nadal se obrátil na sociální média, aby informoval své fanoušky o svém rozhodnutí. Ve videu na Instagramu Španěl řekl, že za poslední rok „trpěl“ více než obvykle problémem s nohou.'Ahoj všichni, je mi velmi líto, že vám mohu oznámit, že v sezóně 2021 nebudu moci hrát tenis, ale jak víte, v posledním roce jsem příliš trpěl na svou nohu,' řekl Nadal. 'Zmeškal jsem pro mě mnoho důležitých událostí, jako je US Open, Wimbledon, olympijské hry a mnoho dalších událostí, které jsou pro mě tak důležité a emocionální.'
Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rafou Nadalem (@rafaelnadal)

Nadal zdánlivě zhoršil problém s nohou během své semifinálové prohry s Novakem Djokovičem na Roland Garros začátkem tohoto roku. Španěl nedávno tvrdil po své prohře se Srbem nemohl 20 dní vkročit na kurt jak potřeboval odpočinout svému tělu.Nadal se poté stáhl z Wimbledonu i z olympijských her v Tokiu. Dvacetinásobný major šampion se vrátil do akce na Citi Open ve Washingtonu, ale viditelně ho trápily problémy s nohou během jeho zápasů proti Jacku Sockovi a Lloydovi Harrisovi.tenisové boty na platformě bílé sody
Rafael Nadal po prohře s Novakem Djokovičem na French Open 2021

Rafael Nadal po prohře s Novakem Djokovičem na French Open 2021

Zranění pak donutilo Nadala vytáhnout z National Bank Open stejně jako Cincinnati Masters.Ve svém video prohlášení Nadal prozradil, že se po návratu do Španělska radil se svou rodinou, týmem a lékaři, než se rozhodl ukončit sezónu.'Poté, co jsem se vrátil z Toronta, přemýšlím o tom několik dní, protože potřebuji mluvit se svou rodinou, se svým týmem a se svým lékařem, abych pochopil, co se děje,' dodal Rafael Nadal.

Nadal poté osvětlil své zranění a vysvětlil, jak mu bolest nedovolila cvičit a soutěžit na úrovni, kterou by chtěl.

'Noha není správná cesta a během posledního roku jsem nebyl schopen cvičit a připravit se tak, jak potřebuji, abych byl konkurenceschopný podle standardů, které chci být,' prozradil Španěl.

Mallorcan je však přesvědčen o úplném uzdravení.

'Takže jsme se museli rozhodnout, ale jsem si jistý, že se 100% uzdravím a budu moci znovu bojovat o nejdůležitější věci,' řekl Nadal.

„Je to stejné zranění, jaké mám od roku 2005“ - Rafael Nadal

Rafael Nadal doufá, že se vzpamatuje z problému s nohou

Rafael Nadal doufá, že se vzpamatuje z problému s nohou

Rafael Nadal bojuje s Müller-Weissovým syndromem od roku 2005. Müller-Weissův syndrom je vzácné onemocnění kostí, při kterém postupná fragmentace kosti v noze způsobuje obrovskou bolest a vede k deformaci.

Nadal však význam problému bagatelizoval. Poukázal na to, že navzdory svému zranění dosáhl v tenise tolik úspěchů, přestože se lékaři obávali, že nikdy nemůže mít profesionální kariéru. Nadal jako takový má naději, že se znovu vrátí do plné kondice.

'Zranění není nic, je to stejné, jaké mám od roku 2005,' řekl Nadal. 'V tu chvíli lékaři velmi negativně hodnotili moji budoucí kariéru.' Ale mohl jsem mít kariéru, o které se mi ani nesnilo, takže teď jsem si jistý, že znovu získám nohu. Pokud je moje noha lepší, jsem si jistý, že můj tenis a mentalita tam budou brzy znovu. Takže si můžete být jisti, že budu bojovat každý den, aby se to stalo. '

Populární Problémy

V sobotu bude mít premiéru vánoční svatba „Veselé liddle“, pokračování loňského filmového hitu. Zde je návod, jak můžete film sledovat online bez kabelového přihlášení.

Stan Wawrinka vyzdvihl mladého fanouška do bezpečí v Paříži, zatímco Marin Cilic byl klasicky vyloučen Grigorem Dimitrovem.

Mistr US Open Dominic Thiem strávil kvůli zranění téměř dva měsíce na postranní čáře.

Chcete -li zastřihnout nehty svého psa, použijte nůžky na nehty určené speciálně pro psy, protože lidské nůžky mohou způsobit bolest nebo zranění. Pokud váš pes nemá rád, když jsou jeho nehty zastřiženy, jemně jej v poloze vleže omezte a pomocí paže držte loket a paži. Poté zastřihovačem zastřihněte každý nehet zpět do vzdálenosti 2-4 milimetrů od quicku, což je růžová žíla uvnitř nehtu. Pokud nevidíte to rychlé, zastřihněte svému psovi nehty vždy jen o kousek zpět, abyste do toho náhodou neřezali.