Jak se stát dobrým basketbalovým hráčem

Hraní basketbalu vyžaduje přirozené dovednosti, ale dobrým basketbalistou se můžete stát, pokud správně upravíte své tělo, cvičíte se správnými cviky a zvládnete mentální aspekty hry. Dobří basketbalisté vynaložili úsilí a trénink, aby se zlepšili na hřišti, a mají osobnostní rysy, které trenéři oceňují.

Metoda 1 ze 3: Vylepšení vaší útočné hry

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 1

  1 Zlepšete své dovednosti při manipulaci s míčem. Někteří odborníci se domnívají, že schopnost dobře zacházet s míčem je nejdůležitější dovedností ve hře. Neměli byste o tom příliš přemýšlet driblování míče pokud hodně cvičíte. Dobrým způsobem, jak tuto dovednost zlepšit, je driblování.
  • Cvičte s kruhovými driblingy. V tomto drilu jednou rukou driblujete míč v kruzích kolem pravé nohy. Poté přepněte na druhou ruku a nohu. Procvičte si driblování mezi kužely nebo židlemi.
  • Zkuste dělat driblování podle obrázku 8, ve kterém driblujete míč dovnitř a ven z vašich nohou pomocí pohybu obrázku 8. Odrážejte míč z jedné ruky do druhé. Procvičte si driblování oběma rukama, abyste mohli snadněji měnit směry na podlaze.
  • Sebevražedné driblingy vás podmiňují a zároveň zlepšují schopnost vrtání. Začněte na základní linii. Driblujte ve sprintu na nejbližší čáru volného hodu a zpět. Poté driblovat do midcourtové linie a zpět. Poté driblujte na nejvzdálenější čáru volného hodu a zpět. Nakonec driblujte až na druhou stranu hřiště a pak zpět.
  • Začněte na jednom konci hřiště. Driblujte po celé délce hřiště a položte si nebo skočte. Získejte vlastní odraz a udělejte totéž, přesuňte se na druhý konec hřiště. Udělejte to třikrát tak rychle, jak můžete.


 2. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 2

  2 Vylepšete své přihrávky schopnost. Přihrávka je dovednost, kterou musí basketbalisté zvládnout. Existují dva základní způsoby, jak projít. Jedním z nich je přihrávka na hrudník, ve které hodíte míč svému spoluhráči, aniž by se odrazil. Druhým je odražená přihrávka, při které jednou odskočíte míč, když ho hodíte spoluhráči. To je pro obránce nejtěžší přihrávka k zachycení.
  • Hráči, kteří pracují na předávacích schopnostech, mohou chtít hrát vyzvedávací hru, která nepoužívá žádné driblování, aby se mohli více soustředit na přihrávky. Procvičte si přihrávku dvěma rukama. Získáte tak větší kontrolu nad míčem.
  • Vložte svoji váhu do přihrávky tím, že do ní vstoupíte. Zlepší se tím rychlost míče a kontrola. Při průchodu mířte na ruce svých spoluhráčů. Přihlaste konkrétnímu členovi týmu, než abyste házeli míčem ve směru jejich hlasu.
  • Vaše palce by měly směřovat dolů na konci přihrávky a měli byste postupovat skrz. V opačném případě bude míč těžší chytit, protože nebude mít správné otočení zpět.
  • Nemusíte podávat míč velkou rychlostí. Nezapomeňte na snadný průchod. Pokud budete příliš záludní, můžete vyprovokovat více obratů.
  • Při procházení neskákejte. Pokud to uděláte, nemůžete s míčem přistát, takže je to těžší. Pohybujte se směrem k míči, když vám je předán. To obránci znesnadňuje jeho zachycení. Zkuste to chytit oběma rukama.
  • Jakmile se naučíte základní přihrávky, zkuste se naučit pokročilejší přihrávky, jako je režijní a výstupní průchod.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 3

  3 Vylepšete své Střílení . Střelci dostávají velkou slávu a jsou očividně pro hru kritičtí. Ale nechcete být v situaci, kdy vám lidé blokují výstřely, nebo vám mnoho z nich chybí. To vás přistane na lavičce.
  • Použijte konečky prstů. To vám pomáhá udržovat správnou kontrolu míče při střelbě.
  • Na začátku výstřelu pokrčte nohy a zůstaňte malí. Potom vyskočte a skončte vysoko, s narovnaným tělem a rukama ve vzduchu. Když hráči začnou střílet ve stoje, mohou snížit procento střelby. Nohy jsou při střelbě kritické. Ve skutečnosti byste měli hrát celou hru s pokrčenými koleny.
  • Přejít na vyšší procento snímků. Nesnažte se vždy střílet záludné výstřely. Zjistěte, které záběry jsou pro vás obtížné, a soustřeďte se na jednodušší záběry. Díky tomu budete přes noc vypadat jako lepší střelec.
  • Namiřte loket směrem ke středu ráfku a držte jej, stejně jako prostředníček, když budete procházet skrz. Dokončete výstřel, jako byste ponořili ruku do ráfku. Správné dodržování také znamená, že by vaše prsty měly viset dolů, neměly by být spolu ani špičaté.
  • Na konci výstřelu úplně natáhněte ruku tak, aby se vám lokt odskočil. A při vypouštění míče mějte loket na úrovni nad očima.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 4

  4 Upravte své tělo. Atletika dělá rozdíl mezi dobrou sadou dovedností a nezastavitelnou sadou dovedností. Rychlost, rychlost, svislost, síla a vytrvalost mohou každou dovednost změnit v smrtící pouhou jednoduchou fyzickou výhodu nad soupeřem. Musíte provádět cvičné cvičení, které upraví vaše tělo způsobem, který je určen pro basketbalovou ofenzivní hru, nejen cvičení, která byste mohli dělat pro zábavu. Trenéři hledají hráče, kteří chtějí tvrdě pracovat, aby dosáhli dobré kondice, například kdo má výbušný první krok nebo kdo dokáže skákat 2 stopy (0,61 m) do vzduchu.
  • Použijte a předem naplánovaný trénink . Existuje mnoho basketbalových kondičních plánů, které vám pomohou dostat se do formy a zlepšit vaši výdrž. I 45 minut třikrát týdně může znamenat velký rozdíl.
  • Některá kondiční cvičení doporučují cvičení jako švihadlo, sprintovat od čáry volného hodu k síti a plácnutí do sítě rukama, střelba po dobu jedné minuty z různých míst na hřišti a provádění obranných tahů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zlepšení vaší obranné hry

 1. 1 Udržujte nohy v pohybu. Dobrý obránce musí být rychlý na nohy a neustále v pohybu. Pokud stojíte na hřišti příliš dlouho, nebudete v této pozici dobří.
  • Mentálně si představte, že jste vstoupili do barvy. Zeptejte se sami sebe, kolik svých stop uvidíte na hřišti? Chcete „natřít podlahu“ tak, že se budete hodně hýbat a budete všude. Zvyšte aktivitu v obraně a budete efektivnější.
  • Pokuste se o každou kouli.
  • Nedívejte se na míč - sledujte druhého hráče. Jinak byste mohli být podvedeni padělky míčů. Udržujte oční kontakt s hráčem, kterého střežíte. Držte hráče mimo základní čáru a tlačte ho k přední části ráfku.
 2. 2 Zůstaň nízko. Dobří obránci pokrčí kolena. Většinu hry tráví pohybem a přikrčením. Také by měli držet hlavu níž než osoba, kterou střeží.
  • Při obraně mějte chodidla od sebe a pokrčená. Neustále hýbejte nohama. Pro ofenzivního hráče bude snazší se přes vás dostat, pokud máte nohy u sebe nebo máte zkřížené nohy.
  • Nos držte níže než nos osoby, kterou střežíte. Tímto způsobem můžete rychle reagovat na pohyb vašeho protivníka.
  • Stojící vzpřímeně může obránce ztratit rovnováhu. Vaše chodidla by měla být od sebe vzdálena na délku ramen, kolena mírně pokrčená.
 3. 3 Položte ruku na míč. Pokud jste opatrní, můžete použít tuto techniku ​​jako lepší obránce, aniž byste faulovali hráče, kterého střežíte.
  • Pokud soupeř drží míč ve střelecké pozici, položte na něj ruku. To jim ztíží střelbu do míče.
  • Pokud má váš soupeř míč pod středem, položte ruku na míč. To jim ztíží střelbu.
 4. 4 Stát se lepší odskok . Pamatujte, že bez ohledu na to, jak jste dobří, jste pouze jedním hráčem z pěti. Odraz míče může určit výsledek her. Váš tým nemůže skórovat, pokud nemá držení.
  • Přesuňte se do vnitřní polohy, abyste měli větší šanci na míč.
  • Nestůjte rovně. Pokud si dřepnete, budete mít větší sílu ve skoku a větší šanci na míč. Když skáčete pro míč, mějte obě ruce natažené, jak jen můžete.
 5. 5 Zlepšete svou obrannou kondici. Obránci musí hodně běhat a musí zůstat nízko, aby správně hlídali jiného hráče. Obranný vytrvalostní trénink zlepší hru.
  • Dělání a sedět na zdi je to dobrý způsob, jak zlepšit svou obrannou kondici. Stačí najít zeď a sednout si, jako byste seděli na židli (ale bez jedné). Postavte se zády ke zdi. Sklouzněte dolů po zdi, dokud nebudou kolena svírat s podlahou úhel 90 stupňů. Při rozjezdu držte pozici asi 60 sekund.
  • Snaž se skákací lano se dvěma nohami a jděte tak rychle, jak můžete. Čas a spočítejte si skoky, abyste mohli sledovat pokrok. Zní to jednoduše, ale skákání přes švihadlo je skvělý způsob, jak zlepšit kondici pro basketbal. Je to proto, že zlepšuje vytrvalost, ale také hbitost.
  • Snaž se agility vrtačky . Začněte na základní linii, pravá strana. Sprintujte do pravého horního rohu čáry volného hodu, zamíchejte do levého rohu, backpedal k základní čáře a zamíchejte tam, kde jste začali. Poté přejděte do pravého rohu a proveďte totéž. Chlapci by to měli zvládnout za 10–14 sekund a dívky za 11–15 sekund.
 6. 6 Snaž se posilování spodní části těla . Zvedání závaží zlepší celkovou sílu vašeho těla, což je dobré v obraně, když potřebujete doskoky nebo blokové střely. Chcete však obměňovat cviky.
  • Dělejte dřepy. Vezměte si činku, chodidla položte na zem a jděte co nejníže, stehna držte rovnoběžně se zemí.
  • Snaž se výpady a stupňování. Pomocí činky nebo činky držte přední nohu naplocho na zemi a trup vztyčený. Stoupněte si na bednu a pak zase dolů nebo se každou nohou vrhněte vpřed.
 7. 7 Vyzkoušejte silová cvičení horní části těla. Tato cvičení jsou rozdělena na tlaky a tahy. Pásy vám mohou pomoci tím, že do nich vložíte nohu nebo koleno, když děláte věci jako zvedání brady nebo přítahy, pokud jsou pro vás na začátku těžké.
  • K tomu použijte činku nebo činku bench pressy nebo tlaky na ramena. Chcete -li bench press, lehněte si na posilovací lavici s nohama na podlaze. Odemkněte tyč a zvedněte ji rovnými pažemi. Sklopte jej do střední části hrudníku a poté jej zatlačte nahoru a zajistěte lokty. Nehýbejte zadkem z lavičky. Zkuste to udělat v sadách po pěti opakováních.
  • K provedení použijte činku nebo činku bicepsové kadeře . Když děláte zvlnění bicepsu, chcete stát rovně s činkou v každé ruce. Lokty držte blízko těla. Ujistěte se, že vaše dlaně směřují dopředu. Pak činku stočte, až se biceps úplně stáhne a činky se zastaví u ramene. Nyní spusťte činky do výchozí polohy a opakujte. .
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zlepšení vašeho basketbalového IQ

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 12

  1 Ovládněte pravidla. Mladší basketbalisté někdy zapomínají na pravidla hry. Pokud neznáte pravidla nazpaměť, způsobíte svému týmu problémy. Dobrým způsobem, jak zvládnout pravidla, je připojit se k klubovému týmu, když jste mladí nebo v létě mezi sezónami.
  • Pokud má družstvo, které se provinilo, míč za střední čárou hřiště, má 5 sekund na přesunutí míče přes střední čáru hřiště, nebo míč ztratí. Znalost takového pravidla vám pomůže zabránit obratům.
  • Útočný tým nemůže vrátit míč zpět přes čáru středního kurtu, jakmile míč dostane přes čáru středního kurtu, nebo ztratí míč. Toto jsou druhy pravidel, která chytří basketbalisté znají.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 13

  2 Prostudujte si hru. Musíte pochopit vše, co můžete o své pozici a o strategii soudu. Získáte více hracího času, pokud jste strategický hráč a navíc máte silné technické dovednosti.
  • Na YouTube najdete mnoho tréninkových videí.
  • Prostudujte si své minulé hry a hry ze soutěže. Co fungovalo? Co se pokazilo? Po zápase si sedněte se svým trenérem. Zkuste společně vymyslet jednu oblast, kterou potřebujete zlepšit. Poté na této oblasti zapracujte v praxi.
  • Najděte si mentora. Můžete se zeptat basketbalového trenéra nebo najít dobrého basketbalového hráče, který by vás ochotně naučil.
  • Různí trenéři mají různé filozofie a systémy. Vymyslete si to své, abyste se tomu mohli přizpůsobit. Možná nechtějí, aby bodoví strážci získali více než tři obraty ve hře. Ať už jsou jejich vlastní osobní pravidla jakákoli, je užitečné, když se je naučíte.
  • Sledujte profesionální a další hry na vysoké úrovni, abyste zjistili, jak tuto hru hrají ti nejlepší. To, co se naučíte, použijte ve své vlastní hře.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 14

  3 Pochopte svou roli. Nesoustřeďte se pouze na bodování. Jednou chybou, kterou mladí hráči dělají, je, že kladou veškerý důraz na bodování. Zaměřte se na to, jak můžete svému týmu přidat hodnotu. Možná jste například skvělý kolemjdoucí.
  • Pokud nejste dobří ve střílení tří bodů, moc to nezkoušejte. Měli byste se vzdát míče spoluhráči, který je v této roli lepší.
  • Možná jste skvělý hráč chytání a střílení. Pak se na to zaměřte. Pokud jste středem, chcete trávit čas nácvikem odskakování a cvičení, ne driblování. Zjištění vaší role vám také pomůže vybrat správná tréninková cvičení.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 15

  4 Buďte duševně tvrdí. Basketbal je mentální hra, nejen fyzická. Někteří odborníci tvrdí, že 70% z toho je mentální aspekt hry. Trenéři hledají hráče s mentální odolností.
  • Poskytněte stoprocentní úsilí. Basketbal je hrou oddanosti a vytrvalosti. Nebojte se ani kritiky. Tak se naučíte.
  • Trenéři chtějí hráče, kteří jsou vášniví, odhodlaní, kteří se chtějí zlepšit a kteří na tom budou tvrdě pracovat, a kteří mají vůli připravit se na vítězství, nejen vůli vyhrát.
  • Buďte agresivní. Trenéři vyhledávají hráče, kteří jsou agresivní a soustředí se na hřiště i mimo něj. Chtějí někoho, kdo se bude potápět na podlaze, pokud je volný míč a neustále působí na ostatní hráče, když působí jako obránce.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobrým basketbalovým hráčem Krok 16

  5 Staňte se týmovým hráčem. Dobré sportovní chování je jedním z nejdůležitějších aspektů basketbalu. Sám se ve sportu dostanete tak daleko. Pokud se chcete zlepšit, budete muset být pokorní a připraveni naslouchat svému trenérovi a spoluhráčům. Být týmovým hráčem také znamená vyhrát s grácií, prohrát s respektem a vynaložit úsilí, aby byl nejsilnějším hráčem, jakým můžete být.
  • Skvělí hráči zlepšují hru svých spoluhráčů, když jsou na hřišti.
  • Na být dobrým týmovým hráčem „Procházejte častěji, utíkejte na otevřený prostor, abyste pomohli svému spoluhráči obklopenému protějším týmem, pomáhejte blokovat, pomáhejte s doskoky atd. Lidé vás budou mít rádi a vrátí vám laskavost!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu zlepšit jako basketbalový hráč? Ryan Tremblay
  Basketbalový trenér Ryan Tremblay je basketbalový trenér a majitel National Sports ID a STACK Basketball. S více než 30 lety zkušeností se Ryan specializuje na basketbalové koučování, marketing na sociálních médiích a tvorbu webových stránek. Ryan vytvořil National Sports ID jako platformu pro ověření věku/stupně mládežnických sportovců a STACK Basketball, aby inspiroval mladé sportovce k tomu, aby z nich vyrostli dospělí jedinci a basketbalisté. Ryan byl basketbalovým hráčem prvního týmu All-Decade v Bergen County a skončil s 1730 body v 20 nejlepších vedoucích střelcích historie v kraji. Na basketbalové stipendium pokračoval na Caldwell University, kde byl součástí tří mistrovských týmů. Ryan byl dvojnásobným strážcem všech metropolí, států a konferencí a historickým tříbodovým vůdcem v historii školy a přistál v atletické síni slávy Caldwell University. Ryan Tremblay Odpověď odborníka na basketbalový trenér Poslouchejte pozorně své trenéry a spoluhráče, abyste se toho naučili co nejvíce. Měli byste také učinit prioritou pravidelně silový trénink a kondici. Pokud budete tvrdě pracovat, nakonec se vám to vyplatí!
 • Otázka Jak mohu být pevným strážcem bodu? Musíte být schopni mít skvělé dovednosti při manipulaci s míčem a skvělou vizi kurtu při driblování, umět si najít otevřené spoluhráče.
 • Otázka Která cvičení jsou nejlepší pro vyšší skoky v basketbalu? Anna11527 Můžete dělat dřepy, protahovat se, skákat, sedět na zdi, běhat. S nohama můžete provádět téměř jakýkoli cvik a to by je posílilo.
 • Otázka Jak mohu hrát chytrý útok? Pokuste se rychle naplánovat, jaký bude váš útočný tah, aby váš soupeř nemohl váš tah předvídat. Nekapejte basketbal na stejném místě na hřišti příliš dlouho, protože to omezí čas dostupný pro vysoce kvalitní střelu. Vždy se podívejte, jestli je spoluhráč v lepší pozici pro střelbu; pokud ano, podejte jim míč. Rozvoj mentality typu pass-first pomůže vašemu týmu v ofenzivní popravě.
 • Otázka Kterým způsobem je lepší střílet? Míříte na opěradlo nebo na košík? Záleží. Když je někdo připraven vás zablokovat, musíte zamířit na zadní desku. Až budete mít dost místa na střelbu, zamiřte na prsten. Procvičte si obojí, abyste získali cit pro vzdálenost a techniku.
 • Otázka Jak vystřelíte míč, když jej obránce blokuje? Otočte se a hoďte ho spoluhráči. Pokud to nefunguje, zkuste oklamat svého obránce. Driblujte míč doprava (nebo doleva) a poté driblujte doleva (nebo doprava!), Poté střílejte. Obránce bude zmatený, kam jste šli.
 • Otázka Mohou krátcí lidé střílet jednou rukou, když je síť vysoká? Ano, malý člověk může střílet jednou rukou na opravdu vysokou obruč. Záleží však na vašich schopnostech.
 • Otázka Jak mohu být lepším střelcem? Anna11527 Podívejte se na košík. Představte si míč, který jde dovnitř. Chcete -li vystřelit, položte jednu ruku na stranu basketbalu a druhou na zadní. Pomocí prstů roztočte míč, když jde dovnitř. Namiřte také loktem doprostřed ráfku. Zaměřte se na zadní desku.
 • Otázka Je mi 12 let, 5 '9' a jsem velký rozený střelec. Co mohu udělat pro práci na skákání a blocích? Anna11527 Při skákání protáhněte nohy, dřepy a běhejte. Pokud jde o bloky, hrajte proti někomu ve stejné výšce jako vy a pracujte na blokování jejich střel.
 • Otázka Jak mohu využít svou malou výšku ve svůj prospěch? Staňte se lepším střelcem a skvělým manipulátorem míčů. Kratší hráči musí svoji nedostatečnou výšku dohnat vylepšením své ofenzivní hry. Dostat se na ráfek bude obtížné, protože vaše výška vás znevýhodňuje a ostatním hráčům usnadňuje změnu vaší střely nebo její úplné zablokování.

Populární Problémy

US Open v roce 2021 je konečně tady a přináší tenisovým fanouškům po celém světě velké vzrušení.

Vasek Pospisil nedávno hovořil o svých zkušenostech v tenisovém centru Novaka Djokoviče v Bělehradě. Kromě Pospisila bylo do zařízení pozváno také několik dalších hráčů na předsezónní tréninkový blok.

Dominic Thiem se v prvním kole 2020 Erste Bank Open ve Vídni postaví šťastnému poraženému Vitaliy Sachko. Je to vůbec poprvé, kdy 23letý Sachko hraje hlavní tah na akci ATP.

Andrey Rublev přiznal, že nemohl úplně uvěřit, že se Rogerovi Federerovi minulý měsíc podařilo postoupit do čtvrtfinále Wimbledonu, přestože více než rok nehrál téměř žádný tenis.

Jak spát s chrápajícím partnerem. Spát vedle někoho, kdo chrápe, může být výzva. Naštěstí existuje několik způsobů, jak můžete vy i váš chrápač lépe spát. Naučte se blokovat zvuky chrápání a pomoci komukoli ...

Tsvetana Pironkova čeká ve čtvrtém kole US Open 2020 těžký test proti Alize Cornetové. Bulharka zde na svém prvním turnaji od roku 2017 zaznamenala vítězství typu back-to-back nad nasazenými soupeři.