Rafael Nadal: Zvládnutí mistrů Monte Carla

Série ATP Masters: Monte Carlo Rolex Masters - osmý den

Španělská superhvězda Rafael Nadal zahájil svou antukovou sezónu roku 2018 ranou tím, že si zajistil mistrovství Monte Carlo Masters, když v hodinovém a 34minutovém finále porazil Japonce Kei Nishikoriho ve dvou setech 6: 3, 6: 2.

Bylo to rekordní prodloužení La Undécima (jedenácté) vítězství Rafy na mistrovství Monte Carlo. V loňském roce na stejném místě se stal prvním hráčem v historii tenisu, který vyhrál 10 titulů na stejném turnaji. Později zopakoval čin La Décima na Barcelona Open a svůj oblíbený Grand Slam, French Open.

Jednostranná záležitost v Monte Carlu

Poté, co skončil rok 2017 na špičce žebříčku ATP World Tour Rankings, to byl druhý Rafaův turnaj roku 2018. V lednu utrpěl zranění kyčle během čtvrtfinále Australian Open proti Marinu Cilicovi a byl několik měsíců mimo provoz. .

Proto Španěl přišel do Monte Carla s nutností vyhrát. Nic menšího než samotný titul by nezajistilo jeho pokračující působení v žebříčku světové jedničky.

voděodolné tenisky
Série ATP Masters: Monte Carlo Rolex Masters - osmý den

Série ATP Masters: Monte Carlo Rolex Masters - osmý den

Poté, co se Rafa snadno dostal do nenasazených Aljaz Bedene a Karen Khachanov v kolech 32 a 16, měl svou první výzvu ve čtvrtfinále proti 5. nasazenému Rakousku Dominic Thiemovi. Tolik očekávaný zápas se změnil na jednostranný, protože první nasazený tým dominoval v prvních 10 zápasech, než jej uzavřel 6: 0, 6: 2.

V semifinále se Mallorcan setkal se 4. nasazeným Grigorem Dimitrovem. Ačkoli Bulhar v prvním setu vykazoval určitý odpor, jak hra postupovala, zjistil, že Rafa je příliš horký na to, aby to zvládl, protože ten zabalil hru 6-4, 6-1.

Nishikori, který přijde po čtyřměsíčním odstupu zranění, by mohl Rafu zlomit na začátku první sady finálového zápasu a ujmout se vedení 2: 1. Japonci však nedokázali udržet dynamiku, protože se Španěl pustil do podnikání a vyhrál pět z následujících šesti her, aby si zajistil první set 6: 3. Od té doby to byla opět jednostranná záležitost s Mistrem z hlíny, který obalil druhou sadu 6-2, aby si připsal jedenácté vítězství titulu v Monte Carlu.

Série ATP Masters: Monte Carlo Rolex Masters - osmý den

Série ATP Masters: Monte Carlo Rolex Masters - osmý den

Prodlužující se řada rekordů

Vítězstvím v Monte Carlu byla Nadalova 31. ATP World Tour Masters 1000 korun. Pomohlo to také prolomit tie s Novakem Djokovičem (30 titulů mistrů). Rafa je nyní hráčem s největším počtem ATP Masters Crowns, zatímco švýcarský mistr Roger Federer je třetí na seznamu s 27 tituly ATP 1000.

Nedělní vítězství také znamenalo sérii nejlepších 36 po sobě jdoucích setů na antuce pro antukového mistra, který ovládá povrch jako nikdo jiný. Jeho rekord v počtu titulů na jeho oblíbeném povrchu nyní dosahuje 54.

Vzhledem k tomu, že jeviště je perfektně zasazeno do Monte Carla, jde jen o to, zůstat fit a pokračovat v dobývající formě. Tenisoví fanoušci mohou od krále hlíny očekávat, že se zopakuje vznešené představení roku 2017 i v roce 2018.

Populární Problémy

V neděli večer bude mít premiéru film P-Valley, nové drama ze Star Clubu ve Starzu. Zde je návod, jak sledovat epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Roger a Mirka Federerovi, kteří loni oznámili, že čekají přírůstek do rodiny, jsou údajně opět těhotná s dvojčaty.

Roger Federer nyní může oficiálně znovu použít logo „RF“ poté, co byla práva převedena od společnosti Nike. Švýcarská legenda ve spolupráci s Uniqlo uvede na trh nové čepice „RF“ 8. prosince.

Absolvování střední nebo vysoké školy je důležitým úspěchem. Ať už absolvujete sami sebe nebo oslavujete zvláštní úspěch člena rodiny, chcete naplánovat večírek hodný této příležitosti naplněný přáteli, ...

Teofimo Lopez přebírá Masayoshi Nakatani v pátek večer v Marylandu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje online.