Bratranec Rafaela Nadala Joan Nadal Vives bude profesionálním debutem na akci World Tour ITF ve Španělsku

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Šestnáctiletý bratranec dvacetinásobného grandslamového šampiona Rafaela Nadala Joan Nadal Vives tento týden debutuje na světovém turné ITF.

Joan Nadal Vives je jedním ze synů Toniho Nadala, strýce a bývalého trenéra Rafaela Nadala. Toni pracovala s 13násobným šampionem French Open již od raného dětství až do začátku roku 2017.

Nadal Vives by měl hrát kvalifikační slosování na ITF M15 tohoto týdne, které se koná v Manacoru (na akademii Rafa Nadala). V kvalifikačním prvním kole se setká s Tunisanem Kuzey Cekirge, zařazeným na číslo 1312 na světě.

Nadal Vives dosud soutěžil pouze na jedné juniorské akci - akci J3 Manacor v únoru 2020. Dorost tam prohrál v prvním kole kvalifikačního losování.

Neuvěřitelný dopad Toniho Nadala na kariéru a úspěch Rafaela Nadala

Rafael Nadal se svým strýcem Tonim Nadalem

Rafael Nadal se svým strýcem Tonim Nadalem

Vzhledem k tomu, že Toni Nadal byl možná jedinou nejvlivnější postavou v kariéře Rafaela Nadala, mnoho očí - včetně těch ze samotné světové č. 2 - by bylo na kariéře Joan Nadal Vives.

Rafael Nadal získal při spolupráci s Tonim 16 grandslamových titulů, čímž se stal jedním z nejúspěšnějších trenérů v historii tenisu. Třináctinásobný šampion French Open často hovořil o tom, jak byl jeho charakter a postoj „nikdy neříkej“ formován na začátku kvůli tréninku strýce Toniho.

Ve skutečnosti 59letý sám přiznal, že byl v mládí příliš náročný na Rafaela Nadala.

'Myslím, že pro Rafaela bylo těžší trénovat se mnou než hrát mistrovství Evropy,' Toni Nadal kdysi řekl . „Myslím si, že tento denní požadavek ho dovedl k maximálnímu rozvoji podmínek. Evidentně se stal jedničkou díky svému úsilí, díky svému talentu, ale také díky každodenní práci s velkým nasazením. '

Od svého trenérského působení Toni Nadal pracuje jako ředitel Akademie Rafa Nadala. Věří, že svého synovce nemůže učit nic víc a že mentorování mladších dětí na akademii by lépe využilo jeho čas.

„Ne (nechybí mi), měl jsem velké štěstí, že jsem vycvičil skvělého hráče, který je zároveň mým synovcem, Toni to vysvětlila dříve . Užil jsem si to a jsem za to také vděčný. Ale rád trénuji děti, jako teď na akademii v Manacoru, protože mám pocit, že jim můžu dát víc než můj synovec. '

Ti dva si i nadále zůstávají blízcí, i když se profesionálně vydali různými cestami. Bude zajímavé sledovat, zda syn Toni pokračuje ve stejném duchu a stane se také úspěšným profesionálem.

Populární Problémy

The Blues and Avalanche otevírají sezonu 2021 NHL zápasem ve středu večer. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry bez kabelu.

Jak provést trik neviditelného dotyku. Neviditelný trik na dotek vypadá, že když se dotknete jednoho dobrovolníka na nose, druhý dobrovolník, který má zavřené oči, to cítí na stejném místě. I když díky triku to vypadá ...

Jak opravit slzu bicepsu. Poranění šlachy bicepsu může být alarmující a zasahovat do vaší každodenní rutiny. Naštěstí jen vážné slzy vyžadují lékařskou péči. Při drobném poranění přiložte led, opřete si ruku a vezměte si volně prodejnou bolest ...

Dimitrov poprvé porazil Del Potra, aby se dostal do čtvrtí Cincinnati

Jak rozpoznat mrtvici u psů. Znalost rizik, známek a příznaků cévní mozkové příhody znamená, že můžete svému psovi poskytnout náležitou péči a zajistit mu pohodlí, pokud máte podezření na mrtvici. Ačkoli všichni psi mohou potenciálně trpět ...

Vzali jste si do svého domova zbloudilce nebo si adoptovali psa, se kterým jeho majitel špatně zacházel nebo jej zanedbával? Zanedbaní psi mohou mít řadu problémů - fyzických i emocionálních. S trochou lásky, trochou mýdla a dobrým veterinářem bude váš pes ...