Raonic zvažuje diskusi GOAT mezi Rogerem Federerem, Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovicem a říká: „Nejde jen o Slamy“

Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer

Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer

síťované tenisové boty

Debata KOZA - mezi Rogerem Federerem, Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem - už nějakou dobu zuří. Ale Miloš Raonic věří, že na debatu není jednoduchá odpověď, a že důležitějším aspektem, o kterém je třeba mluvit, je to, jaké štěstí má sport, když tři legendy soutěží ve stejné éře.

Raonic, který je nyní na 21. místě na světě, hovořil na akci ATP v Petrohradě poté, co ve čtvrtfinále porazil domácí favoritku Karen Khachanov.

'Nyní je těžké o tom debatovat, protože existuje mnoho otevřených věcí,' řekl Raonic. 'Máte Rafaela Nadala, který tu bude, doufáme, že budeme hrát více tenisu.' Máte Rogera Federera, který se příští rok vrátí a bude hrát více tenisu. Máte Novaka Djokoviče, který může mít na své straně věk a rozhodně byl z nich nejzdravější, zvláště v posledních několika letech. '

Podle Kanaďana by kritériem pro určení GOAT neměl být pouze počet vyhraných grandslamů. Raonic věří, že je třeba vzít v úvahu několik dalších faktorů, které uvedl během své reakce médiím v Petrohradě.

Miloš Raonic na International BNL d

Milos Raonic na Internazionali BNL d'Italia na Foro Italico v Římě, minulý měsíc

'Víš, že to není jen o grandslamech,' pokračoval Raonic. „Týdny v č. 1 jsou důležité, vzájemné výsledky proti sobě-na tom záleží. Kolikrát vyhrajete každý Grand Slam, na tom záleží, kolik sérií Masters vyhrajete, je toho hodně, víte. Takže vždy dojde k hádce o to, kdo je nejlepší všech dob. '

Roger Federer a Rafael Nadal mají v současné době shodně po 20 grandslamech a následuje je Novak Djokovič, který vyhrál 17 slamů. Na úrovni série Masters vede Novak Djokovič seznam s 36 tituly, následovaný Rafaelem Nadalem s 35 a Roger Federer s 28.

Federer vede rekord po většinu týdnů na č. 1 s 310 týdny, ačkoli tento rekord je ohrožen Novakem Djokovičem. Srb má aktuálně 290 týdnů a má velkou šanci předjet Federera, pokud zůstane č. 1 do března 2021. Nadal je v této statistice na 6. místě s 209 týdny na č. 1.

V přímém souboji je to Novak Djokovič, který vede Rafaela Nadala 29-27 a Rogera Federera 27-23. Mezitím Nadal vede Federera 24: 16 v jejich vzájemném souboji.


Velké štěstí, že Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic hrají současně: Miloš Raonic

Rafael Nadal po nedělním vítězství na French Open svázal Rogera Federera na 20 slamů

Rafael Nadal po nedělním vítězství na French Open svázal Rogera Federera na 20 slamů

Kanaďan má štěstí, že Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic spolu soutěží ve stejné době, protože jejich úspěchy jsou mnohem srovnatelnější - na rozdíl od posuzování hráčů v různých dobách.

'Myslím, že jsme velmi šťastní, že můžeme mít tento argument ve stejné generaci, kde můžete porovnat všechny lidi, než srovnávat některé hráče od nynějška s hráči před 20 lety s hráči před 40 lety,' řekl Raonic . 'Je opravdu potěšením mít před sebou všechny tři lidi současně, že můžete mít takové srovnání.'

Populární Problémy

Jak se zahřát na hru. Zahřívání je životně důležité před jakýmkoli výkonem, ať už je to ve sportu nebo na jevišti. Jednání závisí na těch nejmenších pohybech ve vašem těle, tváři a hlasu. Zahřívání na hru nemusí ...

Tyto tři tenisové hvězdy jsou nejstaršími hráči, kteří získali titul Masters 1000.

Zvyšte svou rychlost s lehkým párem pánských nebo dámských tenisových bot špičkových značek, které poskytují výjimečný všestranný výkon.

Oblíbená domácí Coco Gauff zahájí svou kampaň US Open proti World 51 Magda Linette. Půjde o vůbec první setkání obou hráčů.

Mischa Zverev je nyní manažerem Alexandra Zvereva po jeho rozdělení z manažerské agentury Team8 Rogera Federera.

Stan Wawrinka se bude snažit zpečetit své místo ve finále pražského Challengeru výhrou nad Michaelem Vrbenským. Wawrinka si v Praze zatím nevedl nejlépe a doufal, že v pátek odstartuje.