Oživení Rogera Federera

Na mistrovství Wimbledonu 2013, poté, co Rafael Nadal vyšel v prvním kole, Roger Federer následoval o den později ve druhém kole proti málo známému Sergiju Stakhovskému z Ukrajiny. Byl to Federerův nejhorší výkon na Grand Slamu od jeho prvního kola na French Open před 10 lety v roce 2003. Byl to konec éry - úpadek pravděpodobně největšího sportovce za poslední desetiletí?Roger Federer opouští stadion poté, co ve druhém kole prohrál s Ukrajincem Serhiyem Stakhovským ve Wimbledonu 2013

Co se stalo v kalendářním roce 2013?

Ačkoli se jeho fanoušci obávali nejhoršího, Federer, známý jako FedEx nebo The Federer Express, byl překvapivě optimistický. Když byl dotázán, zda zde jeho odkaz skončí, řekl, že bude přemýšlet o útěku, až budu v důchodu - a to právě teď není. (Zdroj - Indický expres )

V posledním Grand Slamu roku Federer dosáhl pouze na 4. kolo. Sezónu zakončil rekordem 45 výher a 17 proher (72,58%), což byl prudký pokles oproti 85,54 výhernímu procentu z jeho předchozí sezóny.

K jeho špatné formě přispěla série zranění zad, která ho sužovala po celý rok. Klidně to mohlo skončit. Fanoušci začali panikařit, a to bylo zřejmé z velkého počtu pesimistických názorů na Quoru, zda by mohl znovu vyhrát Grand Slam. Švýcarský maestro měl ale jiné plány.

Apple TV platí za zhlédnutí

Nový rok - nový příběh

Federer zahájil kalendářní rok 2014 s velkým odhodláním a ve finále prohrál Brisbane Open s Lleyton Hewitt. Poté postoupil do semifinále Australian Open, když ve čtvrtém kole porazil dobře sloužícího Jo Wilfrieda Tsongu a ve čtvrtinách úřadujícího wimbledonského šampiona Andyho Murraye, ale nakonec prohrál ve dvou setech s Rafaelem Nadalem, který podlehl Federerově Švýcarce krajan Stan Wawrinka ve finále.Federer a Wawrinka pózují po finále Monte Carlo Masters, 2014

Jarní sezóna jílovce byla přerušena, když jeho manželka (opět) porodila dvojčata. Dostal se do finále mistrovství Monte Carlo Masters, prohrál s Wawrinkou, ale nemohl postoupit dál než do 4. kola na French Open. Když začal jeho oblíbený turnaj - Wimbledon -, byl nejvyšší čas, aby se Federer vrátil do svého nejlepšího stavu.

Wimbledon 2014 - Zlomový okamžik

Federer na své cestě do finále porazil ve čtvrtfinále Wawrinku a pohodlně prošel Milasem Raonicem ve dvou setech v semifinále. Jeho soupeřem v posledním zápase byl Novak Djokovič, který prohrál poslední tři grandslamové finále; Srb byl muž, který měl co dokázat.

Na začátku sezóny si jen málokdo myslel, že ve 32 letech měl Federer stále v sobě, aby se dostal do finále Majors, natož aby je vyhrál. Vzdoroval všem šancím dosáhnout této fáze; mohl Maestro produkovat ještě jeden epický výkon, aby vyhrál svůj 18. - první od doby, kdy před dvěma lety porazil Andy Murray ve stejné fázi?

Federer zahájil zápas sebevědomě, sloužil s nemilosrdnou efektivitou (71% nejprve podává) a přiměl Djokoviče tvrdě pracovat během svých servisních her. Přestože nemohl dostat přestávku, vyhrál tie -break - první set byl Federerův.

Federerova účinnost v následujících dvou setech utrpěla, ale jeho procento prvního podání kleslo. Do konce třetí sady Federer propadl o dvě sady na jednu. Přesto bylo na kartách další pětisetové finále.

tenisová certifikace

Návrat 4. setu - jeden pro věky

Ačkoli jsem celoživotním fanouškem Federera, úvodní hry čtvrtého setu ve mně vzbudily dětský strach - strach z toho, že uvidím, jak můj idol havaruje, protože je přehnaný. Federerovo podání bylo přerušeno, ale v další hře zlomil Djokoviče na 3: 2. Federer byl však znovu zlomený a než jsme si to uvědomili, Djokovič sloužil na mistrovství za stavu 3: 3.

Kdyby to byl rok nebo dva, zápas by skončil touto hrou a fanoušci by ze ztráty vinili Federerův věk. To by byl další případ, který ukázal, že Federer byl jen člověk, který překonal svůj zlatý věk - legenda Rogera Federera byla historie.

Možná potřebujete správnou situaci, abyste ze sebe dostali to nejlepší. Správná kombinace es, palcových dokonalých vítězů a několika šťastných revizních hovorů později, Federer vyhrál set 7-5. To bylo období, které nikdo nemohl předvídat - dokonce ani sám maestro! Takový comeback byl možný jen na vrcholu jeho kariéry. Věřící Federerovi byli právě svědky záblesku slavné minulosti.

Djokovič však v posledním setu odskočil a Federera nakonec zlomil, aby vyhrál zápas 6-7, 6-4, 7-6, 5-7, 6-4. Houževnatost, kterou Federer projevil ve čtvrtém setu - bojovnost - však přinesla vzpomínky na divoké schopnosti největší legendy projít planetu. 29 es a průměrná rychlost 100 mph při jeho druhém podání (s pouhými 5 dvojchybami) ukazuje, že tento muž je velmi sebevědomý.Roger Federer a Novak Djokovic pózují po finále Wimbledonu 2014

Budoucnost vypadá jasně

Pokud porovnáte jeho kariéru se slavnou kariérou jeho kriketového protějšku Sachina Tendulkara, všimnete si podobností. Sachin měl skromný začátek (pamatujete na první dvě kachny?), Po kterém následovala superhvězda. V polovině své kariéry ztratil cestu (vzdal se kapitánství), ale vrátil se silnější než kdy jindy, aby vyhrál mistrovství světa na své domácí půdě, než se rozloučil, o čem se dá jen snít.

Zdá se, že Roger Federer právě překročil svůj výkonnostní propad. Možná prohrál finále, ale určitě se vrátil ke svému starému já. Je jen otázkou času, kdy znovu vyhraje Grand Slam!

Populární Problémy

Mořská voda je v restauracích Sonic Drive Inn velmi známou volbou fontánových nápojů. Rozjasněte svůj vlastní výtvor, aniž byste museli vykročit ze dveří. Získejte středně velkou misku a nalijte vodu a cukr dohromady.

Jak se zbavit mezer v zubech. Madonna, Elton John, Elvis Costello a Condoleezza Rice jsou jen několik známých lidí, kteří mají mezery mezi předními zuby. Dokonce se stalo běžným vidět módní modelky s mezerou ...

Stefanos Tsitsipas byl pohlcen kontroverzemi poté, co si v sobotu udělal dlouhou přestávku v koupelně při semifinálové prohře s Alexandrem Zverevem na Western & Southern Open v Cincinnati.

Novaka Djokoviče zavolal Dan Evans za organizaci akce s „úplným ignorováním“ bezpečnostních opatření. Zadarská část Djokovičovy Adria Tour byla zrušena poté, co Grigor Dimitrov a Borna Coric měli pozitivní test na COVID-19.

Zde je návod, jak sledovat film „Poslední dny rytíře“ a jakýkoli jiný dokument „30 za 30“ online bez kabelového předplatného.

Nejhorší noční můrou každého plavčíka je provést skutečnou záchranu vodní páteře. Důvodem je, že delikátní a obtížný postup musí být proveden dokonale, aby oběť měla největší šanci odejít z ...