Oživení Rogera Federera

Na mistrovství Wimbledonu 2013, poté, co Rafael Nadal vyšel v prvním kole, Roger Federer následoval o den později ve druhém kole proti málo známému Sergiju Stakhovskému z Ukrajiny. Byl to Federerův nejhorší výkon na Grand Slamu od jeho prvního kola na French Open před 10 lety v roce 2003. Byl to konec éry - úpadek pravděpodobně největšího sportovce za poslední desetiletí?

Roger Federer opouští stadion poté, co ve druhém kole prohrál s Ukrajincem Serhiyem Stakhovským ve Wimbledonu 2013Co se stalo v kalendářním roce 2013?

Ačkoli se jeho fanoušci obávali nejhoršího, Federer, známý jako FedEx nebo The Federer Express, byl překvapivě optimistický. Když byl dotázán, zda zde jeho odkaz skončí, řekl, že bude přemýšlet o útěku, až budu v důchodu - a to právě teď není. (Zdroj - Indický expres )V posledním Grand Slamu roku Federer dosáhl pouze na 4. kolo. Sezónu zakončil rekordem 45 výher a 17 proher (72,58%), což byl prudký pokles oproti 85,54 výhernímu procentu z jeho předchozí sezóny.

K jeho špatné formě přispěla série zranění zad, která ho sužovala po celý rok. Klidně to mohlo skončit. Fanoušci začali panikařit, a to bylo zřejmé z velkého počtu pesimistických názorů na Quoru, zda by mohl znovu vyhrát Grand Slam. Švýcarský maestro měl ale jiné plány.dívat se na 90denního snoubence jiným způsobem

Nový rok - nový příběh

Federer zahájil kalendářní rok 2014 s velkým odhodláním a ve finále prohrál Brisbane Open s Lleyton Hewitt. Poté postoupil do semifinále Australian Open, když ve čtvrtém kole porazil dobře sloužícího Jo Wilfrieda Tsongu a ve čtvrtinách úřadujícího wimbledonského šampiona Andyho Murraye, ale nakonec prohrál ve dvou setech s Rafaelem Nadalem, který podlehl Federerově Švýcarce krajan Stan Wawrinka ve finále.

Federer a Wawrinka pózují po finále Monte Carlo Masters, 2014

Jarní sezóna jílovce byla přerušena, když jeho manželka (opět) porodila dvojčata. Dostal se do finále mistrovství Monte Carlo Masters, prohrál s Wawrinkou, ale nemohl postoupit dál než do 4. kola na French Open. Když začal jeho oblíbený turnaj - Wimbledon -, byl nejvyšší čas, aby se Federer vrátil do svého nejlepšího stavu.Wimbledon 2014 - Zlomový okamžik

Federer na své cestě do finále porazil ve čtvrtfinále Wawrinku a pohodlně prošel Milasem Raonicem ve dvou setech v semifinále. Jeho soupeřem v posledním zápase byl Novak Djokovič, který prohrál poslední tři grandslamové finále; Srb byl muž, který měl co dokázat.Na začátku sezóny si jen málokdo myslel, že ve 32 letech měl Federer stále v sobě, aby se dostal do finále Majors, natož aby je vyhrál. Vzdoroval všem šancím dosáhnout této fáze; mohl Maestro produkovat ještě jeden epický výkon, aby vyhrál svůj 18. - první od doby, kdy před dvěma lety porazil Andy Murray ve stejné fázi?

Federer zahájil zápas sebevědomě, sloužil s nemilosrdnou efektivitou (71% nejprve podává) a přiměl Djokoviče tvrdě pracovat během svých servisních her. Přestože nemohl dostat přestávku, vyhrál tie -break - první set byl Federerův.

Federerova účinnost v následujících dvou setech utrpěla, ale jeho procento prvního podání kleslo. Do konce třetí sady Federer propadl o dvě sady na jednu. Přesto bylo na kartách další pětisetové finále.

tenisky zdobené drahokamy

Návrat 4. setu - jeden pro věky

Ačkoli jsem celoživotním fanouškem Federera, úvodní hry čtvrtého setu ve mně vzbudily dětský strach - strach z toho, že uvidím, jak můj idol havaruje, protože je přehnaný. Federerovo podání bylo přerušeno, ale v další hře zlomil Djokoviče na 3: 2. Federer byl však znovu zlomený a než jsme si to uvědomili, Djokovič sloužil na mistrovství za stavu 3: 3.

Kdyby to byl rok nebo dva, zápas by skončil touto hrou a fanoušci by ze ztráty vinili Federerův věk. To by byl další případ, který ukázal, že Federer byl jen člověk, který překonal svůj zlatý věk - legenda Rogera Federera byla historie.

Možná potřebujete správnou situaci, abyste ze sebe dostali to nejlepší. Správná kombinace es, palcových dokonalých vítězů a několika šťastných revizních hovorů později, Federer vyhrál set 7-5. To bylo období, které nikdo nemohl předvídat - dokonce ani sám maestro! Takový comeback byl možný jen na vrcholu jeho kariéry. Věřící Federerovi byli právě svědky záblesku slavné minulosti.

Djokovič však v posledním setu odskočil a Federera nakonec zlomil, aby vyhrál zápas 6-7, 6-4, 7-6, 5-7, 6-4. Houževnatost, kterou Federer projevil ve čtvrtém setu - bojovnost - však přinesla vzpomínky na divoké schopnosti největší legendy projít planetu. 29 es a průměrná rychlost 100 mph při jeho druhém podání (s pouhými 5 dvojchybami) ukazuje, že tento muž je velmi sebevědomý.Roger Federer a Novak Djokovic pózují po finále Wimbledonu 2014

Budoucnost vypadá jasně

Pokud porovnáte jeho kariéru se slavnou kariérou jeho kriketového protějšku Sachina Tendulkara, všimnete si podobností. Sachin měl skromný začátek (pamatujete na první dvě kachny?), Po kterém následovala superhvězda. V polovině své kariéry ztratil cestu (vzdal se kapitánství), ale vrátil se silnější než kdy jindy, aby vyhrál mistrovství světa na své domácí půdě, než se rozloučil, o čem se dá jen snít.

Zdá se, že Roger Federer právě překročil svůj výkonnostní propad. Možná prohrál finále, ale určitě se vrátil ke svému starému já. Je jen otázkou času, kdy znovu vyhraje Grand Slam!

Populární Problémy

Vy a váš přítel byste mohli trávit spoustu času v domě toho druhého a s rodinou toho druhého. Možná vás tedy nepřekvapí, že jste se zamilovali do sestry svého přítele. Můžete se rozhodnout zachovat si odstup od ...

Je na čase, aby se hráči ze skupiny A postavili před soud ve finále ATP World Tour.

Podle románu z roku 1939 má film Černý narcis premiéru jako minisérie v pondělí. Zde je návod, jak můžete sledovat show online, pokud nemáte kabel.

Navštěvovat vysokou školu nebo univerzitu je velmi obohacující zážitek, ale pro studenta, který žije mimo akademickou půdu, může být cesta do kampusu velmi stresující. Plánování dopředu, kontrola pravidel dojíždění a parkování vaší školy a zvažování ...

Náramek na zápěstí je zařízení, které slouží k podpoře zápěstí po úrazu nebo operaci, nebo v případě chronické bolesti zápěstí, aby se zabránilo dalšímu poškození a nepohodlí zápěstí nebo ruky. Protože většinu zranění zápěstí je třeba znehybnit ...