Cesta do finále Wimbledonu 2017: Jak si Roger Federer a Marin Cilic rezervovali rande s osudem

Den devátý: Mistrovství - Wimbledon 2016: News Photo

Kdo vyjde v neděli na vrchol?

Nejistota je klíčovým důvodem, proč svět sportu stejně fascinuje a vzrušuje fanoušky. Je velmi obtížné předvídat, co se může stát při jakékoli sportovní akci, jen kvůli lidskému prvku.

Některé věci ve sportu se však nyní staly snadno předvídatelné. Jedním z příkladů by mohl být závod Ballon d'Or, kterému dominují Cristiano Ronaldo a Lionel Messi, přičemž cenu získal jeden z nich za posledních devět let.

Další věc, kterou lze s velkou jistotou předpovědět, je přítomnost Rogera Federera ve finále ve Wimbledonu, přičemž švýcarské eso se z 19 vystoupení na grandslamu dostalo do finále 11krát.

Oblíbený

Po rekordním jedenáctém finále se Federer bude snažit vyhrát turnaj rekordně poosmé, což z něj udělá nejúspěšnějšího hráče všech dob, pokud jde o tituly ve dvouhře.

Ohlédnutí za jeho letošní cestou do finále ukazuje, že přestože nebyl osmnáctinásobný grandslamový vítěz na tom nejlíp, byl při likvidaci svých protivníků extrémně efektivní, přičemž využil výhody snadné remízy.

tenisová míčová pistole na stlačený vzduch

Muž ze Švýcarska, přitahovaný proti Alexandru Dolgopolovovi v prvním kole, postoupil do druhého kola vítězstvím 6: 3, 3: 0, protože jeho ukrajinský soupeř odešel ze zápasu kvůli zranění.

Wimbledon Championships 2017: News Photo

Může Federer zapsat historii?

V dalším kole nastoupil proti Dušanovi Lajovicovi ze Srbska a poté, co vyhrál těsný první set v tiebreaku, poslal svého soupeře 6-3, 6-2 ve zbývajících dvou setech, aby se přesunul do dalšího kola.

Ve třetím kole hrál německou lajnu Mischa Zvereva, ale muž, který porazil Andyho Murraye na Australian Open, se Federerovi nevyrovnal, protože švýcarský maestro se propracoval k vítězství 7-6, 6-4, 6-4.

Střetnutí ve čtvrtém kole s Bulharem Grigorem Dimitrovem mělo být těžké, protože do té doby oba hráči nepustili ani set. Pětatřicetiletý hráč ovládl Dimitrova ve velmi profesionálním výkonu a prošel vítězem ve dvou setech 6: 4, 6: 2, 6: 4.

Federer, který byl pravděpodobně největším hráčem všech dob, dosud prošel šampionátem a střetl se s Milošem Raonicem o místo v posledních čtyřech. Vytvořil mistrovskou třídu, ve které zkrotil soupeře velkým podáním, vyhrál 6: 4, 6: 2, 7: 6 a třikrát tím prolomil podání Kanaďana.

Federer dále v semifinále čelil Tomáši Berdychovi z České republiky a předvedl výkon charakterizovaný velkou vyrovnaností a klinickým zakončením, když překonal svého protivníka 7-6, 7-6, 6-4, což bylo pravděpodobně jeho zatím nejtěžší setkání na turnaji.

Smolař

Jeho soupeřem ve finále je Marin Cilic z Chorvatska, který byl stejně působivý a snaží se získat svůj první wimbledonský titul.

Chorvat dosud na kurtu strávil asi 14 hodin a 30 minut, což je o čtyři a půl hodiny více než jeho soupeř, a doufal, že ho únava a únava ve velký den nepostihne.

Bližší pohled na jeho cestu do finále ukazuje, že byl klinický na začátku turnaje, než si v posledních fázích udělal trochu více času, aby se dostal přes své soupeře.

Cilic začal rychlou a přímočarou výhrou nad německým Phillipem Kohlschreiberem v prvním kole, vyhrál 6: 4, 6: 2, 6: 3 a poté vyslal dalšího Němce Floriana Mayera ve dvou setech 7: 6, 6: 4. , 7-5.

TENNIS: 14. července Wimbledon: Novinky Foto

Cilic se bude snažit zkazit Federerovu párty a zvednout svou druhou grandslamovou trofej

Ve třetím kole proti Stevu Johnsonovi muž s velkým podáním postoupil do dalšího kola vítězstvím 6: 4, 7: 6, 6: 4, minimalizoval své chyby a spoléhal na svou důslednost, aby na Američana natlačil. ztráta.

Jeho zápas ve čtvrtém kole byl proti Španělsku Roberto Bautistovi Agutovi a ukázalo se, že to byla procházka parkem pro Chorvata, když se rozeběhl do Španělska a vyhrál 6-2, 6-2, 6-2.

Jeden ze zápasů mistrovství, jeho čtvrtfinálové střetnutí s Gillesem Mullerem, vidělo muže z Balkánu kopat hluboko a čerpat ze svých rezerv duševní síly, aby se dostal přes muže, který v pětisetovém thrilleru vyrazil Rafaela Nadala a nakonec vyhrál 3-6, 7-6, 7-5, 5-7, 6-1.

V semifinále byl Cilic tažen proti dalšímu velkému serveru v Sam Querrey, který v předchozím kole porazil obhájce titulu a světovou jedničku Andyho Murraye.

V zápase, v němž Američané odebírali první krev, se 28letý Chorvat vrátil skvělým způsobem, hrál okázalou značku tenisu, trefil 69 vítězů a dopustil se pouze 20 nevynucených chyb, což mu pomohlo zápas zabalit. čtyři sady, 6-7, 6-4, 7-6, 7-5.

Díky tomuto vítězství vytvořil Cilic wimbledonský rekord tím, že se stal prvním sedmým mužem, který kdy dosáhl finále mistrovství.

Jak se staví do finále

Pohled na přímý záznam mezi Rogerem Federerem a Marinem Cilicem nenechává žádné pochybnosti o tom, kdo drží náskok, muž z Basileje držel výhodu 6-1.

Naposledy se tito dva setkali ve čtvrtfinále Wimbledonu 2016, maratónského setra na pět setů, který vyhrál Federer, když se vrátil ze dvou sad dolů a vyhrál 6-7, 4-6, 6-3, 7 -6, 6-3.

Cilic se však bude snažit vyvolat vzpomínky na svůj jediný grandslamový triumf, US Open 2014 jako inspiraci, kde porazil švýcarského génia na cestě k titulu a vyhrál 6-3, 6-4, 6-4 v semifinále.

Bude to nesmírně zábavné setkání mezi dvěma hráči, kteří byli nejlepší v mužské sekci na Wimbledonu 2017. Doufejme, že je to zápas, na který budete vzpomínat v příštích letech.

lg smart tv disney plus

Živě to můžete sledovat na Star Sports nebo Hotstar v neděli 16. července v 18:30.

Populární Problémy

Jak pohladit vousatého draka. Pohladit svého vousatého draka je jedním z nejjednodušších způsobů, jak mu dát najevo, jak vám na něm záleží, a pomáhá navazovat pouto mezi vámi dvěma. Abyste svého mazlíčka nezalekli, používejte pomalé a opatrné pohyby. Mrtvice...

Braxton Family Values ​​je zpět pro sezónu 7, která má premiéru ve čtvrtek večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.

Být dobrým sportovcem znamená mnohem víc než jen být skvělý ve sportu. Existuje také mentální úhel, protože připravujete svou mysl a postoj na to, abyste byli ve svém sportu nejlepší. Spojení dobrého myšlení s osvědčenými postupy ...

Zajímá vás, jak přesně sledovat Hulu na vašem zařízení Roku? Připravili jsme pro vás tohoto snadného průvodce krok za krokem.

O první várce semifinalistů se rozhodne ve čtvrtek na finále WTA 2015 v Singapuru, z nichž Sharapova a Halep s největší pravděpodobností postoupí.