Roger Federer na finále ATP World Tour 2018: Náhled a předpověď

Federer hledá rekordní sedmý titul finále světového turné ATPKonce ATP World Tour Finals, historicky známé jako Masters Grand Prix, ATP Tour World Championships a Tennis Masters Cup v různých časech, se často označuje jako pátý Grand Slam roku. Skutečně, jak z hlediska prestiže, tak z hlediska bodování v žebříčku, je to jen zářez pod grandslamy a zářez nad turnaji Masters 1000.

jaké jsou rozměry badmintonového kurtu

V současné době je Roger Federer držitelem rekordu v zisku největšího počtu singlových titulů se šesti. Do finále se dostal neuvěřitelných 10krát a šest z nich vyhrál. V roce 2003 vyhrál své první finále World Tour v Houstonu, když ve třech setech porazil Andreho Agassiho. Bylo to období, kdy bylo finále nejlepší z pěti záležitostí.Hned příští rok získal svůj druhý titul, když porazil Lleytona Hewitta ve dvou setech, ve finále, které bylo kvůli dešti sníženo na nejlepší ze tří zápasů. V roce 2005 dosáhl třetího finále v řadě, tentokrát v Šanghaji, ale prohrál s Davidem Nalbandianem v pětisetovém střetnutí poté, co vyhrál první dvě sady v tie-breakeru.

Ale mistrem byl znovu příští rok, když porazil Jamese Blakea ve třech snadných setech. V roce 2007 dosáhl svého pátého finále a porazil Davida Ferrera v další přímočaré záležitosti. Další dva roky se nemohl dostat do finále.

Když ale v roce 2010 v Londýně dosáhl svého dalšího finále, finále už nebylo záležitost pěti setů, ale nejlepší ze tří setů. Ve finále toho roku se setkal s Rafaelem Nadalem a porazil ho ve třech setech.Federer porazil Nadala v roce 2010 a vyhrál svůj pátý titul ve finále ATP World Tour Finals

30 za 30 dennis rodman

V roce 2011 Federer porazil Jo-Wilfred Tsonga v těsném třísetovém střetnutí a zvedl rekordní šesté mistrovství světa ve finále turnajů. Poté dosáhl dalších tří finále, jen aby při všech těchto příležitostech skončil druhý nejlépe za Novakem Djokovicem, včetně přestávky v roce 2014. Do finále se dostal naposledy v roce 2015, kde prohrál s Novakem ve dvou setech.

Pokud má na konci roku získat ještě jeden titul, s největší pravděpodobností bude muset i tentokrát zkřížit meče s Novakem. Než se však mohl zabavit myšlenkou postavit jednoho přes jeho nemesis, musel se poprat se třemi skvělými hráči, kteří jsou součástí jeho skupiny - Kevinem Andersonem, Dominicem Thiemem a Keiem Nishikorim.Má rekord 4: 1 proti světovému číslu 6 Kevinovi Andersonovi. Jeho jediná ztráta ale letos přišla ve velmi důležitém čtvrtfinále wimbledonského mistrovství, kde se vzdal velitelského dvousetového vedení, aby ten zápas prohrál. Ale s takovou formou, v jaké je teď, je těžké ho vidět, jak tentokrát prohrává s Kevinem.

Federer má ale překvapivě poraženou hlavu na rekord proti světovému číslu 8, Dominicu Thiemovi. Vyhrál jeden a dva zápasy prohrál s Thiemem, včetně jednoho na trávě! Ale všechny jejich tři zápasy přišly v roce 2016, kdy Federer nepochybně procházel prodlouženou štíhlou záplatou. Švýcarský maestro by to měl bez problémů dát přes Thiem v Londýně.

wii sportovní středisko stolní tenis

Kei Nishikori je dalším hráčem ve skupině a Federer má proti Japoncům velitelskou bilanci vítězství 7: 2. Ve skutečnosti proti němu vyhrál šest zápasů v řadě, sahající až do roku 2014, a sedmé vítězství v řadě je hodně na kartách.

Ve svých posledních třech finále finále ATP World Tour Finals Federer prohrál s Djokovičem.

jak určit velikost přilnavosti tenis

Federer je drtivým favoritem na vítězství ve skupině Lleyton Hewitt. V semifinále se pak setká s druhým hráčem ve druhé skupině, což může být kdokoli ze skupiny, která se nejmenuje Novak Djokovic. Měl by být schopen překonat tuto výzvu, v současné podobě.

A pokud skutečně dojde na finále Federer – Djokovic, na důkaz jejich semifinálového zápasu Paris Masters 2018 to bude další střetnutí, které bude lákat k slzám, a rozdíl mezi vítězstvím a porážkou bude tenký.

Předpovědi

Federer bude v čele skupiny Lleyton Hewitt

Semifinále: Federer poráží Zverev ve dvou setech

Finále: Federer poráží Djokoviče ve 3 setech

Populární Problémy

Jak zabránit vypouklému disku. Vaše páteř obsahuje řadu meziobratlových plotének, které jsou naskládány mezi kostmi a při běžných každodenních činnostech fungují jako tlumiče nárazů. Vypouklý disk, známý také jako herniovaný disk, ...

Novak Djokovic získal 17 grandslamových titulů a 35 titulů Masters 1000 na cestě k tomu, aby se stal historicky nejlepším. Během své slavné kariéry překonal řadu rekordů.

Únava může být opravdu frustrující, zvláště pokud máte na den hodně plánů. Ačkoli neexistuje žádný okamžitý lék na pomalost, existuje spousta zdravých možností, které můžete každý den udělat a které mohou mít pozitivní vliv na váš ...