Roger Federer o přestávce do roku 2017: Jak to změní jeho pořadí?Je pravděpodobné, že po návratu vypadne z top 10Švýcarské eso Roger Federer, který měl letos hrát na olympijských hrách a na US Open, minulý týden oznámil, že po řadu zranění, která vážně ovlivnila jeho hru, nebude po zbytek roku 2016 hrát závodně tenis. rok.jak se dívat na hru texans

Federer zahájil rok zraněním zad, později ho zbrzdilo zranění kolena, které ho vidělo sedět na řadě turnajů v rychlém sledu.Čtyřiatřicetiletý hráč letos ve Wimbledonu nepředvedl nic jiného než blockbusterové vystoupení. Ve svém čtvrtfinále proti chorvatskému esu Marinovi Cilicovi, nataženému na pět setů, zvítězil sedmkrát vítěz Wimbledonu Federer.

Pak ho zase na okraj vyneslo kanadské eso Milos Raonic, který při své porážce Federera zapsal do historie jako první Kanaďan, který se stal grandslamovým finále.Během svého zápasu proti Raonicovi Federer zakroutil kotníkem a dostal se na hřiště - takový, který mu nezabránil pokračovat v zápase, ale o kterém na tiskové konferenci dále hovořil jako o „něčem, co nikdy předtím necítil“.Fanoušci očekávali návrat Švýcarů včas na olympijské hry, možná Federerovy poslední. To se ale nestalo, protože Federer oznámil, že do roku 2017 nebude hrát žádné turnaje.

V současné době je světovou jedničkou, Federer uvidí definitivní pokles v žebříčku, pravděpodobně mimo top 10.Během svých turnajů v roce 2016, včetně řady finále, Federer získal 2130 bodů ATP. Švýcar je v současné době na 5495 před Rafaelem Nadalem, který by kromě Španělova vážných zranění měl v žebříčku poměrně rychle překonat.Na základě bodů, které letos získal, se umístí na 16. místě - těsně za Francouzem Richardem Gasquetem, který má 2365 bodů, a Američanem Johnem Isnerem s 2100. Gasquet i Isner byli letos ve slušné formě, což znamená, že oba dva získají slušný počet bodů-dost možná na nárůst oproti konkurentům s vyššími žebříčky, i když vzhledem k formě top 20, většina z nich byla dostatečně konzistentní, aby si dokázala udržet své pořadí.

Federer slíbil návrat 2017, kvůli tomu, že si v lednu zahraje na týmovém Hopman Cupu v Austrálii. Bohužel to znamená, že na příležitosti otevření ročníku Brisbane International přijde o příležitost k výraznějším a zásadním příležitostem. Federer byl letos finalistou této události a v té době prohrál s případným vítězem titulu a rivalem Wimbledonu Milošem Raonicem.

espn na amazon fire tv stick

Pokud by se Federerův návrat do soutěžní hry odložil až na první Grand Slam roku - Australian Open, mohl by mít nárok na chráněné umístění.

Hráči, kteří jsou mimo hru kvůli zranění po dobu delší než šest měsíců, mají nárok na systém chráněného hodnocení (PR), což znamená, že se po návratu ze zranění uplatní jejich průměrné pořadí během prvních tří měsíců jejich zranění, aby mohli vstoupit do hlavních tahů turnajů. .

Tento chráněný žebříček však není použitelný donekonečna a může jej použít pouze hráč pro řadu turnajů, než se musí vrátit ke svému aktuálnímu umístění na žebříčku ATP nebo WTA.

Několik fanoušků se domnívalo, že toto je možná poslední hurá od pravděpodobně největšího hráče, kterého tento sport kdy viděl, a to nejen pokud jde o tituly, ale naprostou zručnost a jemnost.

Na důkaz této dovednosti uplynulo 14 let od chvíle, kdy byl Federer mimo top 10 v žebříčku ATP. Už tehdy, v říjnu 2002, byli Švýcaři na úctyhodných 13cích.

Poranění menisku, jako je ten, s nímž Federer v současné době bojuje, je notoricky obtížné řešit. Mohl by se s ohledem na Federerovu dlouhověkost a duševní oddanost tomu, co popisuje jako mnoho dalších let tenisu, vrátit?

Není to neslýchané. Mnoho hráčů se vrátilo do soutěže roky po zranění - mezi nimi i sám Federer po jeho nejranější operaci.

Mezi nejvýznamnější bojovníky současné plodiny ATP patří muž, který byl letos možná Federerovým nemesis na okruhu-25letý Miloš Raonic, kterého mnozí odepsali v jeho raných dobách po zraněních a výrazném poklesu Žebříčku ATP. Raonicovi se v současné době podařilo vrátit se do první desítky, pohodlně sedět na sedmém místě se silným začátkem roku, v Brisbane získal titul a od té doby pokračuje ve vzestupném grafu.

US Open a vítěz olympijské medaile Juan Martin Del Potro má také dobře zdokumentované problémy se zraněním a hodně propagovaný návrat k tenisu. Letos nenasazený ve Wimbledonu porazil Del Potro dvojnásobného grandslamového vítěze a nejlepšího semena Stan Wawrinku, než se sám zhroutil.

Je více než možné, že se Federer vrátí se stejnou bojovností, jakou projevoval po celou dobu své kariéry. Ale vzhledem k jeho věku a závažnosti zranění může být velikost tohoto návratu nejistá.

velikosti tenisových raket

Populární Problémy

Jak si zlepšit francouzštinu. Ať už jste jen začátečník, nebo někdo, kdo strávil několik let výukou francouzštiny, je důležité udržovat si dobré jazykové znalosti a najít způsoby, jak tyto dovednosti zdokonalovat tak často, jak ...

Stát Oklahoma hostí v sobotu McNeese. Tato hra není v televizi, ale tady je místo a způsob, jak ji můžete sledovat.

Jak založit zahradu. Toužíte mít každou noc na talíři zeleninu čerstvou ze zahrady nebo se dívat z okna na řady barevných květin? Bez ohledu na to, jak velký nebo malý může být váš dvůr, můžete si vytvořit zahradní plán, který bude vyhovovat vašim ...

Vyhřívaní státní soupeři Michigan a Michigan State se sejdou v sobotu v Ann Arboru. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak nastavit houpací síť pro jógu. Letecká jógová houpací síť je kus látky, který je na obou koncích zavěšen ve vzduchu a lze z něj vytáhnout úžasné techniky letecké jógy. Chcete -li zřídit houpací síť pro jógu, musíte uvázat ...

Novak Djokovic zahájil kampaň na šestý titul na Italian Open tím, že v úterý porazil Taylora Fritze ve dvou setech.