Roger Federer: Zánik sýrového fondue?

Mezinárodní BNL d

Čekající za rohem slavné éry mužského tenisu je blížící se temnota, která má pohltit svět tenisu; temnota tak velká, že může trvat roky, než Slunce zazáří tak jasně. Obávaná možnost odchodu Rogera Federera do důchodu je už několik let předmětem rozjímání. Rádi bychom věřili, že odchod do důchodu je pro pouhé smrtelníky, a víme, že švýcarský maestro není obyčejný smrtelník, takže jakékoli obavy z jeho odchodu do důchodu by měly být smeteny stranou, že? Bohužel ne.

Římské finále mistrů je další připomínkou jeho blížícího se odchodu do důchodu. Nadal zlepšil svůj kariérní rekord proti Federerovi na 20–10, když porazil 6/1, 6/3 za méně než 1 hodinu a 10 minut. Mohli bychom to zlehčit a obviňovat to na povrchu - koneckonců je to antuka a stalo se to dříve - finále French Open 2008, kdy Nadal porazil Federera pouhé čtyři hry a pět let a pět grandslamových titulů později, Federer je stále kolem.

Mistr, ke svému cti, už několik let pokrčil rameny svých kritiků, stejně jako výzvu soupeřů po lepší polovinu desetiletí. Ale jako všichni velcí válečníci bude muset Mistr jednou pověsit meč a ten den se nezdá být příliš daleko.

Zápis na zeď-jednatřicetiletý Švýcar už není tak rychlý, jako býval a střílí ne tak smrtící, ale forhend je stále pravděpodobně nejlepší na okruhu. Rafa ve své autobiografii -„Rafa: Můj příběh, který popisuje svým nenapodobitelným stylem -Federer odejde do důchodu jako květina, zatímco my ostatní takové štěstí nemáme“ (Rafovy doslovné překlady ze španělštiny do angličtiny jsou prostě rozkošné!).

Mužský tenis bude bez Fedexu výrazně chudší a ve hře, která se stále více stává zápasem hrubé síly, je Švýcar švýcarským ztělesněním naprostého talentu, génia ve střílení, jedním z mála nositelů pochodně umírajícího umění sloužit & volejbal a vůbec skvělý vyslanec tohoto sportu. Rivalita Rafa-Djokoviče nevyvolává stejné emoce jako Fedex-Rafa. No, trochu předbíháme. Ještě není vše ztraceno.

Přijďte v červnu, vždy existuje naděje na další Wimbledon ovládaný Federerem. K věčným možnostem naděje…

Populární Problémy

Kontroverze tie-break znamenala konec vítězství Alexandra Zvereva ve finále ATP proti Rogeru Federerovi, ale Němec se omluvil.

Ve čtvrtek má premiéru velmi očekávaný spinoff „Mlčení jehňátek“ Clarice. Zde je návod, jak jej můžete sledovat na Amazon Prime, pokud nemáte kabel.

Nubuck je druh kůže vyrobený z hovězí kůže. Stejně jako semiš je broušen, aby si zdříml. Ale zatímco semiš je vyroben zevnitř kůže, nubuk je vyroben zvenčí, který je silnější a odolnější. Je velmi zranitelný vůči ...

„Zabijácké“ střely v tenise

Ať už chcete vylepšit umělecký projekt nebo dát básni lepší platformu než papír do tiskárny, možná budete muset stárnout na list papíru. Zatímco internet má mnoho metod stárnutí, které můžete vyzkoušet, mačkání a stříkání je nejlepší ...