Nadace Rogera Federera získává na charitu 4,7 milionu dolarů, švýcarská legenda říká, že je „ohromen štědrostí“

Roger Federer

Roger Federer

Dvoufázová aukce Christie’s pomohla vybrat pro Nadaci Rogera Federera celkem 4,7 milionu dolarů. Aukce, která se konala online od 23. června do 14. července, představila několik osobních věcí, které tenisová legenda dala do prodeje.

Všechna řízení z aukce budou směřovat k probíhajícím projektům nadace zaměřeným na vzdělávání malých dětí v jižní Africe a Švýcarsku. V den zahájení aukce Roger Federer vydal následující prohlášení:

'Každý kousek v těchto aukcích představuje okamžik mé tenisové kariéry a umožňuje mi sdílet část mého osobního archivu se svými fanoušky z celého světa,' řekl Federer.
'Ještě důležitější je, že výtěžek podpoří Nadaci Rogera Federera, která nám pomůže i nadále poskytovat vzdělávací zdroje dětem v Africe a Švýcarsku.'

Mezi největší taháky aukce patřily Federerovo oblečení a rakety z jeho posledních vítězství ve Wimbledonu 2007 a Roland Garros v roce 2009, stejně jako svetr, který měl na sobě při svém triumfu ve Wimbledonu 2012.

Výše uvedené položky byly vydraženy během speciálního živého prodeje 23. června a přispěly k získání neuvěřitelných 2,3 milionu dolarů za jediný den.

Federer

Federerova výstroj a raketa z finále Wimbledonu 2007 přilákala jednu z největších nabídek.

Podle oficiálního prohlášení Christie's bylo v průběhu příštích několika týdnů vydraženo celkem 300 dalších položek prostřednictvím online aukce, která přilákala zájemce z více než 44 zemí.

„Jsem ohromen velkorysostí a nadšením podpory z celého světa“ - Roger Federer

Roger Federer v nedávném prohlášení uvedl, že on a jeho tým zahájili sbírku, kterou Christie's popsala jako jednu z nejdůležitějších sbírek sportovních memorabilií pro jednoho majitele, s nadějí, že udělají „něco smysluplného“.

Federer poděkoval svým fanouškům a účastníkům za jejich štědrost podpory.

Federer poděkoval svým fanouškům a účastníkům za jejich štědrost podpory.

Švýcar vyjádřil svou vděčnost všem, kteří se zúčastnili aukce, a řekl:

„Dosažené ceny byly neuvěřitelné. Začali jsme sbírat předměty, které mě doprovázely na kurtu, protože jsme si mysleli, že jednoho dne s nimi můžeme něco smysluplného udělat. Jsem ohromen velkorysostí a nadšením podpory z celého světa, “uvedl Federer v oficiálním prohlášení.

Populární Problémy

Elina Svitolina hledá své vůbec první vítězství nad Kristinou Mladenovic. Jejich poslední setkání se uskutečnilo v roce 2019 v Zhengzhou, kde Mladenovic dosáhl třísetového vítězství.

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Happily Ever After' online, bez kabelu. Epizoda 9 s názvem „Spálené mosty a hořké pravdy“ se koná ve 20 hodin. ET.

Zlomené falangy-nebo zlomené prsty-jsou jedním ze zranění, která nejčastěji pozorují lékaři na pohotovosti. Než se ale vydáte do nemocnice, může být dobré zkusit zjistit, zda vám skutečně není zlomen prst. Podvrtnutí ...

'Preacher' se vrací do své čtvrté a poslední sezóny v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody naživo nebo na vyžádání bez kabelu.

S oblečením, které se nehodí, se dá dělat více věcí, než z něj udělat hadry. Zde je několik zábavných a kreativních způsobů, jak můžete předělat těsné oblečení a vytvořit nové oblečení, tašky a další. Položte si těsnou košili dolů. Změřte čáru ...