Roger Federer obléká „Gael Storm“ v Madridu, ale čeká ho další přísný test

Federer ovládl Monfils v první sadě jejich zápasu třetího kola na Mutua Madrid Open 2019

Federer ovládl Monfils v první sadě jejich zápasu třetího kola na Mutua Madrid Open 2019

Kromě rallye na 24 ran a 23 ran v prvním a druhém setu nebylo soudní hnutí Rogera Federera v jeho zápase třetího kola na Mutua Madrid Open 2019 příliš přesvědčivé, přičemž jedinou omluvou bylo, že to bylo jen jeho druhý zápas na antuce po dlouhých třech letech. Jako zázrakem se ale dostal kolem Francouze Gaela Monfilse.

První set šel Federerovou cestou bez větších potíží. Vypadalo to, jako by to bylo příliš snadné, a dav by neměl konkurenci, aby byl svědkem. Federer naservíroval Monfilse rohlík a Monfilsův odpor byl přinejmenším slabý.

To znamená, že Federer hrál vynikající značku tenisu a odpálil míč tak čistě, že se zdálo, že povrch měl na jeho střelu velmi malý vliv. V příkrém kontrastu se Monfils snažil načasovat míč.

pro tenisový svět

První polovina druhého setu byla prostě fantastická. K velké radosti madridského davu měl Monfils zvratný začátek, ve druhém zápase zlomil Federera a vyhrál tři zápasy v řadě.

Federer najednou vypadal bezradně. Dav najednou ožil.

pozice připravená na badminton

Ale s postupujícím setem se to Federerovi zlepšilo. Monfils nakonec tuto výhodu promarnil, když dvakrát fauloval, aby se brejk vrátil Švýcarům. Sada byla na úrovni 3: 4, zpět na podání.

V deváté hře bylo podání Monfils opět pod pumpou. Pevná odolnost Francouze ale znamenala, že držel, po čemž následovala špatná hra na služby od Švýcarů. To stačilo, aby Monfils utrhl druhý set 6: 4.

Monfils v akci proti Rogerovi Federerovi na Mutua Madrid Otevřete svůj zápas 3. kola na Mutua Madrid Open 2019

Monfils v akci proti Rogerovi Federerovi na Mutua Madrid Otevřete svůj zápas 3. kola na Mutua Madrid Open 2019

Rozhodující byl ještě zajímavější. První polovina třetího setu byla tak trochu opakováním toho, co se stalo ve druhém. Monfils zlomil Federera brzy předtím, než udeřil bekhendem po lajně, aby měl Federer příležitost k brejku.

Federer tuto šanci nedokázal proměnit, ale šampioni jsou tvořeni přísnějšími věcmi. Navzdory skutečnosti, že stíny na stadionu rušily Federera, který vypadal viditelně rozrušeně, trpělivě čekal na své šance.

V sedmé hře byl Federer od základní čáry o něco agresivnější a naplno využíval svůj forhend. Ve značném tempu udeřil míč zpět na Monfils a přinutil Monfils k obraně.

Za stavu 2: 4, 30: 30 vsítil Monfils bekhend, aby Federer získal brejkbol. 29. minuta do třetí sady Federer proměnil bekhendovým chip returnem, právě když Monfils hledal střelu čistého přiblížení.

Později, za stavu 5-5, 30-30, znamenal brilantní return služby Federera další brejkbol, který nedokázal proměnit.

špičkový stůl na stolní tenis

Dav byl na nohou, protože pokaždé, když Monfils držel své podání, musel Federer reagovat na tlak tabule. Mnozí si mysleli, že hodně očekávaný návrat švýcarského maestra ke konci se blíží, když za stavu 5-6 Federer nestačil na forhendový volej, který Monfilsovi dával mečbol.

Zachránil to, ale znovu za stavu 40-40 vsítil bekhend, aby Monfils získal svůj druhý mečbol. Z chytré hry se také dostal z té zapeklité situace.

V tiebreakeru, který následoval, se Federer zvýšil na nenapadnutelný náskok 5: 1, protože jeho obranné schopnosti byly na plné obrátky. Monfils jej přiměl tvrdě pracovat, a přestože měl v dlouhých rallye navrch, měl poslední slovo Federer, který vyhrál střetnutí ve 3. kole 6-0, 4-6, 7-6 (3) za dvě hodiny.

Federer reaguje na své těžké vítězství nad Gaelem Monfilsem na Mutua Madrid Open 2019

Federer reaguje na tvrdou výhru nad Gaelem Monfilsem na Mutua Madrid Open 2019

Federer je to po desáté, kdy se na Mutua Madrid Open probojoval do čtvrtfinále. Další na řadě je Dominic Thiem, který by byl na antuce úplně jiný. Pokud by měl Rakušan sestoupit, Federer bude muset být na nejlepší antuce.

tenisky se zapálenou podrážkou

Vítejte zpět v hlíně, Rogere Federere. Tvrdá vlásenka se ohýbá dopředu!

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat sobotní basketbalový zápas Maryland vs Rhode Island naživo online zdarma, i když nemáte kabelové přihlášení.

V pondělí má v USA premiéru nový britský seriál „Roky a roky“. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Ať už hledáte novou, vzrušující přísadu, kterou můžete přidat do svých pokrmů, nebo si chcete znovu vytvořit některá ze svých oblíbených thajských jídel doma, lístky kaffir limetky mohou být jen vstupenkou. Listy kaffirské lípy se zdvojnásobí, takže ...

Jak získat test s kyselinou močovou. Kyselina močová je odpadní produkt, který vaše ledviny normálně odfiltrují z vašeho těla. Pokud se vaše tělo o kyselinu močovou řádně nestará, mohou se vaše hladiny kyseliny močové zvýšit, což může vést k stavům, jako je ...

Jak políbit dívku. Než políbíte dívku, budete se muset ujistit, že o vás má zájem. Udělejte to flirtováním a složením komplimentů; věnujte pozornost tomu, jak reaguje, abyste získali náznak toho, jak se cítí. Otestujte vody ...

Alison van Uytvanck poprvé v kariéře zvedla v Quebec City trofej WTA vítězstvím nad Timea Babos.