Roland Garros Recaps: Tiafoe rally kolem Karatseva; Gauff křižuje do třetího kola; Jarry vyhání Paula

Tři Američané v Paříži, tři různé výsledky: jednoznačné vítězství, tvrdý triumf a pomalé spalování.SLEDUJTE: Coco Gauff postoupila do třetího kola na Roland Garros

Z 16 nejlepších nasazených v mužském losování Roland Garros jsou tři Američané: č. 9 Taylor Fritz, č. 12 Frances Tiafoe a č. 16 Tommy Paul. Každý z nich byl ve čtvrtek v akci a snažil se dostat do třetího kola; Fritz podruhé na této akci, Tiafoe a Paul poprvé.

Ale zatímco žádný z těchto Američanů nikdy nepostoupil do osmifinále na Roland Garros, pro jejich krajanku Coco Gauff je to důvěrně známé území. Gauff, finalista dvouhry na Roland Garros před 12 měsíci, je letos nasazen jako šestý a dnes hrál zápas druhého kola proti 61. Julii Grabherové.Frances Tiafoe se chopila dne brzy proti Aslanu Karatsevovi.

Frances Tiafoe d. Aslan Karatsev, 3-6, 6-3, 7-5, 6-2

Stejně jako Tiafoe i 62. Karacev postoupil do jednoho grandslamového semifinále dvouhry na Australian Open 2021. Během prvního setu byl Tiafoeův návrat služby méně produktivní než obvykle a Karatsevovi opakovaně dával šanci diktovat hru. Ale při podání za stavu 6-3, 2-1 byl Karatsev zlomený v lásce. Tiafoe brzy zápas vyrovnal.Cesta zůstala drsná. Ve třetím podání za stavu 4:5 Tiafoe vybojoval dva setboly – a pak zrychlil se směsí trpělivosti, agrese a vlastního zvláštního vkusu. S Karatsevem podávajícím na třetím místě za stavu 5-5, 30-40, Tiafoe zahrál parádní bekhendovou přihrávku z křížového kurtu a poté držel na 15, aby přeskočil dopředu. Odtud Tiafoeova odrůda velela soudu.

Další na řadě je Tiafoe: vítěz zápasu mezi 22. nasazeným Alexandrem Zverevem a 86. Alexem Molcanem. Zatímco Tiafoe nikdy nehrál Molcana, Zvereva je velmi dobře obeznámen. Ti dva spolu hráli sedmkrát, Zverev vyhrál šest. Ale při jejich jediném slamovém střetnutí, ve druhém kole US Open 2019, Tiafoe prodloužil Zvereva na pět setů. Tiafoe se výrazně zlepšil a bude klást mnohem více otázek než toho odpoledne v New Yorku.

Coco Gauffová proletěla kolem Julie Grabherové 6-2, 6-3 a vrátila se do třetího kola Roland Garros.Coco Gauff d. Julia Grabherová, 6-2, 6-3

Recenze přijde.

Navzdory nasazenému 16. místu Tommyho Paula se dostal do druhého kola proti Nicolasi Jarrymu jako sázkařský smolař. K takovému handicapu došlo, když Chilan zvítězil, 7:5 ve čtvrtém.

Nicolas Jarry D. Tommy Paul, 3-6, 6-2, 6-4, 7-5

Tommy Paul má blízko k Paříži. V roce 2015 vyhrál juniorský titul na Roland Garros. Mezi Paulem a Městem světla je také stylistické spojení. Jeho trenér, Brad Stine, povzbudil Paula, aby se považoval za tenisového Picassa – podobného ikonickému umělci, který většinu svého života žil v Paříži. V nejlepším případě může Paul oslnit rozmanitostí a texturou.

Ale dnes byl den, kdy Paulovi opakovaně vytahoval štětec z rukou. Proti č. 35 Nicolasi Jarrymu Paul začal silně a vyhrál první set 6-3. Odtud se však Jarry opakovaně prosazoval a získal další tři sety 6-1, 6-4, 7-5.

Jarry je ve skvělé formě. Minulou sobotu vyhrál Ženevu, běh, který zahrnoval vítězství nad vicemistrem Roland Garros z roku 2022 Casperem Ruudem a semifinalistou Alexandrem Zverevem. Vidět, jak Jarry diktoval hlínu proti Paulovi, byla působivá ukázka síly spodní části těla, disciplinované obraty boků a jeden hluboký, tvrdý disk za druhým. K Jarrymu mixu je přidáno, že má 6'6” a může sloužit docela silně.

Další pro Jarryho je první zápas proti dalšímu Američanovi: Marcosovi Gironovi č. 75.

Populární Problémy

Štír je dovednost roztleskávání, při které stojíte na jedné noze a druhou nohu táhnete dozadu a nahoru za sebe oběma rukama. I když zvládnutí této dovednosti vyžaduje hodně praxe, můžete to udělat, pokud jste oddaní ....

Bývalý světový hráč číslo 1 Andy Murray měl před několika dny pozitivní test na COVID-19.

Daria Kasatkina se stala první ruskou vítězkou St. Petersburg Ladies Trophy a současně získala svůj druhý titul WTA v roce 2021.

„Příběh Michaela Jacksona“ je nový speciál od společnosti Reelz. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.