Sabalenková a Djokovič jsou jedničkou v žebříčku. Coco Gauff je č. 3 ve dvouhře, č. 1 ve čtyřhře

Vicemistryně US Open Aryna Sabalenka a mužský šampion Novak Djokovič se posunuli o jednu příčku na první místo v žebříčkuNEW YORK (AP) – vicemistryně žen US OpenAryna Sabalenka a šampion mužů

Novák Djokovic každá se v pondělí posunula o jednu příčku na 1. místo v žebříčku – první týden Sabalenkové na vrcholu WTA a Djokovičův rekordní 390. místo na vrcholu ATP – zatímco šampionka žen

Coco Gauff se vyšplhal na kariérní maximum č. 3 ve dvouhře a č. 1 ve čtyřhře.Sabalenková, 25letá Běloruska, je 29. hráčkou v čele žebříčku žen od začátku počítačového hodnocení v 70. letech.

Její běh v New Yorku, který skončil a

Prohra 2-6, 6-3, 6-2 s Gauffem v sobotním finále umožnilo Sabalence posunout se o jedno místo a předjetKaždý Swiatek , který se propadl na 2. místo poté, co držel 1. místo od dubna 2022. Swiatek vyhrál trofej před rokem, ale tentokrát prohrál ve čtvrtém kole.

'Celý rok jsem hrála dobře,' řekla Sabalenková, která získala svůj první velký titul na Australian Open a na French Open a Wimbledonu se dostala do semifinále. 'Dostal jsem ji tak nějak pod tlak.'

Další ve dvouhře je Gauffová, 19letá hráčka z Floridy, která se od šestého místa posunula o tři místa nahoru, a ona a partnerka Jessica Pegulaová se společně probojovali až do čtvrtfinále ve čtyřhře na první místo. Před US Open byly spolu na 6. místě za Kateřinou Siniakovou, ale rok poté, co vyhrály šampionát, Siniaková s Barborou Krejčíkovou prohrály ve druhém kole.

Sabalenková a Djokovič jsou jedničkou v žebříčku. Coco Gauff je č. 3 ve dvouhře, č. 1 ve čtyřhře
/

Je to poprvé od srpna 2003, co hráčky, které obsadily nejvyšší příčky WTA ve dvouhře a čtyřhře, zapnuly ​​ve stejný den.

Djokovičovo nedělní vítězství 6-3, 7-6 (5), 6-3 nad Daniilem Medveděvem zajistilo šestatřicetiletému Srbovi jeho 24. grandslamový titul ve dvouhře, čímž se vyrovnal Margaret Courtové na seznamu všech dob a získal jediný. držení rekordu za profesionální éru, jeden před Serenou Williamsovou.

Djokovič – který již vlastnil značku po většinu času jako jednička v tenise mezi mužem nebo ženou – vstoupil na US Open jako č. 2 za Carlosem Alcarazem, který byl šampionem z roku 2022 ve Flushing Meadows, ale prohrál s č. 3 Medveděvem. semifinále.

Jde o sedmou výměnu mezi Djokovičem a Alcarazem v roce 2023. Naposledy došlo k větším změnám na ATP č. 1 v jediné sezóně v roce 1999, kdy jich bylo osm.

Holger Rune zůstal v pondělí na č. 4, následován Stefanosem Tsitsipasem a Andrey Rublevem, kteří se každý posunuli o dvě místa výše. Casper Ruud, loňský vicemistr Alcarazu v New Yorku, klesl z 5. na 9. místo poté, co odešel ve druhém kole.

Ben Shelton , 20letý Američan, poprvé vylétl do první dvacítky, když se svým prvním semifinálovým vystoupením na velkém turnaji vyšplhal ze 47. na 19. místo. Vyřadil ho Djokovič.

Shelton se připojil k Taylorovi Fritzovi na 8. místě, Frances Tiafoeovi na 11. a Tommymu Paulovi na 13. místě a dali Spojeným státům čtyři muže v top 20 ATP, což se naposledy stalo v lednu 2011, kdy byl kvartetem Andy Roddick, Mardy Fish, Sam Querrey a John Isner.

Elena Rybakina zůstala na 4. místě žebříčku WTA, následována Pegulaovou a wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová se po čtvrtfinále US Open dostala z 9. místa na nejlepší 6. místo v kariéře. V té fázi ji porazila Madison Keysová, jejíž semifinálový běh ji posunul o šest míst na 11. místo.

Ons Jabeur, trojnásobný hlavní finalista včetně loňského US Open, se tentokrát ve čtvrtém kole poklonil a dostal se ze 7. na 9. místo.

___

AP tenisové pokrytí:

https://apnews.com/hub/tennis

Populární Problémy

To nejlepší z letošních tenisových šampionátů US Open - vítězové, nezapomenutelné momenty, zápasy a témata mimo hřiště.

Jak mít nízkokalorické grilování. Když se počasí zahřeje, není nic zábavnějšího, než trávit čas s přáteli a rodinou na grilování. Pokud pořádáte grilování, budete mít na starosti podávání různých jídel, kterými nakrmíte všechny své ...

Oba v sezóně 5: 3, Western Kentucky a Florida Atlantic se setkají v sobotu na důležitém zápase Conference USA. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Film „House on Fire,“ Lifetime's latest „Ripped From the Headlines“ má premiéru v sobotu 13. března. Zde je návod, jak můžete film sledovat online zdarma.