Severin Luthi říká, že odchod do důchodu není na mysli Rogera Federera, ale varuje před očekáváním opakování roku 2017

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer minulý týden poskytl svým fanouškům a tenisovému bratrstvu tolik potřebnou aktualizaci o jeho fázi zotavování. Během slavnostního zahájení Lindtova muzea Federer prozradil, že se v příštím týdnu chystá obnovit tenisový trénink.

Švýcarův dobrý přítel a trenér Severin Luthi nyní vnesl do této záležitosti více světla během rozhovoru s Neue Zürcher Zeitung. Luthi prozradila, že rehabilitace probíhá podle plánu a že je vše normální.

Mluvil také o obávaném R-slově a ujistil fanoušky, že tato obtížná fáze nedala podnět k této myšlence ve Federerově mysli.

Luthi se také později dotkl vyhlídky na opakování roku 2017, ale nezdálo se mu to příliš optimistické.

Roger Federer zahájil fyzioterapii den po operaci: Severin Luthi

Mezi fanoušky byly určité počáteční obavy, když Federer odhalil - během své cesty do Lindtova muzea -, že ještě nezačal s tenisovým tréninkem. Někteří fanoušci věřili, že jejich idol pravděpodobně utrpěl další neúspěch v rehabilitaci, protože Luthi dříve zmínil, že světová č. 4 má v polovině srpna obnovit tenisový trénink.

Roger Federer

Roger Federer

Luthi však všechny tyto obavy zmírnila tím, že proces rehabilitace označila za „normální“. Trenér Rogera Federera také prozradil, že slavný Švýcar začal s fyzioterapií již den po operaci a že v současné době usilovně pracuje na dosažení plné fyzické zdatnosti.

Rehabilitace je normální. Jako u každého, po proceduře jsou dobré i špatné dny, řekla Luthi. Roger den po operaci zahájil fyzioterapii. V tuto chvíli se soustředíme na opětovné dosažení plné fyzické zdatnosti.
Roger Federer

Roger Federer

Pokud jde o to, kdy bude Roger Federer pokračovat v tréninku plného náklonu, Luthi stanovil termín pro tento říjen. Zdůraznil fakt, že Švýcaři měli ještě dost času, aby se dostali do formy pro sezónu 2021.

Náš plán je pravidelně se od začátku října vracet na hřiště, “pokračoval Luthi. 'Protože jedna věc je jasná: potřebuje tréninkové hodiny na hřišti, než se vrátí.' Stále máme dost času. '

Roger Federer si chce dát na čas: Severin Luthi

Když Roger Federer požadoval ve 38 letech dvě operace pravého kolena, mnozí cítili, že kariéra Švýcarů bude brzy ukončena. Podle Luthiho to ale ve Federerově mysli nebylo.

Odchod do důchodu nebyl nikdy vážným problémem. Ale jak jsem řekl: Roger si chce dát na čas. Od začátku jsme se dohodli, že se nebudeme stresovat, řekla Luthi.
Roger Federer

Roger Federer

Když se Roger Federer v roce 2017 vrátil po zranění, ohromil svět produkcí jedné z nejlepších sezón své kariéry. Zvláště se mi vybavuje Australian Open 2017, kde Federer porazil řadu špičkových hráčů včetně Rafaela Nadala, aby vyhrál 18. major.

Pro Luthiho to bylo téměř stejně dobré jako zázrak a naznačil, že opakování by tentokrát mohlo být těžší, vzhledem k tomu, jak se hvězdy Next Gen zlepšují.

'Buďme upřímní: to, co udělal v Melbourne v roce 2017, hraničilo se zázrakem,' řekl Luthi. „Vyhrát jeden z největších turnajů prakticky bez soutěžního tréninku, to bylo mimořádné. Federer je výjimečný talent. Ale jeho konkurenti jsou všichni velmi dobří tenisté. Zvláště ti mladší se neustále vyvíjejí. “

Populární Problémy

Philadelphia Eagles vytáhli z triku další trikovou hru, sedm měsíců po „Philly Special“.

Murray je v posledním světovém žebříčku ATP stále zhruba o 5 000 bodů za Novakem Djokovičem.

Jak hledat sponzorství. Získání sponzorství vašeho podnikání, projektu nebo akce významnou společností může mít za následek větší expozici a větší příležitosti pro vás. Pro partnerství se společností však budete muset vytvořit ...

Legendy US Open: Pete Sampras

Satén je běžným materiálem pro společenské boty, zejména pro svatební a plesové boty. Materiál dokáže při pravidelném nošení zachytit skvrny, takže budete muset čas od času vyčistit saténové boty. Nejprve odstraňte všechny uvolněné nečistoty měkkými štětinami ...