TECH TALK: Sebastian Korda je na vzestupu – ne doslova, naráží na On The Rise

Mladý Američan využívá své vysoké postavy k velkým pohybům na kurtu.FLASHBACK: Sebastian Korda zasáhl Žhavou střelu dne.

Sebastian Korda ve svých 23 letech dosáhl kariérního maxima na 25. místě na světě. Ale to ani zdaleka nepoškrábe povrch ocenění, kterých chce dosáhnout.

Při hraní typické bekhendové hry pravou rukou a oběma rukama se zdá, že Korda má všechny nástroje, které potřebuje, aby byl na turné solidním konkurentem.Co ho vynese z tenisového profesionála na tenisového šampiona? To bude jeho schopnost zasáhnout většinu míčů na vzestupu a propracuje se až k síti.

obrázky badmintonového kurtu

Korda vrací míč zpět svému soupeři tím, že udržuje rovnováhu v nohou a vytváří větší tempo při kontaktu.Výstřel

Hitting On The Rise je strategická volba, která umožňuje hráči vzít si čas od soupeře, dokonce i z celé cesty na základní linii.

Vyžaduje to více úsilí a přesnosti ze strany hráče, ale může to znamenat rozdíl mezi akcí na bod a reakcí na soupeře, který bod ovládá.Vzít míč On The Rise v podstatě znamená odpálit míč na jeho cestě nahoru z odrazu. Většina pozemních úderů je zasažena na cestě dolů po prvním odrazu, což znamená, že byla na cestě k druhému odrazu. On The Rise znamená, že nejenom, že míč nebude mít šanci dvakrát odskočit, ale kontakt bude výraznější, když hráč zasáhne tempo míče čelem, aby se přesměroval a zaútočil.

Korda se dotýká míče blíže k výšce ramen, což znamená, že jakýkoli míč odrážející se do 5'10'' je dobře v jeho úderové zóně.

Strategie

Korda nejen že ubírá čas svým soupeřům pomocí této strategie, ale využívá k tomu svou 6'5'' postavu.

Na rozdíl od většiny hráčů, kteří většinou odpalují na cestě dolů a berou míčky pouze On The Rise, aby provedli pohyb, Korda zasáhne pouze cestou dolů, když je vytlačen z pozice.

Protože je mnohem vyšší než průměrný člověk, jeho kontaktní bod je výše nad zemí, což mu umožňuje vstávat k míčům častěji než většina hráčů.

tenisové bodování

Kordův agresivní herní styl je vždy jeho nejlepší zbraní.

Jeho vysoká postava mu nejen pomáhá odpálit míč dříve, ale také mu umožňuje pohybovat se vpřed s méně kroky a méně vynaloženou energií. Vzhledem k tomu, že Korda jde především o to, aby ubíral čas svým soupeřům, je vhodné, aby se dostal k síti co nejčastěji.

To funguje pouze tehdy, pokud byl schopen vytvořit úspěšný útok od základní čáry, samozřejmě. Ale jako jeden z Američanů, kteří si dávají pozor na cestu na US Open, si buďte jisti, že Korda a jeho hra On The Rise budou na slam dobře připraveni.

Lekce

Naučit se zasáhnout střelu On The Rise je zásadní pro každý typ a úroveň hráče. Nejen, že přidává další vrstvu k opasku na tenisové nástroje, ale pomáhá hráči začít rozvíjet povědomí na kurtu.

Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sebi (@sebastiankorda)

Například, aby hráč zasáhl On The Rise, musí sledovat míč a určit, že jeho pozice na hřišti je synonymem dráhy pohybu míče. To lze také říci pro sledování řezů a pro určení, zda se jedná o výstřel nebo hluboko umístěný řez k neutralizaci bodu.

Schopnost vyhodnotit různé vzory míčů a mít odezvu na každý z nich dělá z všestranného a soutěživého hráče. A hráč, který je schopen zasáhnout On The Rise?

No, řekněme, že se nedostanete na 25. místo na světě za to, že máte hezkou techniku.

Populární Problémy

Raketová technologie se za ta léta vyvinula a výrazně zlepšila.

Bývalá hvězda NFL Greg Hardy debutuje v UFC proti Allen Crowderovi v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat boj online.

Jak docílit toho, aby kalhoty na jógu vypadaly módně. Jógové kalhoty se mohou zdát ležérní, ale jejich elegantní silueta a jednoduchý vzhled se vejde do mnoha outfitů. Přitahování pozornosti nahoru vám umožní vytvořit elegantní, mírně formální oblečení. Pro příležitostnější ...

Bývalý šampion French Open Adriano Panatta nedávno vytvořil lyriku o schopnosti útočníka Jannika Sinnera při míči a základní hře.

Jak odebrat řádek PICC. PICC (periferně zavedený centrální katétr) je typ katétru, který je normálně zaveden do horní části paže. Linka PICC je bezpečný a stabilní způsob podávání intravenózních (IV) léků. Může zůstat v těle po ...