Top 8 největších českých tenistů všech dob

Tomáš Berdych na Wimbledonu 2016

Tomáš Berdych na Wimbledonu 2016

Česká republika (dříve Československo) za ta léta vychrlila mnoho grandslamových šampionů v kategoriích dvouhry, čtyřhry a smíšené čtyřhry. Přestože je Česká republika relativně malým národem, pozoruhodně produkuje některé z největších hráčů tohoto sportu.

semi westernový tenis

V numerickém vyjádření získali českoslovenští sportovci před 1. lednem 1993 celkem 11 grandslamových titulů ve dvouhře mužů a 4 tituly ve dvouhře žen. Po mírovém rozpuštění národa na Česko a Slovensko mají jeho sportovci na kontě jeden grandslamový turnaj dvouhry mužů titul a tři ženské dvouhry Majors.

Zde se podíváme na osm největších sportovců, kteří reprezentovali Československo a později Českou republiku:

POZNÁMKA: Martina Navrátilová, která se narodila v Československu, není na seznamu uvedena, protože všechny její grandslamové tituly přišly po jejím získání občanství Spojených států amerických. Vždy však zůstane a zůstane největší českou hráčkou všech dob.


# 8 Peter Korda

Peter Korda

Peter Korda

Jediným mužským hráčem v zemi, který v éře po Československu získal grandslamový titul ve dvouhře, je Peter Korda. On vyhrál 1998 Australian Open porazil Marcelo Rios ve finále. Následující týden se zvýšil na své nejlepší umístění v žebříčku ATP na světě číslo 2.

Jeho nejslavnějším úspěchem je vítězství v již zaniklém grandslamovém poháru v roce 1993. V tom roce v semifinále grandslamového poháru porazila Korda v semifinále a finále Petea Samprase a Michaela Sticha, oba v 5 setech. Co je na tom opravdu zvláštní, je to, že se mu podařilo porazit hráče světového žebříčku číslo 1 a hráče světového žebříčku 2 v 5 setech za pouhé 3 dny.

Poté, co během Wimbledonu 1998 měl pozitivní test na steroidní látku - nandrolon, dostal ATP na 12 měsíců. Během zákazu odešel ze sportu.

Populární Problémy

Světová trojka Rafael Nadal v současné době zvyšuje své přípravy na svůj debut v Citi Open tento týden.

Jak zabezpečit svůj domov. Zabezpečení vašeho domova pomáhá chránit vaše osobní věci, ale také vám dává klid a chrání vás i vaši rodinu. Naštěstí existuje řada kroků, které můžete udělat, aby se váš domov stal více ...

Jak zjistit, zda máte dvojité spojení. Z lékařského hlediska se dvojité klouby označují jako hypermobilita a jednoduše to znamená, že máte v některých nebo všech kloubech větší rozsah pohybu než většina lidí. Chcete -li zjistit, zda ...

Novak Djokovic nebyl vždy super disciplinovaným sportovcem, jakým je dnes. Djokovič a Maria Sharapova sdíleli během svého Instagram Live relace mnoho tajemství.

Váš průvodce streamováním „Třináctého roku“ online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Dnes v noci A+E odvysílá speciální epizodu '60 Days In' reunion, kde se představí 5. sezóna seriálu reality show. Epizoda se koná v 9/8c.