Jak si vybrat vysoké podpatky

Vysoké podpatky, zejména jehlové, nikdy nevyjdou z módy u skutečných fashionistů. Ale být módní není vždy pohodlné. Pokud jste otrokem vysokých podpatků, můžete také trpět kukuřicemi, puchýři a spadlými oblouky. Naštěstí existují způsoby, jak je pro vaše nohy snížit.

Metoda 1 ze 3: Získejte správnou kondici

 1. Obrázek s názvem Choose High Heels Krok 1

  1 Nakupujte na konci dne. Na konci dne jsou vaše nohy více oteklé z celodenního aktivity. Nakupování na konci dne vám pomůže získat lepší představu o tom, jak vám pata skutečně padne. Neradi byste si ráno vyzkoušeli podpatky a pak je měli příliš těsné, když je budete nosit odpoledne.
 2. Obrázek s názvem Choose High Heels Krok 2

  2 Noste je po obchodě. Než si je koupíte, projděte se v patách. Pokud máte pocit, že jsou podpatky těsné nebo jakkoli nepohodlné, možná budete chtít zvolit jiný pár. Vaše nohy by se měly cítit podepřené a vyrovnané, když máte na patách.
  • Jakákoli bolest, kterou cítíte v obchodě, se bude zhoršovat, čím déle budete nosit podpatky. Pokud vám například v obchodě tře zadní část boty pata, pravděpodobně se vám v reálném životě vytvoří puchýř.
  • Zkuste také v obchodě chodit po různých površích. Vaše paty se budou na koberci lišit od chůze po tvrdším povrchu.


 3. Obrázek s názvem Choose High Heels Krok 3

  3 Posuďte, jak se vaše prsty na nohou cítí. Najděte si boty, které mají dostatek místa pro vaše prsty. Stísněné prsty na nohou a boty, které nejsou dostatečně široké, rozhodně způsobí bolest. Budete -li důsledně nosit podpatky bez dostatečného prostoru pro prsty, zvýšíte své šance na rozvoj kladívkových prstů, kuří oka, puchýřů a artritidy.
  • Kulaté prsty a mandlové prsty poskytují mnohem více prostoru než klasické špičaté prsty.
  • Špičaté prsty s dokonce mírně zaobleným mandlovým tvarem poskytují více prostoru než klasické špičaté špičaté prsty.
  • Hlubší box na prsty poskytuje celkově mnohem více prostoru než ten mělčí. Špičaté prsty na nohou s boxy na špičkách uštípnou méně než kulaté prsty u extrémně mělkých boxů.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si vysoké podpatky Krok 4

  4 Vyberte výšku podpatku. Ideální výška podpatku je jeden až tři palce. Chůze v podpatcích přes tři palce mění způsob chůze a více zatěžuje spodní část zad, kolena a kotník. Vyberte si však výšku podpatku, která vám bude příjemná. Naštěstí je na výběr mnoho různých výšek podpatku.
  • Kotníčkové podpatky jsou mezi 1,5 až 2 palce. Tyto podpatky jsou vhodné pro celodenní nošení.
  • 3palcová pata je považována za klasickou výšku podpatku a je přijatelná do práce.
  • 4palcová pata je vhodná po práci a víkendových aktivitách.
  • Pata o rozměru 5 nebo 6 palců je méně pohodlná a hůře se v ní chodí. Možná si je budete chtít uložit, když nebudete moc chodit a plánujete je nosit jen několik hodin.
 5. Obrázek s názvem Choose High Heels Krok 5

  5 Procvičte si chůzi doma, než vytáhnete paty. Boty můžete vrátit, pokud je nenosíte venku. Noste podpatky kolem svého domu, jak jen můžete. Noste je při vaření večeře, mytí nádobí nebo praní. Nejlepší je nosit je několik hodin. Boty, které se na první pohled zdají pohodlné, nemusí být po několika minutách, nebo dokonce po hodině či dvou.
  • Všimnete si, že podpatky způsobují, že vaše kroky jsou kratší; to je normální. Čím vyšší je podpatek, tím kratší budou vaše kroky. Nesnažte se kráčet jako v teniskách.
  • Při chůzi se ujistěte, že máte paty svisle; nenechte je kutálet se do strany. To bude mít za následek uklouznutí paty a pád.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pohodlné nošení podpatků

 1. Obrázek s názvem Choose High Heels Step 6

  1 Kupte si kožené nebo semišové boty. Boty vyrobené z kůže a semiše jsou poddajnější a přizpůsobí se tvaru vaší nohy. Protože jsou tyto materiály pružnější, snížíte své šance na tření. Zatímco syntetické boty jsou cenově dostupnější, investice do kvalitní obuvi se vyplatí.
  • Kožené a semišové boty také vydrží déle než boty vyrobené ze syntetických materiálů.
  • Podívejte se na vnitřní stranu paty, abyste zjistili, z čeho je bota vyrobena. Boty s nápisem „umělý svršek“ nebo „umělý materiál“ jsou vyrobeny ze syntetických materiálů. Nejlepší jsou boty s nápisem „kožený svršek“ nebo „semišový svršek“.
 2. Obrázek s názvem Choose High Heels Krok 7

  2 Zkontrolujte tlumení. Když nosíte podpatky, je na míček vaší nohy vyvíjen větší tlak. Dostatečné odpružení v této oblasti způsobí, že se vaše paty budou cítit mnohem lépe. Před koupí si tuto oblast obuvi zkontrolujte.
  • Pokud bota nemá příliš zabudované tlumení, kupte si vložky do bot. Vložky mohou mít plnou velikost, velikost tří čtvrtin, poloviční velikost nebo pouze polštářky typu ball-of-the-foot.
  • Pokud nosíte vložky, ujistěte se, že máte stále dostatek místa pro prsty.
 3. Obrázek s názvem Choose High Heels Step 8

  3 Zvažte platformu styl paty. Styly s mírnou platformou pod špičkou bývají pohodlnější, protože minimalizují úhel a tlak na chodidlo. Platformy, dokonce i tenké, také udržují stabilitu tím, že udržují podrážky ploché.
  • Pokud nosíte vyšší podpatek, platforma může vyrovnat některé efekty nošení vysokého podpatku.
  • Platformy mohou být viditelné nebo skryté. Pokud máte rádi pohodlí, ale ne vzhled platformy, sáhněte po botě, která má skrytou platformu.
 4. Obrázek s názvem Choose High Heels Krok 9

  4 Vyberte si styly, které zlepšují stabilitu. Čím stabilnější a bezpečnější se vaše obuv bude cítit, tím pohodlnější se budete cítit. Kromě výšky paty a prostoru pro prsty existují ještě další designové prvky, díky nimž jsou podpatky pohodlnější. Na patách zkontrolujte následující:
  • Noste pevnější patu. Čím širší podpatek, tím větší stabilitu budete mít.
  • Obuv, která má dřevěnou nebo tvrdou plastovou podrážku, je pevnější a bude se do ní obtížněji chodit. Hledejte boty s koženou a gumovou podrážkou.
  • Slingbacky, podpatky s kotníky, kotníkovými prsty a botami se chodí snadněji než muly nebo super páskové sandály. Čím více se vaše noha pohybuje, tím obtížnější bude chodit.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si vysoké podpatky, krok 10

  5 Střídejte své volby obuvi. Nenoste podpatky každý den v týdnu. Pokud nosíte podpatky v pondělí, oblékněte si nějaké byty v úterý. Pokuste se minimalizovat čas, který nosíte na vysokých podpatcích, zvláště pokud hodně chodíte nebo stojíte. Pokud musíte ujít značnou vzdálenost, převlékněte se do tenisových bot a až dorazíte do cíle, obujte si podpatky.
  • Protáhněte lýtka A tvůj chodidla když si na den sundáte paty.
  • Provedením těchto kroků zajistíte, že můžete nosit podpatky, aniž byste si poškodily nohy a kotníky.
 6. Obrázek s názvem Vyberte si vysoké podpatky, krok 11

  6 Prohlédněte si oblouk boty. Správně navržené oblouky, které jsou dobře vyvážené a odpovídají přirozenému tvaru chodidel, dělají rozdíl mezi bolestí a celodenním pohodlím. Nesprávně navržené oblouky obuvi se zvedají v přímé rampě zpoza koulí nohou až k zadní části podpatků. Ty nepodporují klenby chodidel a způsobují sklouznutí nohou vpřed v botách. V tomto scénáři je většina vaší váhy na chodidle a prstech.
  • Pokud máte pocit, že kráčíte po špičkách prstů, může být oblouk boty příliš vysoký.
  • Lepší oblouky obuvi se zvedají v křivce, aby podporovaly klenby chodidel, a trochu se vyrovnají, aby paty chodidel nespočívaly na tak strmém svahu.
  • Ty nejlepší oblouky obuvi se zvedají vysoko, aby zajistily celkovou podporu klenby chodidel, a poté spadnou do mělkých miskovitých prohlubní, které drží a podporují paty nohou. Tento profil přesouvá tělesnou hmotnost z chodidel zpět na paty, kam patří, a pomáhá zabránit sklouznutí nohou dopředu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Módní nošení podpatků

 1. Obrázek s názvem Vyberte si vysoké podpatky, krok 12

  1 Vyberte si podpatky, které lichotí vašim nohám. Pokud máte velké kotníky, vyhněte se nošení podpatků, které mají kotníkový pásek. Díky pásku na kotník budou vaše kotníky vypadat větší. Místo toho jděte na popruh nebo pumpu. Pokud máte tenké kotníky, na druhé straně vám pomůže kotníkový pásek. Díky špičatým špičkám, nahým podpatkům a otevřeným podpatkům budou vaše nohy vypadat delší a štíhlejší.
  • Díky botám s T-popruhem budou vaše nohy vypadat kratší. Vyhněte se jim, pokud se snažíte vypadat dlouho a štíhle.
  • Úzké podpatky a jehlové boty vypadají nejlépe u lidí s štíhlejší stavbou a s módou, která je štíhlá a hubená.
  • Lidé s těžšími postavami by se měli dívat na platformy nebo silnější podpatky, aby věci vypadaly vyváženě a proporcionálně.
  ODBORNÁ TIP

  Vyberte si něco, co nikdy nevyjde z módy. 'Jehlové podpatky a kuželové podpatky jsou nadčasové a cestují časem.'

  Veronica Tharmalingam

  Profesionální stylistka Veronica Tharmalingam je osobní stylistka, která v Los Angeles, Kalifornii a Paříži ve Francii provozuje své módní poradenské podnikání SOS Fashion. Má více než 10 let zkušeností s výrobou stylových šatníků pro muže a ženy. Veronica je také profesionální modelkou a spolupracovala s mezinárodními značkami jako Harrods, LVMH a L'Oreal. Veronica Tharmalingam
  Profesionální stylista
 2. Obrázek s názvem Vyberte si vysoké podpatky, krok 13

  2 Začněte základní barvou. Pokud nemáte mnoho podpatků, investujte do černých a/nebo nahých podpatků. Klasickou pumpu lze nosit při jakékoli příležitosti a nikdy nevyjde z módy. Nahou botu lze nosit k většině outfitů. Tyto dva styly jsou nadčasové a můžete je nosit dlouho ...
  • Barva aktu, kterou si vyberete, se bude lišit podle vašeho odstínu pleti.
  • Podpatky vás vybrat oblečení bude záviset na příležitosti a vašem osobním stylu.
 3. Obrázek s názvem Choose High Heels Step 14

  3 Slaďte robustní podpatky s ležérnějším oblečením. Chudé podpatky jsou pohodlné, ale jsou také méně elegantní než tenčí. Pokud nosíte robustní patu, vyvažte zbytek svého oblečení tím, že si vezmete další robustní předmět. Pokud máte například na sobě elegantní šaty, přidejte sako.
  • Chunky podpatky také vypadají hezky s boyfriend džíny.
  • Přidání robustní podpatku vám také může pomoci obléknout si oblečení, pokud potřebujete. Pokud jste chtěli nosit šaty na příležitostnou večeři, přidejte robustní patu, aby byla méně formální.
  ODBORNÁ TIP

  Veronica Tharmalingam

  Profesionální stylistka Veronica Tharmalingam je osobní stylistka, která v Los Angeles, Kalifornii a Paříži ve Francii provozuje své módní poradenské podnikání SOS Fashion. Má více než 10 let zkušeností s výrobou stylových šatníků pro muže a ženy. Veronica je také profesionální modelkou a spolupracovala s mezinárodními značkami jako Harrods, LVMH a L'Oreal. Veronica Tharmalingam
  Profesionální stylista

  Nebojte se přidat popovou barvu. Veronica Tharmalingam, profesionální stylistka, nám říká: „Boty a tašky mohou udělat nebo rozbít oblečení. Vždycky jdu na a barevný pop v botách, abych učinil prohlášení. Ale pokud je samotný outfit velmi zaneprázdněný a barevný, rozhodl jsem se pro základní barevné boty. '

 4. Obrázek s názvem Choose High Heels Step 15

  4 Pořiďte si sandály. Sandál na vysokém podpatku je univerzální bota, kterou lze nosit k ležérnímu i elegantnímu outfitu. Vaše bota by neměla konkurovat vašemu oblečení. Pokud nosíte oblečení se spoustou potisků nebo barev, zvolte jednoduchý sandál s tenkými ramínky.
  • Pokud máte na sobě ležérní oblečení, hodit si sandály okamžitě oblékne váš vzhled.
  • V závislosti na tom, kde pracujete, nemusí být páskový sandál vhodný do práce. Například sandál může být vhodný pro módní nebo umělecký průmysl, ale nemusí být v pořádku v kanceláři právnických osob.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co děláte, pokud jsou vaše vysoké podpatky příliš vysoké? Zde jsou dvě možnosti. Jedním z nich je vytrvat v nácviku nošení v bezpečném domácím prostředí, dokud se v nich nebudete cítit příjemně. Druhá možnost je rozhodnout se, že jste překročili svůj výškový limit, a dát pár příteli, který tuto výšku může nosit, a jít ven a dopřát si nový pár kratších podpatků. Ať tak či onak, zaměřte se na svou vlastní úroveň pohodlí a buďte realističtí ohledně toho, v čem se cítíte nejlépe nosit.
 • Otázka Může chlapec nosit podpatky, a pokud ano, jaký typ podpatků bych měl nosit? Ano, ale pokud jste nikdy předtím nenosili podpatky, zkuste začít třeba o dva palce. Pak časem přejděte na patu větší velikosti. Miluji podpatky Devious, mají velký výběr velikostí, barev a stylů, ze kterých si můžete vybrat.
 • Otázka Jak starý musím být, abych mohl začít nosit vysoké podpatky? Shelbysays Můžete zkusit 3 'patu kolem 14. roku. Nenosil bych nic vyššího, dokud vám nohy nepřestanou růst.
 • Otázka Jak vysoké by měly být podpatky pro elegantní vzhled? Asi tři palce budou vypadat velmi elegantně. Pokud chcete působit mírně zastrašujícím způsobem, zkuste o něco vyšší podpatek, v závislosti na vaší postavě a vaší výšce.
 • Otázka Měly by se mé prsty dotýkat špičky mých klínků peeptoe, nebo je v pořádku, že je tam trochu mezera? Mezi nimi by měla být malá mezera, ale ne tolik, aby se vám zdály příliš velké.
 • Otázka Obvykle nosím byty kvůli náhradám kolen, takže které by bylo nejlepší vyzkoušet? Existují boty, které vypadají jako ploché, ale mají zvýšený podpatek/klín. Klíny na těchto botách bývají krátké (u většiny očekávejte kolem 1,5–2 palce). To by vám poskytlo nízký podpatek, který může být pohodlnější, a stále vypadají poněkud jako byty.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Boty, dupačky, oxfordky a další styly, které obepínají nárt, mají další výhodu, která brání sklouznutí nohou dopředu.
 • Až dostanete nové boty domů, zkontrolujte podrážky. Pokud jsou hladké a hladké, pořiďte si hrubý brusný papír a trochu je zdrsněte kvůli přilnavosti. K dispozici jsou také malé trakční podložky, které lze nalepit na podrážky. Udělejte to až poté, co boty vyzkoušíte a ujistíte se, že sedí.
 • Příliš mnoho bolesti je špatné znamení; sundej si boty a zjisti proč. Pokud se nehodí, bez ohledu na to, jak moc je máte rádi, zbavte se jich. Máte pouze jeden pár nohou a boty lze vyměnit.
 • Na terén musíte být mnohem opatrnější; tráva, štěrk, led, kovové rošty a další věci vás mohou velmi snadno podrazit, poškodit nebo zlomit si patu, nebo ještě hůř.
 • Vyčistěte paty pravidelně, aby se zabránilo hromadění nečistot a bakterií.

reklama

Populární Problémy

Jak předcházet osteoporóze. Není nutné čekat, až se projeví nemoc, aby mohl začít preventivně. Osteoporóza je onemocnění, při kterém jsou vaše kosti slabé a křehké. Mohou se snadněji zlomit, zejména kosti v ...

Zakořenění pro Jennifer Capriati

Tkaničkový pásek je velmi jednoduchý způsob, jak dodat vašemu outfitu trochu barvy a poddajnosti. Je to levná položka a možná budete mít kolem domu i vhodné tkaničky. Vybírejte z jednoho pásku na tkaničku, stočeného pásku nebo ...

Jak odeslat certifikovanou poštu (USA). Máte něco důležitého a bezpečného, ​​co potřebujete poslat, a to vyžaduje potvrzení o přijetí? Odesílání certifikované pošty USPS zajistí, že vaše důležité zprávy, včetně právnických a ...

Trenér Rafaela Nadala Francisco Roig se nedávno otevřel pokorné a obětavé povaze svého svěřence. Roig také hovořil o změnách, které Nadal do své hry v posledních letech přinesl.