Madrid Open 2019: Projekční trasa Rogera Federera k titulu

Roger Federer a Rafael Nadal na Madrid Open 2009

Roger Federer a Rafael Nadal na Madrid Open 2009

Pokud je něco, co každého tenisového nadšence vzrušovalo na Madrid Open, je to návrat vždy tak elegantního Rogera Federera na antuku po dvouletém odstupu. A stejně jako každé jiné rozhodnutí v jeho kariéře si pro svůj comeback vybral správný turnaj, protože za ta léta měl na antukových kurtech v Madridu značný úspěch.

Federer vyhrál turnaj třikrát, kdy se hrál na třech různých površích (tvrdý, antukový a modrý antukový). Navíc antukové kurty v Madridu jsou jiné než Roland Garros, kvůli nadmořské výšce města; míč se blíží k raketě o něco rychleji než v Paříži.

To přirozeně zvýhodňuje agresivního hráče, jako je Federer, který je po dlouhé době připraven obejmout madridské soudy. Naočkovaný č. 4, Federer obdržel sbohem do druhého kola.

forhend raketbal

Ve svém otvíráku turnaje se mohl potřetí potkat s Richardem Gasquetem; Federer má 17 z 19 zápasů, které předtím odehrál. To znamená, že Gasquetova jediná dvě vítězství přišla na antuce - v Římě 2011 a Monte -Carlu 2005.

Pokud se Federer dostane přes Gasquet, jeho soupeřem ve třetím kole by mohl být David Goffin nebo Gael Monfils. Goffin i Monfils se snaží najít formu pozdě, ale pro Federera bude stále obtížné odolat výzvě, kterou představují.

Pokud tento test zvládne, čekají Federera další potíže v podobě Dominica Thiema. Thiem je v životní formě poté, co minulý týden vyhrál Barcelona Open. Útočí na míč čistě a perfektně využívá úhly, zejména s bekhendovým křížovým hřištěm, které bude pravděpodobně Federerovi dělat potíže.

Nikdo nedokáže předpovědět, jak bude Federer hrát na antuce, ale pokud najde způsob, jak porazit Thiema ve čtvrtfinále, pravděpodobně by se příště utkal s Novakem Djokovičem.

Dokonce ani Djokovič v poslední době nevypadá v dobré kondici, jak je patrné z jeho výletů v Indian Wells, Miami a Monte Carlu. Madridský turnaj by ale mohl Djokoviče dostat zpět do formy vzhledem k tomu, že kolem je velká konkurence.

zbarvení stránky tenisových bot

Pokud se Federer dostane do finále, bude pravděpodobně čekat antukový král Rafael Nadal. Dvojice se nepotkala od mistrovského zápasu v Šanghaji 2017; všichni byli připraveni setkat se v semifinále Indian Wells na začátku tohoto roku, ale Nadal musel odstoupit kvůli zranění kolena.

Zdá se tedy, že první turnaj Federerova comebacku na antuce je docela těžký. Všechny výše uvedené zápasy určitě poskytnou spoustu dramatu a vzrušení pro všechny diváky.

Bude také zajímavé sledovat, jakou strategii Federer v Madridu přijme. Bude se držet své konvenční agresivní hry, nebo zůstane na základní čáře a bude hrát dlouhé rally? Vychutnávat si dlouhé rallye už Federerovi není příjemné, jak je patrné z jeho hry za poslední rok a půl.

Jak se mu turnaj povede, se teprve uvidí, jak mu jeho agresivní přístup vychází. Přesto to bude zajímavý turnaj, který bude sledovat, jak se boje o nadvládu nad antukou stávají otevřenějšími, protože Nadal nedominuje tak, jako v předchozích letech.

Federerova plánovaná cesta k titulu :

zápas iowa vs oklahoma st

1. kolo - ahoj

2. kolo - Richard Gasquet

3. kolo - David Goffin

Čtvrtfinále-Dominic Thiem

jak hrát stolní tenis

Semifinále-Novak Djokovic

Finále - Rafael Nadal

Populární Problémy

Rafael Nadal je známý jako hliněný král a existuje za tím několik technických důvodů. Kromě Nadalovy obranné převahy a rychlosti nohou jsou některé aspekty jeho hry neobvykle vhodné pro červenou špínu.

Jak nasadit boty na dítě. Většina problémů, které vznikají při pokusu obout dítě, souvisí s uchycením a stylem obuvi. Zajištěním toho, aby vaše dítě nosilo správnou velikost a styl obuvi, budete mít mnohem snazší ...

Jak si natáhnout ruce. Protahování rukou je skvělý způsob, jak si udržet nebo zlepšit obratnost rukou. Pokud trpíte artritidou nebo opakovaným zraněním, existují úseky, které vám pomohou zvládnout bolest a nepohodlí. Existují...

Jakožto jedna z nejslavnějších a nejkrásnějších ženských ikon videoher, oblékání jako princezna Zelda působí na kostýmních večírcích a cosplayingových akcích okamžitým dojmem. Tento článek vám pomůže vytvořit charakterově přesný cosplay, který ohromí i ...

Vztah mezi Michelle Carter a Conradem Royem zkoumá dokument HBO I Love You, Now Die. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Sambuca je italský likér s příchutí anýzu, který je obvykle bezbarvý, ale někdy může mít sytě modrou barvu (označovanou jako černá sambuca) nebo jasně červenou barvu. Běžná bezbarvá odrůda se označuje jako „bílá sambuca“. Sambuca je ...