Finále mužů US Open 2020: Dominic Thiem vs Alexander Zverev, náhled, souboj a předpověď

Dominic Thiem a Alexander Zverev

Dominic Thiem a Alexander Zverev

nejlepší wii tenis

Podrobnosti zápasu

Svítidlo: Dominic Thiem vs Alexander Zverev

Datum: 13. září 2020

Turnaj: US Open 2020

Kolo: Finále

Místo: Flushing Meadows, New York, USA

Kategorie: Grand Slam

Povrch: Venkovní hardcourt

Odměna: 39 024 000 $

Načasování zápasu: Ne předtím 16:00 EDT (1,30 hodin)

Živé televizní vysílání: USA - Tennis Channel / ESPN | Indie - Star Sports / Disney+ Hotstar VIP

Náhled Dominic Thiem vs Alexander Zverev

První grandslamový titul láká jak Dominica Thiema, tak Alexandra ‘Saschu‘ Zvereva, když se utkali ve finále US Open 2020.

Kupodivu oba hráči prohráli svůj první zápas na Cincinnati Masters, což vyvolávalo pochybnosti o jejich schopnosti uspět na US Open. A přesto jsme tady, se dvěma dobrými přáteli, kteří se v neděli postaví do centra New Yorku poté, co to pro oba byl fantastický obrat.

Dominic Thiem poté, co porazil Daniila Medveděva

Dominic Thiem poté, co porazil Daniila Medveděva

Pro World No. 3 Dominic Thiem je to čtvrté Major finále, ale první proti soupeři, který není Big 3. Díky tomu bude vědět, že je to jeho nejlepší šance získat svůj první grandslamový titul v éře, které stále dominují Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer.

Alexander Zverev mezitím v neděli odehraje své vůbec první finále Major. Němec měl až do letošního roku skličující rekord v grandslamových akcích, ve kterých se probojoval do semifinále v Melbourne (kde prohrál s Thiemem) a nyní finále v New Yorku.

Oba hráči vstupují do zápasu na vrub poměrně kontrastních vítězství. Dominic Thiem přesvědčivě prošel kolem svých protivníků, když na cestě do finále upustil jen jednu sadu. Alexander Zverev na druhé straně musel tvrdě bojovat proti téměř každému ze svých protivníků.

Rakušan byl obzvláště velkolepý ve svém semifinálovém zápase proti Daniilu Medveděvovi, kterého propustil ve dvou setech. Rus byl označován za jednoho z favoritů na titul, ale snažil se vypořádat s Thiemovou čelistní palbou.

Medveděv sloužil pro druhý i třetí set, v druhém dokonce držel setboly. Rakušan však zvýšil svoji hru, když to bylo nejdůležitější, aby zvítězil 6-2, 7-6 (7), 7-6 (5).

Alexandr Zverev

Alexandr Zverev

Němce mezitím v prvním týdnu odvezli na čtyři sady Kevin Anderson, Brandon Nakashima, Adrian Mannarino a Borna Coric. Jeho nejtěžší zkouška ale přišla v semifinále proti Pablu Carrenovi Bustovi.

Zverev hrál na začátku špatný tenis proti solidnímu Carrenu Bustovi, aby se rychle ocitl ve dvou setech, které miloval. Zíral na východ, Zverev ve své hře provedl rozsáhlá vylepšení, aby se poprvé v kariéře vrátil z tohoto druhu deficitu a vyhrál 3-6, 2-6, 6-3, 6-4, 6-3.

sledujte roztleskávačky dallasových kovbojů, kteří dělají tým online zdarma

Důvěra bude pro oba hráče přicházející do finále vysoká, ale tlak bude o něco větší na Dominica Thiema. Je považován za nejvhodnějšího nástupce Velké 3 a očekává se, že v neděli prolomí své grandslamové sucho; cokoli méně bude považováno za zklamání.

Dominic Thiem vs Alexander Zverev proti sobě

Dominic Thiem vede v H2H 7: 2

Dominic Thiem vede v H2H 7: 2

Dominic Thiem vede v rekordu hlava-nehlava Alexandra Zvereva s náskokem 7: 2. Rakušan vyhrál své poslední tři zápasy proti Zverevu, přičemž ten poslední byl v semifinále Australian Open 2020.

Alexander Zverev porazil Dominica Thiema na hardcourt pouze jednou, a to už v roce 2016. Duo se utkalo třikrát předtím na grandslamových akcích, přičemž Thiem vyhrál všechny tyto zápasy.

Predikce Dominic Thiem vs Alexander Zverev

Alexandr Zverev

Alexandr Zverev

Jakmile se nervy uklidní, bude se od obou hráčů očekávat, že budou předvádět efektní útočný tenis. Alexander Zverev bude vypadat, že bude dominovat svým mamutím podáním, zatímco Dominic Thiem se bude snažit kontrolovat řízení svým dunivým forhendem.

Zverev však bude muset být opatrný v přístupu k tomuto zápasu. Němec se pravděpodobně nedokáže zbavit takové nesrovnalosti, kterou projevoval proti Carrenu Bustovi.

Jeho velké první podání ho několikrát zachránilo proti Španělovi, ale Thiem, který byl pravděpodobně nejlepším vrahem, mohl zrušit účinnost této zbraně. Rakušan zatím velmi dobře směroval tempo podání svého soupeře a také dokázal získat spoustu svých returnů zpět do hry.

Druhé podání pátého nasazeného ho bude s největší pravděpodobností stát celý zápas, protože v poslední době zatím nejeví žádné zásadní známky zlepšení. Pokud bude první podání Němce shledáno i v sebemenším sebemenším, nemohlo by pro něj existovat východisko proti třídě Dominica Thiema.

Dominic Thiem

Dominic Thiem

Zásadní bude také Zverevův forhend, zejména proto, že se bude muset vypořádat s poměrně velkým počtem bekhendů od Thiema. Toto křídlo bylo v poslední době pro Zvereva docela vratké, protože byl několikrát viděn, jak míjí míč.

Dominic Thiem z jeho strany bude vypadat, že ovládne hru od základní čáry, tak, jak to udělal skvěle proti Medveděvovi. Při zpátečních hrách Rakušan nasměroval styl Rafaela Nadala tím, že stál několik stop za základní čárou. To mu nejen poskytne více času na reakci, ale také mu poskytne trochu více prostoru k provádění jeho těžkých úderů topspinem.

Němec bude muset do své hry vnést mnoho rozmanitosti, zejména ze střední části hřiště, aby se pokusil uzavřít body proti Thiemovi. Oddávání se dlouhým základním rally pouze vytáhne více chyb z jeho pozemních úderů, a tím nakloní rovnováhu ve prospěch Rakušana.

Předpověď: Dominic Thiem k vítězství ve čtyřech setech.

Populární Problémy

ESPN souhlasí s ATP na dlouhodobou dohodu

Být preppy je mnohem víc než lidé, se kterými se potloukáte. Je to oblečení, které nosíte, věci, které děláte, ale co je důležitější, jak se chováte, jak se chováte ke všem ve škole, vaše způsoby a vaše etiketa. Pokud na to máte, můžete ...

Nick Wallenda a jeho sestra se pokusí o živou procházku po drátě na Times Square na speciální neděli ABC. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

„Legacies“ je zpět pro 3. sezónu. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Jak udržet popruhy podprsenky na svém místě. Popruhy podprsenky, které sklouznou z ramen, mohou být otravné, nepohodlné a neatraktivní. Naštěstí můžete zabránit sklouznutí popruhů tím, že budete nosit správně nasazenou podprsenku a upravit si ramínka tak, aby pasovala ...