US Open Flashback: Když Rafael Nadal v noci okrajově prošel kolem Dominica Thiema, aby si vzpomněl na Arthur Ashe

2018 US Open - Nadal v slzách po vítězství nad Thiemem

Po třech po sobě jdoucích triumfech na Majors v roce 2010, kdy Rafael Nadal, „antukový král“ v tomto roce vyhrál French Open, Wimbledon a US Open.

Španěl si v roce 2013 užil pozoruhodnou tvrdou sezónu, kdy jeho druhý triumf na US Open byl jako třešnička na dortu po jeho nezapomenutelných vítězstvích v Indian Wells, Rogers Cupu a Cincinnati Masters na začátku téhož roku.

Nadal získal svůj 16. grandslamový titul, když znovu vyhrál na Flushing Meadows v New Yorku potřetí v kariéře, v roce 2017 a získal titul komplexně poté, co v semifinále ovládl Juana Martina Del Potra a Kevina Andersona a finále, resp.

Od chvíle, kdy se na začátku sezóny 2017 po dvou nevýrazných sezónách vrátil na scénu, byl Španěl v posledních dvou a půl letech skvělý, když vyhrál tři po sobě jdoucí tituly French Open a jednu korunu US Open.

disney plus na amazon fire stick

Na US Open v roce 2018 byl tehdejší sedmnáctinásobný grandslamový šampion nucen odstoupit kvůli zranění kolena v jeho semifinálovém střetnutí s nekontrolovatelným Argentincem Del Potrem poté, co byl ve dvou setech, což také znamenalo brzký konec jeho kampaň v sezóně 2018.

Ale předtím byl Španěl nucen tvrdě pracovat ve vedení až do své semifinálové tahanice proti Del Potrovi.

skate tenisové boty

Proti Rusku Karenu Chačanovovi ve třetím kole Španěl překonal divoký odpor svého mladého soupeře, aby vyhrál soutěž ve čtyřech setech, které zahrnovaly také několik tie-breakerů. Ve čtvrtém kole opět Španěl strávil na kurtu více než tři hodiny, aby ve čtyřech setech překonal Gruzínce Nikoloze Basilashviliho a na stadionu Arthura Ashe připravil okouzlující čtvrtfinálové utkání s Rakušanem Dominicem Thiemem.

Ve vedení až do čtvrtfinálového střetnutí byl Thiem jediným hráčem, který v posledních dvou letech trápil Nadala na antuce.

Omladil se po vítězství ve dvou setech nad vicemistrem US Open 2017 Kevinem Andersonem v zápase ve čtvrtém kole, než se ve čtvrtfinále setkal s obhájcem titulu.

Díky Thiemovi vypadá Nadal jako nováček a vyhrál první set 6: 0

2018 US Open - Thiem omráčil Nadala v prvním setu za pouhých 24 minut

V horku 85 ° F, ve Flushing Meadows, na pomalejších kurtech, Thiem přinesl svou hru „A“, aby za pouhých 24 minut zdecimoval Nadala 6: 0 a poslal dav k naprosté nevíře na stadionu Arthura Ashe.

Většina davu, který byl pro Nadala, byl v ohromeném tichu, protože slova Johna McEnroea, s nimiž se potýká, má něco, fyzicky je něco mimo, protože se nepohybuje dobře, shrnul stav Španělů do první sady.

Nadal řve silný návrat k vítězství ve dvou po sobě jdoucích setech

Charakteristickým znakem velkého šampiona je jeho schopnost povznést se nad bolest a protivníka znovu a znovu a psát scénáře skvělého úspěchu.

sledovat válku světa

V neuvěřitelném projevu dravosti, odhodlání a báječného úderu míčem Nadal ve druhém setu dvakrát zlomil Thiema, aby přinesl obrat v jeho vítězství a vyhrál druhý set 6: 4, a tím vyrovnal zápas na jednu sadu za kus. .

Ve třetím setu byl Nadal zlomen jako první a byl na křižovatce ztráty třetího setu, když byl 3: 5.

Ale Španěl se ještě nechtěl vzdát a prokázal obrovskou odolnost vyhrát čtyři zápasy za sebou, aby vytrhl Thiemovu sadu, a získal náskok 2: 1 nad svým soupeřem a v semifinále byl jen kousek od kotviště.

Thiem ještě nebyl připraven hodit ručník

Zatímco jeho vznešený tenis a několik chyb od Thiema pomohly Španělovi získat převahu v zápase, Rakušan ještě nebyl připraven hodit ručník.

Po výměně přestávky podání čtvrtá sada sestoupila po drátu a dva bojovníci si vynutili tie-break. Thiem ještě nebyl připraven hodit ručník do ručníku a vyhrál tie-break 7: 4, aby dotlačil zápas do rozhodujícího pátého a posledního setu.

raketbal v čínštině

Nadal okrajově hranuje za Thiemem

2018 US Open - Nadal a Thiem se po epické bitvě objímají

V době, kdy začal pátý set, jsme už měli půlnoc, ale žádný z hráčů nebyl ochoten dát ani palec, a protože zápas dospěl do své páté hodiny.

Zápas, který tolik sliboval, ještě než začal, nezklamal, bavil nás vysoce oktanovým tenisem a ukázkou ohromného charakteru od obou hráčů.

Vzhledem k tomu, že Nadal a Thiem drželi firmu, nedošlo v rozhodující sadě k žádnému přerušení podání. Zatímco každý Grand Slam má své jedinečné a nezávislé způsoby, jak vyřešit tahanice v páté sadě, US Open také používá konvenční tie-break na 6-6 v rozhodující sadě.

S forhendovým vítězem 5: 5 v tie-breaku byl Nadal na prahu slavného vítězství. Když Thiem sloužil, Nadal věděl, že zápas ještě nebyl dokončen, a snažil se zůstat v bodě poté, co Thiem podal brilantní, přesné přesné out-wide podání.

Ale ve snaze rozebrat Nadalovu horní tyč podlehl Thiem nevynucené chybě a po čtyřech hodinách a 49 minutách vyčerpávajícího, intenzivního a napínavého tenisu předal Nadalovi nezapomenutelné vítězství.

sledujte mládenec v ráji online zdarma

Oba hráči dali do toho všechno, vyprázdnili tanky, ale musel tam být jen jeden vítěz, protože Nadal okrajově překonal Thiem 0-6, 6-4, 7-5, 6-7, 7-6 v tom, co bylo nejlepší zápas US Open 2018.

Jelikož US Open 2019 má začít za pouhé dva dny, může Nadal překonat mladé aspiranty a jeho veteránské rivaly, aby zaregistrovali svůj čtvrtý titul na US Open a celkově 19. major?

Nadcházející US Open slibuje odhalení fascinujících příběhů na Flushing Meadows.

Populární Problémy

Dosáhli mnoha úspěchů, ale ne na nejvyšší úrovni.

Rafael Nadal a Roger Federer sdílejí rekord většiny grandslamových titulů v mužském tenise s 20 velkými kusy za kus.

Zde je seznam nejlepších 10 nejlepších raket Babolat Tennis, které zdokonalí vaše herní dovednosti na hřišti.

Aryna Sabalenka a Jessica Pegula se v úterý setkají v 16. kole Western & Southern Open v New Yorku. Půjde o první setkání této dvojice na turné WTA.