US Open: Pánské semifinále Náhled: Djokovič, Federer oblíbení

Poslední čtyři muži, kteří zůstali ve slosování dvouhry, jsou všichni grandslamoví šampioni, což z něj činí naprosto napínavou semifinálovou sestavu. Zatímco Roger Federer, který dosud vypadal bezchybně, usiluje o svůj 18. titul ve slamu, světová jednička Novak Djokovic by rád získal titul v New Yorku poprvé od roku 2011. Udělejte obhájce titulu Marin Cilic a úřadující French Open vítěz Stan Wawrinka má něco v rukávu, aby zmařil duo v postupu do finále? Podíváme se.

(2) Roger Federer v (5) Stan WawrinkaKrajané, na snímku na Internazionali BNL d'Italia na začátku tohoto roku

Hlava na hlavě: Federer vede 16-3

špičková tenisová raketa

Od Cincinnati Masters až po semifinále US Open 2015, Roger Federer zatím nepustil set. A nejen to, maestro se během tohoto úseku vzdal svého podání pouze dvakrát - oba ve svém třetím kole na Flushing Meadows proti Philipp Kohlschreiber. Světová dvojka vypadala imperiálně, šikanovala své protivníky naprostou lehkostí, jako vždy v prvních kolech Slamu, sloužila a vracela se s přesností.

Jeho ultraagresivní přístup vplížením se k návratům pomohl znovu vymyslet hru mistra a pomohl odebrat čas jeho oponentům. Tempo stadionu Arthura Ashe odpovídá Federerově vkusu, což bylo zřejmé z sebevědomého projevu z jeho rakety za posledních 10 dní na US Open.

Nyní je však výzva ještě těžší, protože jeho krajan Wawrinka je na řadě a možnost čelit špičkovému osivu Djokovičovi se rýsuje. Rogera v blocích zastavilo bouřlivé vystoupení Wawrinky při jejich posledním letošním setkání na French Open. Jejich vzájemný souboj naznačuje, že Federer nikdy neprohrál s rodačkou z Lausanne na tvrdých hřištích. Ale jejich poslední tři setkání na tvrdém kopci se vzdálila, což zahrnovalo těsnou a plamennou soutěž ve finále World Tour v loňském roce.

Stan Wawrinka se od konce roku 2013 skokově zlepšil, pokud jde o jeho víru v sebe sama a schopnost vypustit ze sebe to nejlepší na velké scéně. Muž, který přiznal, že se hodně naučil sledováním osobností Federera, Djokoviče a Rafaela Nadala, už nemá žádnou trému, spíše se mu daří, protože od minulého neprohrál před čtvrtfinále na žádném Slamu ročník Wimbledonu.

Tiše si razil cestu, když proti Donaldu Youngovi shodil jen jednu sadu. Nejpůsobivější je ale způsob, jakým zcela zvýšil svou úroveň proti dobyvateli Andyho Murraye Kevinem Andersonem, proti kterému naposledy prohrál poslední čtyři zápasy před Open.

tenisový sklad používal raketu

Vrcholí ve správný čas? Ano. Stačí to k zastavení Federera v jeho stopách? Federerova neposkvrněná služba a jeho schopnost okrást čas na rychlejších kurtech bude pravděpodobně fungovat proti Wawrinkovi. Ale tohle bude sakra boj!

Předpověď: Federer ve čtyřech setech

(1) Novak Djokovič v (9) Marin ČiličVzájemně proti sobě: Novak Djokovic a Marin Cilic po prvním vítězství na letošním Wimbledonu QF

Hlava na hlavě: Djokovič vede 13-0

Obhájce titulu Marin Cilic po většinu turnaje létal pod radarem. Mnozí ho považovali za raného rozrušení, ale vítěz z roku 2014 se chytře dostal do poslední čtyřky a vyjednal hrboly, které se mu postavily do cesty. A bylo jich mnoho! Chorvat dosud na svých pěti zápasech na US Open 2015 inkasoval pět setů.

Od šestadvacetiletého mladíka se odehrávaly výkony nahoru a dolů, ale nelze popřít způsob, jakým dokázal před rokem kreslit krásné vzpomínky a inspirovat se k překročení cílové čáry.

kolik sad je v tenise

Bude však potřebovat víc než jen to, pokud chce Cilic znovu postoupit do finále. Jeho dalším soupeřem je světová jednička Novak Djokovič, od kterého se mu po celou sezónu nepovedlo vyrazit. Prohra ve dvou setech ve čtvrtfinále Wimbledonu znovu zdůraznila vynikající schopnost Srbů proklouznout do přestávky a udržet ji až do samého konce. Novakův pohyb a pronikavé údery země a hlavně jeho myšlení obvykle v nejdůležitějších zápasech ztěžuje život jeho soupeře a Cilic by si na to měl dát pozor. Časná přestávka by byla pro jeho šance katastrofální.

Když to bylo řečeno, Cilic si dokázal ve chvílích krize vypomoci a Djokovič na tomto Open vypadal daleko od svých nejlepších. V jeho výkonu proti Felicianu Lopezovi došlo ve čtvrtfinále k výkyvům. Cilic může jen doufat, že se to bude opakovat, a může využít svého podání a forhendu, aby se vrhl na tyto zranitelné okamžiky, bez ohledu na to, jak málo jich je, stejně jako natáhl Srba na pět setů na loňském Wimbledonu.

Předpověď: Djokovič ve čtyřech setech

Populární Problémy

Jak bojovat s více odpůrci. Na rozdíl od toho, co můžete vidět ve filmech, je boj s více útočníky téměř vždy ztracený návrh a poškození, kterému čelíte, bude pravděpodobně vážnější, než kdybyste čelili pouze jednomu protivníkovi ...

Surfing debutuje na olympiádě na hrách 2020 v Tokiu. Zde je návod, jak můžete sledovat celou akci.

Jak se zbavit dny v těhotenství. Dna během těhotenství není běžná, ale stává se. Dna může způsobit příznaky jako otok a bolest v kloubech, obvykle na palci u nohy. Bohužel většina léků na dnu nemá ...

Po porážce Richarda Gasqueta je čtrnáctý nasazený Tomáš Berdych mimo Madrid Open.

Jak nosit jasné barvy v zimě. Tradiční zimní šatník obvykle obsahuje tmavé a/nebo neutrální barvy - černá, šedá, hnědá, námořnická, velbloudí, krémová atd. Pokud se cítíte omezeni konvenční zimní paletou, existuje mnoho způsobů ...

Zde je návod, jak sledovat „kvalifikovaný“ nový streamovaný dokument 30 za 30 online bez kabelu.