Kdo je Prarthana Thombare? Odhalení inspirativní cesty zastíněné nepořádkem Paes-Bopanna

Prarthana se Sania Mirzou po zisku bronzové medaile Asijských her 2014Každé čtyři roky se indické tenisové bratrstvo rozdělí o olympijské zástupce svého národa. Společným článkem kontroverze se vždy zdá být osmnáctinásobný grandslamový vítěz Leander Paes a nedávný olympijský výběr v Riu nebyl jiný. Rohan Bopanna i Sania Mirza odmítli 42letého partnera uzavřít. the Celá Indie Tennis Association (AITA) musela zasáhnout, aby vyřešila záležitosti .

Mezi kontroverzemi se však 21letá nepravděpodobná cesta z malého města v Maharashtře do největšího stadia tohoto sportu jaksi vplížila pod radar.Jméno Prarthany Thombare bylo považováno za nejméně důležité, když byl 11. června zveřejněn výběrový seznam India Rio. Většina lidí buď úlevně vzdychla nad Paesovým výběrem, nebo kritizovala Bopannovo rozhodnutí, jsme si nevšimli, jak se dívka z Barshi v Solapur úspěšně rozbila sportovní „elitářský“ stereotyp v Indii.

Od malé vesnice jménem Barshi v Maharashtře k národnímu šampionovi

V rozhovoru výhradně pro Sportskeeda vyjádřila Thombare potěšení z Francie, kde se připravuje na turnaj Mezinárodní tenisové federace (ITF). Řekla: Když jsem poprvé začal hrát tenis v Barshi, byl tam jen jeden malý kurt. Byl zřízen před dlouhou dobou a neměl správné vybavení. Ale lidé dříve hodně hráli a my jsme byli tomuto sportu vystaveni.

Nevěděli jsme, jaká jsou správná pravidla, neměli jsme televizi, takže jsme hráli to, co nás učili naši starší. Postupem času jsem si uvědomil, že tenis je úplně jiný sport, než jaký jsem se naučil.Letmý pohled na indický seznam tenistů směřujících do Ria naznačuje nadvládu „velkého města“. Mirza z Hyderabadu, Paes z Kalkaty/Bombaje a Bopanna z Bengaluru tvoří skupinu, která je výrazným představitelem městské vyšší střední třídy. Díky tomu je cesta Prarthany z malé vesnice na vrchol indické tenisové hierarchie ještě významnější.

Vzhledem k nedostatečné dostupnosti tenisu v Indii jsou pohádkové příběhy, jako je tento, mezi indickými špičkovými profesionály vzácností. Je těžké najít cestu podobnou MS Dhoni v tenise, ale Prarthana tento scénář mění.

čištění tenisových bot

Vyhrál národní titul U-14 ve věku pouhých 10 let

Poté, co začala svou amatérskou kariéru v mladém věku 10 let, Prarthana překvapivě získala státní příslušníky U-14 během jednoho roku praxe. Řekla: Když mi bylo pouhých 11 let, moji rodiče mě každý den vozili do Solapur, protože tam pracoval můj otec. Dříve jsem tam trávil čas tenisem a spoustu svých seniorů jsem překvapivě porazil.Tehdy mě moji rodiče zapsali mezi státní příslušníky. Porazil jsem tam všechny soutěžící dívky a moji rodiče se poté rozhodli, že bych se měl věnovat tenisu. A postupem času jsem se také více oddal svému cíli.

Prarthana se svým otcem Gulabraem po vítězství v ITF Women’s Championship

Prarthana, kterou trénuje otec Sania Mirzy, Imran Mirza, získala v posledním roce 11 titulů (dvouhra i čtyřhra). Její otec Gulabrao Thombare řekl: Ve skutečnosti začala, protože její dědeček dříve sportoval v naší vesnici. Nehrál správně, ale od té doby byla Prarthana zamilovaná.

V práci jsem skončil, když se přestěhovala do Hyderabadu, aby se naučila tenis pod panem Mirzou, protože od svých 14 let cestovala hrát zápasy do zahraničí. Potřeboval jsem být s ní, protože ona byla ještě dítě, dodal.

Po zastoupení Indie v kategoriích U-14, U-16, U-18 a U-21 je vzestup Prarthany na vrchol ženských her přirozeným vývojem. V roce 2008 Prarthana dosáhla vrcholu své juniorské kariéry tím, že byla vybrána jako nejlepší hráč v Asii. Mistrovská událost, která proti sobě postavila nejlepší juniory, viděla, jak zvedla titul jednotlivců ve dvouhře a pomohla jí dosáhnout kontinentální slávy.

Hyderabadská směna: Jak otec Sania Mirzy obnovil Prarthanovu kariéru

Po přesunu ze své rodné vesnice do Solapuru Prarthanina forma ukázala okamžité zlepšení s větší expozicí strukturovaným tréninkovým metodám. Řekla: Dříve jsem každý den cestoval 70 km, abych šel trénovat, a když jsem potřeboval dostatečný odpočinek, dostávalo to na mé tělo daně. Můj otec se proto rozhodl přestěhovat do Solapuru. Po národním úspěchu jsme se rozhodli přejít na další úroveň. Tehdy jsem začal trénovat na Sania Mirza Training Academy (SMTA).

Sania Mirza je také partnerem Thombare ve Fed Cupu

Poté, co byl Prarthana představen trenérovi Imranu Mirzovi, okamžitě začal prudce stoupat - do měsíce vyhrál turnaj ITF. Na Asijských hrách 2014, které se konaly v jihokorejském Incheonu, by pokračovala v partnerství se Sánií a nakonec získala bronz.

Tenistka se sídlem v Hyderabadu řekla: Jak jsem řekl, v Solapur jsem tehdy neměl televizi. Ale všichni jsme věděli o Sanii Mirze, byla to můj idol a důvod, proč jsem se dal na tenis. Pak jsem si s ní poprvé zahrál na Fed Cupu a byl to splněný sen. Vyvinuli jsme dobré partnerství, které fungovalo na Asijských hrách. Myslím tím, že ani nemusím jít trénovat do zahraničí, když světová dvojka číslo 1 pochází z mé vlastní země. Není lepší školení než to.

Její přijetí v SMTA vidělo aktuální světové číslo 209 (čtyřhra), které změnilo různé aspekty její hry. Dodala: Když jsem přešel do Hyderabadu, uvědomil jsem si, že jsem velmi defenzivní hráč. Imran Sir mě naučil, jak být agresivnější. Nyní se hráči okruhu ITF, se kterými jsem prohrával, snadno porazí. Kromě toho se změnil celý můj fitness režim, abych se mohl více soustředit na silový aspekt. Výrazně jsem se zlepšil a výsledky jsou vidět.

Výsledky jsou opravdu k vidění! Jen v roce 2015 získala Prarthana 11 titulů. Její meteorický vzestup vyvrcholil jejím prvním čtvrtfinále WTA minulý týden v Chorvatsku. Když hrála s místní oblíbenou Tinou Lucasovou, vyzdvihla svůj přechod mezi elitní čtyřhru tím, že vstoupila do světového žebříčku 10 nejlepších deblů ITF.

Nikdo nepomáhá s financováním, poté, co víte, že jste sami: Prarthanin otec

I přes takový úspěch bylo těžké sehnat finance.

Prarthanin otec Gulabrao dodal: Byl jsem u každého zapojeného správního orgánu, ale není tam žádné financování. Jelikož jsme z malého města, je zjevně obtížné získat finanční prostředky. Lakshya sports nám dává Rs. 2 lakh každý měsíc, ale (s ohledem na počet událostí, které hraje) je to téměř nic. Po bodu na to přestaneš tolik myslet. Značnou část svých prize money používá na financování budoucích turnajů. Dosáhla svého prvního cíle a dalším je hrát grandslam.

Nyní cvičí na dalším turnaji ITF ve Francii, Prarthana se má po Wimbeldonu setkat se Saniou, aby si vytýčila olympijský plán. Dodala: Mým cílem je získat medaili a podle toho budeme plánovat. Po této přípravě na Rio mám před sebou ještě několik turnajů. Mým cílem je medaile a Sania rozhodně také.

Minulý týden byl celý národ zaplaven kontroverzí, která téměř vypadala jako opakované televizní vysílání televizní telenovely. Ale zatímco jsme byli všichni zaneprázdněni soustředěním se na drobnou politiku, nevšimli jsme si neopěvované cesty Prarthana Thombare - cesty, která by mohla inspirovat generaci indických tenistů.

jak rychleji vyléčit tenisový loket

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Spurs vs Clippers online bez kabelu, ať už jste v San Antoniu, Los Angeles nebo mimo trh.

Jak vyrobit airsoftový granát. Přemýšleli jste někdy o tom, jak vyrobit airsoftový granát? Zde je několik různých metod, jak toho dosáhnout. Otevřete obyčejné plastové velikonoční vajíčko.

Barack Obama si sedne s LeBronem Jamesem v nejnovější epizodě 'The Shop'. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma, pokud nemáte HBO.