Proč tenis na olympijských hrách 60 let chyběl?

Závěrečná příprava probíhá před olympiádou v TokiuTenis na olympijských hrách chyběl více než 60 let a je pátým nejpopulárnějším sportem na světě. Nedává to smysl, že? Všechno to začalo konfliktem a hrdostí.

Dva ze čtyř grandslamových turnajů v tenise (Wimbledon 1877 a US open 1881) byly představeny a propagovány před zavedením moderní olympiády. Pierre de Coubertin má zásluhu na zavedení moderních letních her v roce 1896.Tenis byl jednou z 11 událostí hraných na prvních olympijských hrách. O 28 let později, v roce 1924, však byl tenis z quadrennial akce vyřazen a o 64 let později byl znovu uveden na letní olympijské hry v Soulu 1988. Proč ale byl zrušen?

Časová osa tenisu na olympiádě a její znovuzavedení

V roce 1924 se osm edicí po uvedení tenisu na olympijské hry dostal Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a Mezinárodní federace tenisového trávníku (ILTF) do konfliktu ohledně pojmu amatérismu.

ČTĚTE TAKÉ: AITA žádá ITF, aby Ankita Raina získala kontinentální kotviště na olympijských hrách v Tokiu, protože žádní indičtí singlisté se nekvalifikují na základě omezení žebříčkuCo je to amatérismus?

Olympiáda má chartu, zavedenou v roce 1908, která definuje pravidla, zákony a fungování her. Článek 26 listiny definuje amatérismus.

Uvádí, že:

„Amatéři jsou ti, kteří se tohoto sportu účastní a vždy se ho účastnili jako záliba bez jakéhokoli hmotného zisku. Nekvalifikuje se: -a) pokud nemá základní povolání určené k zajištění jeho současného a budoucího živobytí; b) pokud dostává nebo obdržel odměnu za účast ve sportu; c) Pokud nedodrží pravidla dotyčné mezinárodní federace a úředníka při výkladu tohoto pravidla číslo 26. '

Článek proto přísně zakazuje účast profesionálních hráčů na hrách. Definují amatérské sportovce, kteří se intenzivně věnují sportu spolu s výkonem placené práce. Hlavním cílem pravidla bylo uchránit olympijské hry před materialismem.live stream packers vs giganti

ILTF diskutoval o tom, že by na olympiádu měli být povoleni profesionální hráči, protože definice amatérů je v listině velmi vágní. MOV se proti jejich návrhu postavil a jejich myšlenky zachoval. Kvůli konfliktu však MOV rozhodl o odstranění tenisu z her kvůli amatérismu.

Říká se, že celá debata o amatérismu byla jen zastíráním, protože úřady ve Wimbledonu nechtěly, aby olympijské hry zastínily All England Lawn Tennis Championships.

V roce 1956, po 32 letech ticha, začal rozhovor mezi oběma federacemi. Bylo rozhodnuto, že tenis bude zpět na olympiádě v Mexiku 1968, ale jako ukázkový sport.

ČTĚTE TAKÉ: Novak Djokovič potvrzuje svou účast na olympijských hrách v Tokiu

Wizards of waverly place online zdarma

Co jsou to předváděcí sporty?

Demonstrační sporty jsou akce hrané na olympiádě za účelem propagace a vítězům nejsou uděleny žádné medaile. Tenis však zdaleka nevyžadoval propagaci. Přesto byl demonstrační nápad obrovským úspěchem a dialog mezi federacemi se zlepšil.

Kvůli úspěchu tenisu bylo v roce 1972. z charty odstraněno pravidlo amatérismu. V roce 1980 byl novým prezidentem MOV zvolen Juan Antonio Samaranch. Chtěl do hry přinést modernizaci.

Samaranch čelil odporu svého vlastního výboru, ale pokračoval ve své agendě a bylo rozhodnuto, že tenis se bude opět hrát jako demonstrační událost v roce 1984. Tato událost přilákala obrovské davy a média, protože svět byl představen budoucím hvězdám Steffi Graf a Stefan Edberg.

Nakonec se MOV i ILTF spojily a tenis byl po 60 letech posílen jako medailová událost na olympijských hrách v Soulu 1988.

ČTĚTE TAKÉ: Tokijská olympiáda se letos uskuteční s 50% návštěvností fanoušků

Populární Problémy

V sobotu večer se Patriots a Titans střetnou v zápase o divokou kartu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak hrát Scavenger Hunt. Scavenger Hunt je poutavá hra, kterou hrají děti i dospělí. Uspořádejte hru předem vytvořením seznamu nalezených předmětů a vodítek, které pomohou hráčům položky najít. Chcete -li hru hrát, rozdělte ...

Švédsko za ta léta vyprodukovalo několik opravdu skvělých tenistů, od Bjorna Borga po Robina Soderlinga.

49ers a Giants se setkají v bitvě týmů hádanek zranění ve 3. týdnu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.