Nebýt Rafaela Nadala a Španělska, Davis Cup 2019 by byl katastrofou: nejvyšší český představitel

Rafael Nadal na Davisově poháru 2019

Rafael Nadal na Davisově poháru 2019

Rafael Nadal dovedl Španělsko k dramatickému vítězství na Davisově poháru 2019, což potěšilo madridské publikum. Triumf se zapíše do historie nejen díky neobvyklým okolnostem, ale také kvůli tomu, že se jednalo o první vydání přepracovaného daviscupového formátu.

Nedávno však prezident české tenisové federace Ivo Kaderka kritizoval nový formát dlouhodobého turnaje. Kaderka tvrdil, že nebýt Rafaela Nadala a dalších velkých jmen na výstavě, turnaj by byl úplnou katastrofou.

vydání disney plus duben 2020

Rafael Nadal zachránil předělaný Davis Cup před neúspěchem, proto soutěž na začátku letošního roku zrušili: Ivo Kaderka

Rafael Nadal s triumfálním španělským týmem na Davisově poháru 2019

Rafael Nadal s triumfálním španělským týmem na Davisově poháru 2019

Kaderka použil nějaká silná slova proti vylepšenému formátu Davis Cupu s tím, že nemá sílu přilákat diváky. Turnaj prošel radikální změnou struktury poté, co se řízení ujala společnost Kosmos (v čele s fotbalistou Gerardem Pique), ale ne každý je fanouškem nových pravidel.

jak postavit dělo na tenisový míček

Český tenisový funkcionář také rychle kritizoval předčasné zrušení letošního finále Davisova poháru, a to navzdory skutečnosti, že se soutěž měla konat až v listopadu.

'Řekl bych, že loni neměli vůbec žádné publikum, a nebýt Nadala a Španělska, byla by to úplná katastrofa,' řekl Kaderka.
„Koronavirus se opravdu hodil těm, kteří slíbili miliony na Davis Cup. Nyní říkají, že bez fanoušků není možné udržet formát, “dodal.

Kosmos údajně investoval 3 miliardy dolarů, aby pomohl Mezinárodní tenisové federaci zavést nový formát. Soutěž skončila v jednom předurčeném městě - Madridu - na konci roku, kde s ní bojovalo více týmů, aby získaly prestižní trofej.

V Davisově poháru debutovali v loňském roce jako Novak Djokovič, Andy Murray a Rafael Nadal. Ve finále však zápasy skončily až ve tři hodiny ráno místního času a často před prázdnými tribunami.

Velkým příběhem celé akce bylo Španělsko, které bylo hostitelem i konečným šampionem. Rafael Nadal vyhrál každý zápas, který odehrál, čímž prodloužil svůj neporažený rekord v Davisově poháru, zatímco Roberto Bautista Agut to také udělal, ale jen několik dní po smrti svého otce.

jak postavit tenisový míč katapult pro fyziku

Vzhledem k tomu, že se soutěž odchýlila od tradičního formátu nejlepších pěti sad, v loňském roce přišla pro širokou kritiku. A Kaderka věří, že se ITF a Kosmos rozhodly pro snadnější cestu tím, že soutěž zruší, než aby v roce 2020 viděli další neúspěch.

Jak se turnaj povede, když se vrátí v roce 2021, se teprve uvidí. Prozatím je stále předmětem kontroverzí.

Populární Problémy

Stan Wawrinka utrpěl porážku dvou setů v rukou Kevina Andersona.

Vystřihování vlastních rukávů vyžaduje vlastní vzor, ​​což může být matoucí proces. Měření a jejich použití k výpočtu a nakreslení vzoru rukávu však bude mít mnohem lepší přizpůsobení než použití předem dimenzovaných ...

Jak jíst kaktus opuncie. Kaktus opuncie je po tisíce let základem mexické a středoamerické stravy. V některých částech USA získává na popularitě jako exotický, gurmánský a zdravý doplněk ...

Při pohledu na udržení druhého místa v A-10 se Rhode Island ujímá Fordham Wednesday. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Být dobře zaobleným teenagerem je vyvážením. Představte si, že jste v cirkuse a jedete na jednokolce. Ringmaster vám hodí jednu kouli a pak dvě, pak tři a čtyři, což se od vás očekává, že budete žonglovat najednou - při jízdě na ...

UFC 244 s titulky Masvidal vs Diaz je jednou z nejočekávanějších bojových nocí roku. Zde je návod, jak se dívat na televizi, telefon nebo streamovací zařízení.