Sestry Williamsové vyhrávají Wimbledonskou čtyřhru

LONDÝN (AFP) -

Sestry Williamsové se v sobotu spojily a získaly pátý titul ve Wimbledonu ve čtyřhře

Serena Williamsová (L) a její sestra Venuše pózují se svými trofejemi poté, co 7. července vyhrály finále ženské čtyřhry nad českou Andreou Hlaváčkovou a Lucií Hradeckou 12. dne Wimbledonského mistrovství 2012 v All England Tennis Club, jihozápadním Londýně. Sestry Williamsové zvítězily 7-5, 6-4.

Serena Williamsová si v sobotu připsala pátý wimbledonský titul a vzdala emoční poctu velké sestře Venuši, jejíž kariéra, těžce ovlivněná nedávnou nemocí, sklouzává do soumraku.

Třicetiletá Serena a o dva roky starší Venus získaly v All England Clubu 10 z posledních 13 singlových titulů.

černé plátěné tenisky

Sobotní výhra nad Agnieszkou Radwanskou přinesla Sereně 14 trofejí Gramd Slam a nové pořadí čtyř na světě.

V ostrém kontrastu však Venuše, jejíž porážka v prvním kole s Ruskou Elenou Vesninovou v úvodní den byla ve Wimbledonu nejhorší od roku 1997, bojuje o to, aby stále zůstala uchazečem.

Poslední ze 43 titulů Venus v kariéře získala v Dubaji v roce 2010, zatímco její poslední grandslamový titul byl v roce 2008.

V loňském roce jí navíc diagnostikovali únavovou nemoc Sjogrenův syndrom, která ji držela mimo turné z US Open až do turnaje v Miami letos v březnu.

Mnozí v tomto sportu očekávají, že Venuše, která je nyní na 58 místě na světě, skončí po letošním US Open a měla další šanci na olympijské hry, které se budou konat ve Wimbledonu.

co znamená v tenise bod zlomu
Rodiče Venus a Sereny Williamsové, Richard Williams (C) a Oracene Price sledují finále čtyřhry

Rodiče Venus Williamsové a Sereny Williamsové jsou zde vidět, jak sledují finálový zápas dvojic žen jejich dcer proti České republice Andrei Hlaváčkové a Lucii Hradecké 12. den Wimbledonského mistrovství 2012 v All England Tennis Club na jihozápadě Londýna, 7. července. vyhrál 7-5, 6-4.

Nevím, co bych měl, kdyby Venuše neexistovala. Ani nevím, jestli budu vlastnit grandslamový titul, nebo budu hrát tenis, protože všechno děláme společně, řekla Serena.

Když jsem vyrůstal, kopíroval jsem Venuši, všechno, co dělala. Měla na mě opravdu velký vliv. Takže když začala vyhrávat, tak moc jsem to chtěl. Když se stala jedničkou, musel jsem být jedničkou.

proč je v tenise nulová láska

Musel jsem víc pracovat. Musel jsem udělat vše, co bylo v mých silách, abych se tam dostal. Netuším, co by se stalo, kdyby nebyla poblíž.

Serena řekla, že stejně jako se kolem ní shromáždila Venuše, když bojovala se život ohrožujícími krevními sraženinami, které ji na rok držely mimo turné, nyní oplácí laskavost.

Věří, že podpora bude klíčová, když se sestry znovu spojí v Londýně koncem tohoto měsíce ve snaze získat třetí zlatou olympijskou medaili po vítězství v Sydney v roce 2000 a Pekingu před čtyřmi lety.

Američané Serena (R) a Venus Williams

Američanky Serena (R) a Venus Williamsová slaví bod během finálového zápasu čtyřhry žen v All England Tennis Club ve Wimbledonu na jihozápadě Londýna. Sestry porazily českou šestou nasazenou Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou 7-5, 6: 4 za 13 grandslamových triumfů ve čtyřhře.

jak rychle raketa cestuje

Musím být více podporující. Je tak silná. Nedokážu si představit, co prožívá každý den. Takže je to neuvěřitelně silná osobnost, řekla Serena.

Mám pocit, že musím být opravdu chápavý.

Později v sobotu se sestry spojily a získaly pátý titul ve čtyřhře ve Wimbledonu, když porazily českou šestou nasazenou Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou 7-5, 6: 4 za 13 grandslamových triumfů ve čtyřhře.

Sestry mají nyní pět wimbledonských deblových titulů, čtyři Australian Open, dva US Open a dva triumfy ve čtyřhře French Open.

Byl to velmi dlouhý den. Byla jsem šťastná, že jsem vyhrála dvouhru, a myslím si, že by to mohlo být velké zklamání, kdybych prohrála čtyřhru, řekla Serena.

Venus dodala: Cítila jsem se, jako bych už hrála zápas, když jsem dnes sledovala Serenu z krabice. Byl to pro nás všechny skvělý den.

Pokud někdo ví, jaké to je vyhrát ve stejný den dvouhru i čtyřhru, pak jsem to já. Je to úžasný pocit. Zítra se probudí v posteli a bude si myslet: „Panebože, já jsem wimbledonský šampion“.

Populární Problémy

Jak zabránit syndromu neklidných nohou (RLS). Syndrom neklidných nohou (RLS) způsobuje nepříjemné pocity v nohách, včetně pocitů lezení, píchání, bolesti, lechtání a nutkání hýbat nohama vsedě nebo vleže ...

Alexander Zverev představil jeden z nejlepších comebacků své kariéry, když v sobotu v semifinále 2021 Western & Southern Open porazil Stefanose Tsitsipase.

Soupeři Iowa a Iowa State se setkají ve čtvrtek na tvrdém dřevě v Ames. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos středečních zápasů Lakers vs Mavericks z bubliny NBA.