Wimbledon 2014: Djokovič překonává Federera v epickém finále o zisk titulu

Novak Djokovič a Roger Federer pózují se svými trofejemi po finále Wimbledonu 2014

Novak Djokovič a Roger Federer pózují se svými trofejemi po finále Wimbledonu 2014Tapiserie sportu je plná válečnických legend, které přežijí dlouho poté, co zahynou svědci. Novak Djokovic a Roger Federer spojili a vytvořili další epos, který měl v oboru to nejlepší, a přemýšlel, co to mohlo být, že jsme si zasloužili tak oduševnělou, ale zároveň povzbuzující hru tenisu.Oba gladiátoři proměnili Centrální dvůr v moderní amfiteátr a hráli epos, který se natolik divoce kýval, že se dotýkal okrajů velikosti. Nakonec Djokovič získal svůj druhý wimbledonský titul vítězstvím 6-7 (7), 6-4, 7-6 (4), 5-7, 6-4 nad bojovným Federerem v téměř čtyřhodinové bitvě, která zůstane vrytý do wimbledonské tradice.Federer vzal první set, téměř proti zrnku hry. Djokovič, neovlivněný ranou překážkou, produkoval zuřivě silný tenis, aby si podmanil Švýcary. Srb zajistil druhý a třetí set, aby získal kontrolu nad zápasem.

Djokovič byl na pokraji vítězství, Federer ve čtvrtém setu skončil 2: 5. Ale neuvěřitelně stárnoucí Švýcar našel motor a motivaci potřebnou k tomu, aby se nějak držel za nehty, čímž si uložil zápasový bod, aby přinutil soutěž do páté sady.Intenzita dramatu - mizející i na ty, kdo se jen dívají - a skutečnost, že v závěrečné sadě sloužil zezadu, si vybrala daň. Švýcara nakonec zklamalo jeho podání a stále zranitelnější bekhend, když nakonec podlehl v 10. hře závěrečné sady.Djokovič neztrácel čas odhalováním svých karet - udeřil pevně Federerovým bekhendem, než uvolnil bekhendového vítěze, aby předal Švýcarům síť, aby vyhrál první zápas v 15. Federer byl naopak tažen ke ztrátě ve své první servisní hře, předtím zvítězil s několika dobře nasměrovanými střelami.

cílové tenisové rakety

Djokovič měl měřítko soutěže po většinu setu, ale Federer odhodlaně bojoval, aby ho udržel na uzdě a přinutil jističe po uložení setpointu.Srb udeřil bekhendovým volejem příliš dlouho na to, aby nabídl Federerovi první bod v tiebreaku. Švýcaři využili výhodu vedení 3: 0 a při první změně konců se srovnali na 4: 2.Pár špatně nařezaných bekhendů však vedlo k tomu, že Federer prohrál tři rovné a dal Djokoviče na 5: 4. Brilantní forhendový return pak způsobil, že Federer potopil svůj forhend do sítě a nabídl Srbovi setpoint.

Ale to bylo, když Federer konečně našel spícího génia v něm-prskající forhend, který spálil barvu na lince a eso udrželo jistič naživu na 7-7. Obrovské podání dalo švýcarský setbol a Djokovič zakopal bekhendem do sítě, aby osvobodil Švýcary.

Možná však byl oklamán do falešného pocitu pohodlí tím, že vyhrál první set. Federer byl plochý, když začala hra ve druhém-sklouzl do obrany za stavu 30: 0, ale dokázal odvrátit dva brejkboly a podržet podání. Ale úleva byla dočasná.

Federer ve třetí hře hodil dvojchybu, aby nabídl brejkbol, a Djokovič to tentokrát nehodlal promarnit. Rozdrtil bekhend přímo kolem spěchajícího Federera, aby dotáhl brejk.

Zdálo se, že to probudilo Federera, když poté pohodlně držel podání až do konce sady, ale ukázalo se příliš pozdě na rozhodného soupeře přes síť, který zachránil bod zlomu na konci ocasu, než vzal druhý set 6-4.

Třetí sada byla do značné míry bez incidentů, i když nikdy neměla intenzitu. Zdálo se, že oba muži objevili své dobře naolejované servisní stroje a hezky se chichotali, dokud Federerova lokomotiva v 11. hře nenarazila na smyky.

Síťovaný bekhend opustil švýcarský bod brejku, který zachránil podáním těla. Federer nakonec potřeboval pár es, když zachránil další bod zlomu, aby nechal Djokoviče sloužit, aby tlačil na jističe.

raketbalový forhend

Když Federer znovu účtoval do sítě, Djokovič si bekhendovou přihrávkou vysloužil minibrejk, díky kterému se Švýcaři dostali do vzduchu. Federer by to okamžitě po změně konců chytil zpět, ale chybný forhend dal Djokovicovi vedení 5-3.

Forhendový vítěz vynikající síly a přesnosti viděl, jak Srb získal dva setboly - nebo se cítili jako mečboly? Jakmile Federer vytáhl bekhend na další bod, vydal Djokovič hlasitý výkřik, který téměř otřásl masou fanoušků Federera, kteří obývali Henman Hill.

Federer byl nebezpečně blízko ke spálení svého snu a velmi brzy ve čtvrtém setu zjistil, že se potýká s uvolněným pískem. Zlomený ve čtvrté hře, Federer okamžitě píchl, aby si jednu vzal v další hře. Odhodlaný Srb ale vytrval a Švýcar v šestém zápase přinesl další brejk.

přímý přenos kovbojové vs berani

Zdálo se, že rytec možná zahájil svou práci, když Djokovič ve čtvrté sadě držel vedení 5: 2. Zápas ale nabral dramatický spád a Djokovič sloužil za stavu 5: 3. Za stavu 30-30 Djokovič vysypal bekhendem široce, aby nabídl brejkbol a Federer natáhl Djokoviče, než udeřil krásným forhendem po čáře vítěze, aby přerušil podání.

Uprostřed bouřlivého chaosu na centrálním dvoře Federer seslal dvojchybu a bekhendem vsítil, aby nabídl Djokovicovi mistrovský bod. Eso uprostřed bylo jen zbraní, kterou potřeboval k tomu, aby se udržel naživu, protože Federer pokračoval i za stavu 5-5.

Djokovič pod tlakem zahodil dvojchybu a převařený bekhend, aby švýcarskému maestrovi nabídl tři brejkboly. Srb první dva zachránil, ale na další se plavil forhendem dlouho, aby se vzdal rozhodujícího brejku. Federer se v další hře držel na 15 - tvrdým úderem forhendu si vynutil chybu a dotlačil zápas do finální sady.

Poutavý epos utrpěl přerušení, když Djokovič zavolal lékařský odpočinek pro napnuté pravé lýtko a vedl 2: 1. Neznepokojený Federer se snadno držel a set zůstal na podání 3: 3. Úžasný volej od Federera a zpackaný forhend od Djokoviče poté nabídl Federerovi první brejkbol pátého.

Nebylo to však k ničemu, protože Djokovič přežil těsnou hru dvojek a udržel na 4-3. Byla to snaha, která Djokoviče povzbudila, aby v další hře tlačil Federera znovu na okraj. Švýcaři ale projevili takové odhodlání, jaké jsme u něj v poslední době neviděli-zadrželi tři brejkboly od 15 do 40, aby to všechno nějak pohromadě udrželo na 4: 4.

Za stavu 4-5 podruhé v zápase podával Federer, aby v něm zůstal. Bylo možná příliš mnoho žádat i od maestra-který klesl na 0-30 a udělal několik bekhendových chyb. Vůně příležitostí umožnila Djokovicovi zuřivě zaútočit, což způsobilo chybu z forhendu o další dva mistrovské body.

Unavený bekhend do sítě po zmeškaném prvním podání znamenal, že Djokovič mohl zvednout ruce jak v úlevě, tak v jásání, když se stal podruhé v kariéře mistrem Wimbledonu. Zatímco Srb vlezl do své bedny, aby objal Borise Beckera a klan, Federerovi zůstalo do činění s pocitem skleslosti, který jej mohl pohltit, když si uvědomil, že mu rukama vyklouzla zlatá šance vyhrát 18. majora.

Populární Problémy

S letošním Australian Open 2014 se pojďme podívat na losování mužů a žen a také na pár australských hráčů, na které si dát pozor.

Pablo Carreno Busta nastoupí v pondělí ve čtvrtém kole French Open 2020 proti Danielu Altmaierovi. Oba hráči se proti sobě postaví poprvé na turné.

Jak psát francouzské akcenty. Tato metoda vás naučí psát znaky s francouzským přízvukem pomocí libovolného počítače, telefonu nebo tabletu. Pokud používáte telefon nebo tablet, stačí stisknout a podržet odpovídající klávesu s písmenem a otevřít sadu ...

Před začátkem Roland Garros 2020 mnozí tipovali Novaka Djokoviče, aby ukončil vládu Rafaela Nadala v Paříži.

Rafael Nadal je zpět na kurtu, protože ve Španělsku se nadále uvolňují restrikce. Nadal se zúčastnil několika vyčerpávajících tréninků, když se chtěl dostat zpět do kondice před obnovením tenisu.

V úterý večer má premiéru Dirty John Season 2, „Příběh Betty Broderickové“. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.