Wimbledon 2021: 3 mluvící body z drtivé prohry QF Rogera Federera s Hubertem Hurkaczem

Roger Federer po porážce mává na rozloučenou

Roger Federer po porážce mává na rozloučenou

Běh Rogera Federera ve Wimbledonu 2021 dospěl k nepředvídatelnému konci, když ve středu ve čtvrtfinále porazil Hubert Hurkacz 6: 3, 7: 6 (4) a 6: 0.

Ztráta je jen Federerovou třetí porážkou ve dvou setech na mistrovství (2000 a 2002) a poprvé mu byl podán bagel na jeho nejúspěšnějším Slamu.

co je pohon v badmintonu

Federer začal špatně a postupem zápasu se jen zhoršoval. Nakonec dvacetinásobný major šampion stěží dosáhl na koule, které mu byly zaslány.

Bez dalších okolků se podívejme na tři mluvící body Federerovy ztráty:

1) Roger Federer celý den střílel z prázdné pozice na Hurkacz

Federer by byl tiše přesvědčen o svých šancích, které do tohoto zápasu přijde. Švýcar v průběhu turnaje nehrál na extrémně vysoké úrovni, ale přesto ukázal záblesky své nejlepší formy.

jak číst tabulku tenisů

Ale proti Hurkaczovi, který dostal vše zpět do hry, se Federerova hra začala velkolepě rozplétat. Jeho podání postrádalo kousnutí, jeho forhend postrádal průbojnost a přesnost a jeho nohy vypadaly přilepené k trávě.

Šestý nasazený nasbíral 31 nevynucených chyb ve třech setech a dokázal při prvním podání získat jen 67% bodů a při druhém podání 33%.

2) Roger Federer poprvé od roku 2002 prohrál ve Wimbledonu ve dvou setech

Hubert Hurkacz slaví poté, co porazil Rogera Federera

Hubert Hurkacz slaví poté, co porazil Rogera Federera

Naposledy Roger Federer prohrál ve dvou setech na SW19 v roce 2002, když mu v prvním kole poslal balení Mario Ancic 6-3, 7-6 (2), 6-3.

Jeho jediná další porážka s takovým rozdílem přišla v roce 2000, kdy v prvním kole prohrál 7-5, 7-5, 7-6 (6) s Jevgenijem Kafelnikovem.

tenisový loket mueller

Zajímavé je, že to byla Federerova první grandslamová porážka od jeho prohry s Novakem Djokovičem v semifinále Australian Open 2020. Také tam devětatřicetiletý hráč padl ve dvou setech.

3) Roger Federer byl v 21. století bagetován teprve podruhé

Bez ohledu na problémy, s nimiž se Roger Federer během své kariéry potýkal, téměř nikdy nedostal bagel. Švýcar byl ve své kariéře jen pětkrát, přičemž tři z nich přišli před přelomem století, Vincent Spadea, Pat Rafter a Byron Black (vše v roce 1999).

Rafael Nadal byl prvním hráčem, který v 21. století porazil Rogera Federera 6: 0, a to ve finále Roland Garros v roce 2008. Hubert Hurkacz se středečním vítězstvím stal teprve druhým hráčem 21. století pokrm z rohlíku dvacetinásobnému majoru.

Populární Problémy

Organizátoři probíhajícího turnaje Madrid Open přitahovali kontroverze již dříve v pátek, když na Twitter zveřejnili tiskovou zprávu, ve které zdůraznili svou novou iniciativu proti zneužívání.

Sezóna 8 Homeland je konečně tady. Zde se dozvíte, jak sledovat show naživo bez kabelu prostřednictvím streamování.

Jak narovnat prsty na nohou. Prsty na nohou se mohou zkřivit, když jsou vystaveny chronickému tlaku a stresu, což je běžný důsledek nošení obuvi s úzkými špičkami a vysokými podpatky. Vazy a šlachy obklopující klouby se zdeformují, což způsobí ...

„B Positive“, nejnovější komedie Chucka Lorra, má premiéru ve čtvrtek večer. Zde je návod, jak můžete sledovat epizody streamované online.

Jak nakrájet koláč. Právě jste udělali fantastický a lahodně vypadající koláč. Krásně voní a už se nemůžete dočkat, až si ho zastrčíte se svými přáteli! Musíte ho však rozřezat správným způsobem, abyste se ujistili, že jsou kusy stejné a také, že ...