Vysvětlovací systém Wimbledonu vysvětlil: Novak Djokovič je připraven k nasazení na 1. místo, Andy Murray na 3. místěCentrální dvůr ve Wimbledonu

Wimbledon začíná za necelý týden a příprava na třetí Grand Slam roku se z velké části soustředila kolem pravděpodobných počtů hráčů na turnaj.

tipy na raketball na youtube

Je dobře známým faktem, že Wimbledon je jediným turnajem na světě, který používá jedinečnou metodu k určení semen. A není to ani svévolná metoda; pro tento proces se používá správný matematický vzorec.

Na první pohled vypadá systém očkování pro Wimbledon komplikovaně. Snažte se, jak se dá, člověk to nikdy nepochopí správně, pokud jde o předpovědi, pokud jde o wimbledonská semena. Tyto předpovědi připomínají houpačky typu hit-and-miss, s více chybami než zásahy.

Rok co rok vždy dochází k nějakému konfliktu ohledně nasazování hráčů, který nakonec zvedne obočí pozorovatelů na špičku jejich vlasové linie. V loňském roce to bylo očkování Rafaela Nadala - byl nasazen jako pátý pro Wimbledon -, což jeho fanoušky důkladně zmátlo a naštvalo. Sporem bylo, že byl nasazen tak nízko navzdory skutečnosti, že se po sedmi měsících mimo provoz stal silným návratem do nejvyšších pozic.

Fanoušci Rafy mohli jeho nižší semeno vnímat jako vážnou nespravedlnost vůči Španělovi, zvláště vzhledem k tomu, že v minulosti dosáhl v SW19 v řadě po sobě jdoucích finále. Ale pokud pečlivě analyzujete způsob, jakým All England Lawn Tennis and Croquet Club (AELTC) stanoví svůj vzorec pro výpočet semen pro mistrovství ve Wimbledonu, zjistíte, že španělské očkování bylo zcela oprávněné.

Pojďme to tedy jednou provždy odpočinout - jak přesně AELTC vypočítá semenáčky?

Vzorec pro výpočet osiva

All England Club nezohledňuje pouze nasbírané body ATP hráčů za určení semen ve Wimbledonu, ale používá následující systém k rozdělení žebříčku a další revizi:

Celkový počet bodů ATP nashromážděných hráčem do 16. června (tj. Pondělí před začátkem turnaje) + Celkový počet bodů na trávníku nashromážděných hráčem v předchozím roce + 75% bodů na trávníku na turnaji, kde hráč dosáhl jeho nejlepší výsledek v roce 2012 (tj. rok před předchozím).

na jakém kanálu je cena soulového vlaku

Na základě tohoto rozdvojení lze snadno přijít se souhrny rozdělení bodů do žebříčku hráčů, jak by vyhodnotil Výbor pro očkování All England Clubu.

Pravděpodobná očkování pro wimbledonské mistrovství 2014

Podle výše uvedeného vzorce by prvních pět semen letošního Wimbledonu mohlo být v následujícím pořadí:

  1. Novák Djokovic : 12 330 bodů do žebříčku ATP + 1 200 bodů z loňského finále Wimbledonu + 540 bodů z jeho semifinálového vystoupení ve Wimbledonu 2012, což by mu dalo celkem 14 070 bodů. Srb se tak ocitne před svým španělským rivalem ve Wimbledonu jako nejlepší nasazený, i když je v současné době v žebříčku ATP umístěn níže.
  2. Rafael Nadal: 12 500 bodů do žebříčku ATP + 10 bodů z loňského Wimbledonu, což byla jediná akce na travnatém hřišti, kterou v tomto roce hrál , kde prohrál ve druhém kole; na základě 75% agregace by získal 34 bodů ze svého nejlepšího výsledku na trávníku, který by byl buď Halle nebo Wimbledon). Tím by Nadal získal celkem 12 614 bodů, což by ho zařadilo na druhé místo.
  3. Andy Murray: Obhájce titulu je podle tohoto výpočtu nasazen na třetím místě s celkovým počtem 7830 bodů. Aktuálně mu patří páté místo v žebříčku se 4680 body, k čemuž se přičte jeho 2 250 bodů za vítězství v loňském ročníku Queen’s a Wimbledonu a 900 bodů za jeho druhé místo ve Wimbledonu v roce 2012
  4. Roger Federer: „Král trávy“ by měl být čtvrtým semenem s celkovým počtem 6 740 bodů. Aktuálně má 4 945 bodů do žebříčku ATP, k čemuž se přičte 250 bodů za jeho loňskou výhru v Halle a 45 bodů za jeho druhé kolo ve Wimbledonu, navíc 1 500 bodů přidaných z vítězství ve Wimbledonu 2012.
  5. Stanislas Wawrinka: Úřadujícího šampiona Australian Open, který je v současné době na třetím místě v žebříčku ATP, lze očekávat, že bude nasazen na pátém místě s celkovým ziskem 5 693 bodů. Jeho bodové rozdělení by bylo 5 525 za jeho aktuální body do žebříčku ATP + 150 bodů za jeho druhé místo na s-Hertogenbosch a 10 bodů za jeho první kolo ve Wimbledonu v loňském roce a dalších osm bodů za jeho první kolo na mistrovství v roce 2012.

Je tedy vidět, že letošních 5 nejlepších semen ve Wimbledonu bude vypadat velmi odlišně od top 5 žebříčku ATP.

Nesrovnalosti v systému osiva:

Navzdory těmto zjevným nesrovnalostem v pánské sekci stále existuje mnoho nejasností, pokud jde o ženská semena. Ženy jsou nasazeny podle žebříčku WTA, ledaže by konkrétně zasáhla očkovací komise klubu, pokud se domnívají, že existuje určitá nerovnováha v pořadí na základě současných nebo minulých úspěchů hráčů na trávníku. Dokážete si asi představit, že to ponechává spoustu prostoru pro pochybnosti a kontroverze.

Závěr

Zatímco systém mužského setí se snaží postavit všechny hráče na stejnou úroveň, ženy jsou znevýhodněny, zejména ty hráče, jejichž výkony ve Wimbledonu - a převážně na trávě - byly celkem konzistentní. Naopak lze také tvrdit, že ženy, které jsou v žebříčku WTA umístěny vysoko, ale v minulosti na trávě neuspěly, mají riziko krátkých změn, pokud se rozhodovací výbor svévolně rozhodne provést změny.

Očkovací systém AELTC lze tedy pro muže nazvat mnohem transparentnější ve srovnání se ženami. V místě, kde se sport výrazněji snaží zajistit co největší shodnost a paritu pro své mužské i ženské soupeře, je třeba tento nejednoznačný faktor All England Clubu přehodnotit v lepším zájmu tohoto sportu.

Populární Problémy

Andrey Rublev se snaží dostat do finále ATP zády k sobě, když v semifinále narazí na kanadského mladíka Felixe Augera-Aliassimeho.

Arachnofobie je běžná fobie, která postihuje přibližně 50% žen a 18% mužů. Http://www.spring.org.uk/2013/11/scared-of-spiders-5-psychological-insights-into-arachnophobia .php Ačkoli vědci opravdu nechápou, co ...

Jak zastavit arteriální krvácení. K arteriálnímu krvácení dochází, když poranění nebo nehoda přeruší hlavní tepnu. Je vzácné, že se někdy setkáte s tímto typem krvácení, ale všimnete si rozdílu, protože krev vyjde v ...

Mezinárodní alternativní hvězda Hulu je nyní k dispozici na Disney Plus. Zde je vše, co potřebujete o Star na Disney Plus vědět.

Divadelní byty nebo kulisové byty jsou umístěny vzadu a po stranách jeviště a malovány, aby poskytly zázemí pro představení. Byty se dodávají ve dvou stylech. Broadwayský byt je vyroben natažením plátna přes rám, aby se vytvořil ...

Petra Martic a Anett Kontaveit jsou jediná dvě semena, která přežila remízu v Palermu Open. Martic porazila svou soupeřku ve dvou setech v Dubaji na začátku tohoto roku.