O Aryně Sabalence, svobodném tisku a bezpečném světě

Bližší pohled na to, jak se běloruské činy odehrály, vypovídá mnohé o výzvách a hodnotě svobodného tisku.SLEDUJTE: Aryna Sabalenka se vrací do tiskové místnosti

Tiskové konference vždy velmi respektuji. Ve svých odpovědích jsem vždy otevřený. Opravdu jsem se cítil špatně, že jsem sem nepřišel. nemohla jsem spát. Jako všechny ty špatné pocity byly v mé hlavě, nemohl jsem usnout. Cítil jsem se opravdu špatně, že jsem sem nepřišel. Opravdu si vás všech vážím. Moc vám děkuji, že jste sem přišli, že se o mě zajímáte. Jo, jen jsem se cítil tak špatně, že jsem sem nepřišel. Běloruská hvězda Aryna Sabalenková po svém čtvrtfinálovém vítězství na Roland Garros o svém rozhodnutí znovu se svobodně a otevřeně setkávat se světovým tiskem poté, co tato setkání vynechala po svých předchozích dvou výhrách.  Aryna Sabalenka se po čtvrtfinálové výhře nad Elinou Sviotlinovou vrátila na tiskovku.

Aryna Sabalenka se po čtvrtfinálové výhře nad Elinou Sviotlinovou vrátila na tiskovku.Za prvé, zřeknutí se odpovědnosti: Sabalenčina tvář, když v úterý pronesla tyto poznámky, byla tak strohá a její chvála tisku tak plná, že se musíte divit, jakou roli (pokud vůbec nějakou) sehrála touha po změně image v jejím zvratu. . Ať už však v tomto řetězci událostí sehrály vztahy s veřejností jakoukoli roli, jedna věc je jistá: její pokus ovládnout vyprávění na Roland Garros a obejít mezinárodní média selhal. Po pouhých dvou pokusech opustila pozápasové přepisy vytvořené na dálku s pomocí funkcionáře WTA.V jednom článku je toho příliš mnoho, co se týče eskalujícího napětí a zášti, které v současné době vře mezi hráči z Ukrajiny a hráči z Ruska a Běloruska, zvláště když se tyto hořké pocity odehrávají v hořlavé atmosféře zápasu jeden na jednoho. sport se topí v médiích. Ale bližší pohled na to, jak se Sabalenkovy činy odehrály, říká hodně o výzvách a hodnotě svobodného tisku.Sabalenka si zajistila odklad po dvou nepříjemných, ale v zásadě civilních interakcích na po sobě jdoucích tiskových konferencích s ukrajinskou novinářkou Dariou Meshcheriakovou. Běloruska následně tvrdila, že se při rozhovorech necítila „bezpečně“. Bylo to zvláštní tvrzení, vzhledem k tomu, že Sabalenka je mnohem bezpečnější uvnitř areálu Roland Garros než venku v ulicích Paříže. Přístup na Stade Roland Garros, do jeho tiskového střediska a do hlavních místností pro rozhovory uvnitř jsou omezeny, s přísnými pověřeními bezpečnostní kontroly ve všech třech přístupových bodech. Ve skutečnosti je těžší si představit místo bezpečnější, v jakémkoli tradičním slova smyslu, než hlavní tisková místnost na Roland Garros. Co tedy bylo tak nebezpečné?

nejlepší tenisová raketa pro začátečníky pro ženy

Hlavní hrozbou pro Sabalenku byli někteří členové mezinárodního svobodného tisku, který se kvůli nevyprovokované válce Ruska s Ukrajinou snažil dolovat odpovědi na některé znepokojivé otázky – například Sabalenkův zdánlivě příjemný vztah s běloruským diktátorem, Putinovou loutkou Alexandrem G. Lukašenko. Výhra Sabalenkové ve třetím kole ji nasměrovala ke čtvrtfinálovému střetu s neoficiální mluvčí strádajících hráček z Ukrajiny Elinou Svitolinovou. Myšlenka, že válka, Lukašenko a názory a emoce Sabalenky a Svitoliny na tato témata byly v předvečer jejich konfrontace irelevantní, je přímo mimo Crazytown.Řetězec událostí, které odůvodnily udělení úlevy Sabalenkové od jejích mediálních povinností, začal právě na tomto turnaji před dvěma lety, kdy Naomi Ósakaová prohlásila, že má v úmyslu vynechat tiskové konference. Představitelé Roland Garros, podporovaní zástupci z ostatních tří grandslamových akcí, neměli pocit, že důvody Ósakaové – v podstatě to, že jí reportéři kladou nepříjemné otázky o stavu její hry – jsou platná. Pokárána a pokutována Ósakaová následující den odstoupila z turnaje a poté oznámila, že trpí depresemi a dává si delší přestávku ve hře. Její akce zahájily globální zaměření na duševní zdraví elitních sportovců.

  Řetězec událostí, které odůvodnily udělení úlevy Sabalenkové od jejích mediálních povinností, začal právě na tomto turnaji před dvěma lety, kdy Naomi Ósakaová prohlásila, že má v úmyslu vynechat tiskové konference.

Řetězec událostí, které odůvodnily udělení úlevy Sabalenkové od jejích mediálních povinností, začal právě na tomto turnaji před dvěma lety, kdy Naomi Ósakaová prohlásila, že má v úmyslu vynechat tiskové konference.

Profesionální sportovní komunita, včetně promotérů Roland Garros, se rychle opřela do problému a otevřela dveře k výjimce pro Sabalenku. Rychle se ukázalo, že Ósakovy problémy nesouvisely ani tak s tiskem (který byl původně považován za obětní beránky), ale s jejími rozporuplnými pocity o sobě a o profesi. Podobně nepohodlí Sabalenkové nebylo způsobeno volným tiskem, ale realitou její situace jako hráčky Běloruska. To pomáhá vysvětlit, proč plán vytvořit vlastní tiskové konference na dálku s pomocí funkcionáře WTA přinesl tak bizarní výsledky. Zde je reprezentativní sestřih z její výhry ve třetím kole:

WTA: Jak se podle vašich zkušeností liší druhý týden na Slamu od prvního týdne? Změní se něco teď, když jsi prošel prvním týdnem, vyhrál jsi tři zápasy, víš, vypadal jsi tam opravdu dobře, docela dominantně. Mění se věci psychicky, fyzicky, časově? Jaký je pro vás druhý týden na Slamu?

ARYNA SABALENKA: Mám pocit, že jediná věc, která se mění, je, že je kolem méně lidí, víte, (s úsměvem). To je jediné. Zbytek, pořád tam musíte chodit, pořád musíte předvádět svůj nejlepší tenis. První týden vám nepomůže. Druhý týden, víte, stále musíte tvrdě pracovat, musíte předvést svůj nejlepší tenis a musíte o to bojovat.

Ve druhém týdnu magisterského studia o to „musíte bojovat“! Kdo ví?

Když jsou lidé méně v bezpečí, je to obvykle v nepřítomnosti nebo navzdory svobodnému tisku, ne kvůli tomu.

Dva anodynové přepisy vydané WTA a Sabalenkou jsou, jak si autoři přejí, pouze o tenise. V důsledku toho jsou stejně zajímavé jako varovné štítky na lécích na předpis a mohou způsobit nevolnost, silné bolesti hlavy nebo průjem. Znějí jako něco vydaného Ministerstvem tenisových informací.

Sabalenka nebo její tým pravděpodobně viděli, že těmito vzdálenými, řízenými rozhovory možná více škodí vlastní věci. Tím, že se vyhýbali slonům na pokoji, naznačili, že Sabalenka má co skrývat, nebo že se dokonce cítí provinile. Porovnejte její vyjádření s vyjádřením Svitolinové, které se před čtvrtfinále ptali, jaký má názor na média. Jeho odpověď odrážela to, co také řekla většina jejích vrstevníků:

'No, myslím, že je dobré pořádat tiskové konference, protože hráči sdílejí své myšlenky.' Hráči sdílejí některé momenty, které mají na hřišti i mimo něj. Aby lidé viděli, jak se cítí, co prožívají, protože každý by chtěl mluvit s tenisty a zeptat se jich, jak se cítili venku na kurtu, čím si prošli, víte, jen jejich myšlenky.“

V dnešní době může být obtížné a možná nebezpečné pro hráče z Ruska nebo Běloruska – ani jedno z nich nemá svobodný tisk – mluvit otevřeně nebo pravdivě, v některých případech proto, že mohou dokonce tajně podporovat bludy a imperiální ambice Vladimira Putina. Ale skrývání jakýchkoli protiválečných pocitů, které mohou přechovávat, je stále velmi malá cena, kterou je třeba zaplatit, vezmeme-li v úvahu neutěšenou situaci obležených Ukrajinců.

Sabalenková v úterý pokračovala v setkání s tiskem a úhledně se vyhnula Lukašenkově otázce a přesvědčivěji řekla: „Nepodporuji válku. Nechci, aby byla moje země zapojena do jakéhokoli konfliktu. . . Máš moji pozici. Máš moji odpověď. Odpovídal jsem na to mnohokrát. Nepodporuji válku.'

Znovu připomínáme, že sluneční světlo je nejlepší dezinfekce. Takže až budete příště chtít vyskočit a zakřičet: „Drž se sportu“ nebo požadovat, aby média vynechala politiku z tenisu, buďte opatrní, co si přejete. Když jsou lidé méně v bezpečí, je to obvykle v nepřítomnosti nebo navzdory svobodnému tisku, ne kvůli tomu.

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Cars 2 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Pro hráče golfu není nic frustrovanějšího než plátek - když se váš míč zakřiví napravo od místa, kam jste ho chtěli zasáhnout. Vidět, jak se váš míč pomalu unáší dál a dál doprava do drsného terénu, může být zdrcující duše. Několik faktorů ...

Roger Federer používal raketu Wilson během své profesionální kariéry, a to hned od chvíle, kdy se stal profesionálem. Federer během let provedl dvě významné změny raket, poslední byl v roce 2014.

Jak pověsit medaile. Ať už jste je získali za úspěchy nebo za dokončení služby, medaile budou u vás doma znamenitou dekorací a mluvícími kousky. Pokud chcete své medaile vystavit na zdi, můžete zavěsit mnoha způsoby ...

Jak udělat punč s vodkou a vínem. Punč s vodkou a vínem je ideálním nápojem pro každou párty, protože může snadno sloužit mnoha lidem a hosté si mohou doplnit vlastní sklenice, když chtějí víc. Existuje mnoho různých typů ...