„Wimbledon byl zlomovým okamžikem mé kariéry,“ říká německý tenista Andreas Mies

Muž

Mies se letos dostal do první stovky žebříčku ATP čtyřhry

Andreas Mies je německý tenista. Letos se probojoval do Top 100 v žebříčku ATP dvojic. Také se probojoval do třetího kola Wimbledonu v kategorii Čtyřhry mužů. Vyhrál svůj první turnaj ATP Challenger Open v Garden Open, který se konal v Římě.

V exkluzivním rozhovoru pro Sportskeeda Mies hovoří o svém výkonu ve Wimbledonu a dalších úspěších.

Co vás inspirovalo k výběru tenisu jako kariéry?

Muž: Jako malý kluk jsem začal sledovat tenis. Když mi bylo šest let, začal jsem sledovat tenis, zejména ve Wimbledonu. A v tom věku jsem také začal hrát tenis. Od první chvíle jsem si ten sport zamiloval a pro mě bylo vždy jasné, stát se tenisovým profesionálem.

techniky stolního tenisu

Poté, co jsem dokončil střední školu v Německu a studium v ​​USA, to pro mě byl správný krok a vždy sen stát se tenisovým profesionálem a vybrat si toto jako svou kariéru, protože to nevidím jako práci. Pro mě je to jako koníček.

Takže mě tenis vždy inspiroval a prostě jsem si ten sport zamiloval a chtěl jsem být profesionálem, pokud si pamatuji. Splnil se mi sen a tvrdě pracuji na tom, abych se tím uživil. Nejen koníček a jen pro zábavu, ale také se tím živit.

Nedávno jste se poprvé dostal do Top 100. Co to pro tebe znamená?

nepromokavé tenisky

Muž: Prorazit v Top 100 pro mě bylo vždy velkým cílem, který jsem měl vzadu v hlavě. Vždy jsem to chtěl dělat ve dvouhře, ale kvůli nějakému zranění jsem si vybral jinou cestu. Ale přesto se splnil sen proniknout do Top 100 ve čtyřhře. Pracoval jsem na tom velmi tvrdě a je hezké vidět, že se to konečně vyplatí. Pro mě rozhodně velký úspěch. Je to velký milník, kterého jsem právě dosáhl. Nyní jdeme odsud a pokusíme se v budoucnu dosáhnout větších věcí.

Vy a Kevin Krawietz jste vstoupili jako kvalifikace do Wimbledonu a byli jste úspěšní, abyste se dostali do třetího kola. Jak byste chtěli analyzovat svůj výkon?

Muž: Do Wimbledonu jsme si s Kevinem hodně věřili, protože jsme na Challengers před akcí hráli dobře a zlepšovali jsme se zápas od zápasu. Vzali jsme vlastně zápas od zápasu a každý den jsme hráli lépe. Každé vítězství nám dodalo sebevědomí. Věděli jsme, že můžeme udělat dobře, a poté, co jsme vyhráli první kolo, jsme věděli, že je vše otevřené, protože jsme v nás věřili a věděli jsme, že máme skvělou úroveň, abychom mohli soutěžit i na grandslamech.

Po vítězství ve druhém kole, kde jsme odehráli náš nejlepší zápas, jsme získali tolik sebevědomí, že jsme šli do třetího kola proti Bryan/Sock. Naštěstí jsme nevyužili dva mečboly, které jsme měli v pátém setu, a oni vyhráli turnaj. Ale náš výkon bych ohodnotil velmi vysoko. Celé dva týdny jsme s kvalifikací hráli na skvělé úrovni a zlepšovali jsme se jako tým. Vybudovali jsme si sílu a hodně jsme si pomáhali na turnajích, které jsme hráli a Wimbledon byl rozhodně největším vrcholem našeho dosavadního partnerství.

Jak byste chtěl popsat německou tenisovou kulturu?

dna tenisových bot

Muž: Řekl bych, že je to složitá otázka. Můžu mluvit jen ze své zkušenosti. A podle mého názoru je německá tenisová kultura nebo německý tenis obecně na dobré úrovni právě teď. Chci říct, i když v tuto chvíli nemáme tenisty jako Boris Becker nebo Steffi Graff, máme dobré tenisty.

Myslím s Alexandrem Zverevem, který je světovou trojkou, a Angelique Kerberovou, která právě vyhrála Wimbledon a vyhrála svůj třetí grandslam. Je to tedy situace v Německu, že o tenise toho v médiích tolik neslyšíte, ale řekl bych, že v Německu je takový malý tenisový boom.

Jako malé dítě jsem začal hrát tenis a vždycky mě učili soustředit se na dvouhru. Většina Němců se plně soustředí na jednotlivce a ve většině německých klubů je těžké najít profesionální know-how ve čtyřhře. Během vysokoškolského tenisu v USA jsem se naučil hrát hlubokou čtyřhru

pravidla pro tenis
M

Mies a Kevin se dostali do třetího kola Wimbledonu

Který konkrétní zápas/turnaj byste chtěl označit za zlomový bod vaší kariéry?

Muž: Ano, vlastně bych řekl, že Wimbledon je pro mě speciální okamžik a mohu tento okamžik a turnaj popsat jako zlomový okamžik mé tenisové kariéry. Protože jsem kdysi hrával spoustu zápasů na úrovni Future a Challenger a na Grand Slamu jsem viděl, kde je moje úroveň, a hrál jsem právě tento zápas proti Bryan/Sock - v tuto chvíli jsem si uvědomil, že moje úroveň je na vysoké úrovni Standard. Že mohu hrát na vysoké úrovni a mohu soutěžit s nejlepšími ze čtyřhry. Dodalo mi to velké sebevědomí a označil bych tento zápas za zlomový bod mé kariéry. Ani výhry před tím zápasem.

Hodně jsem si toho uvědomil, zejména v tomto zápase proti Bryanovi/Sockovi. Dodalo mi to velké sebevědomí a velkou víru do budoucnosti, že to ve čtyřhře zvládneme. A že můžeme nejen hrát proti nejlepším týmům na světě, ale také je můžeme porazit. Přiblížit se k jejich porážce a držet dva mečboly nakonec byl zvláštní okamžik a zejména hraní ve Wimbledonu - na největší akci, kterou v tenise máme - bylo velkým posílením sebevědomí a doufejme, že i výchozím bodem úspěšné profesionální kariéry v tenise. A teď odsud přejdeme k dalšímu kroku na úroveň ATP.

Jak byste chtěli popsat okamžik, kdy jste vyhráli svůj první turnaj ATP Challenger Open?

Muž: Velmi dobře si to pamatuji. Hodně si toho pamatuji ze svého prvního titulu Challengeru. Pamatuji si to velmi dobře, protože to bylo loni v Římě a vyhrál jsem to s jedním ze svých nejlepších přátel na turné s Oscarem Otte. Byl to zvláštní pocit, protože jsem přišel z turné Future a hrál jsem několik měsíců na turné Challenger.

Samozřejmě chcete udělat další krok a chcete zjistit, zda můžete vyhrát akce Challenger. A dělal jsem pokroky, když jsem se blížil k vítězství a udělal dvě finále předtím, ale nebral jsem to. A pak jsem to nakonec vzal minulý rok v Římě. V tom finále jsme zachránili pět mečbolů a my jsme přicházeli zpoza celého zápasu a oni sloužili na zápas, když měli mečboly, jen jsme tam viseli. A okamžik, kdy jsme použili náš první mečbol, byl tak výjimečný.

Bylo pro mě velkou úlevou vyhrát titul Challenger, abych poté mohl vyhrát ještě víc, a já jsem vyhrál. První, kterou byste řekli, je nejtěžší a bude o něco snazší, protože v dalším finále budete mít menší tlak. Myslíte si, že už jste v pořádku, vyhráli jste jedno finále, a to vyžaduje trochu tlaku a dalo mi velkou důvěru pro ostatní vyzyvatele. A pak přišly další tituly o něco rychleji a snadněji. Doufám, že to samé chci udělat na ATP Tour.

badmintonová listina

Existují různí mladí tenisté, kteří si přejí reprezentovat národ v budoucnosti. Jakou radu byste jim chtěli dát?

Muž: Nejlepší rada, kterou mohu dát dětem, je ta vášeň pro tenis nebo obecně jakýkoli sport nebo cokoli, co v životě dělají. Ale zejména v tenise jim mohu dát radu, aby se vždy snažili ze všech sil, věřili si. Jo, dvě největší věci jsou věřit v sebe a tvrdě pracovat. A věci přijdou.

Víte, v životě můžete dosáhnout čehokoli, pokud si budete věřit a budete tvrdě pracovat. A uvědomil jsem si to, protože jsem teď ve své kariéře dosáhl několika velkých cílů. Hrál jsem svůj první Grand Slam a dosáhl jsem na Top 100 a postupoval vpřed, abych dosáhl ještě více věcí. To je vlastně nejlepší rada, kterou mohu dát. Věřit v sebe je to nejdůležitější. Protože se vždy najdou lidé, kteří se vás snaží rozmluvit.

Obklopte se správnými lidmi, tvrdě pracujte a buďte pozitivní a věci časem přijdou. Vždy vydejte ze sebe to nejlepší. To je tedy velmi důležité. Není to záruka, že to zvládnete, ale máte dobré šance a dáte si tu nejlepší možnou šanci to zvládnout. Myslím tím, že jsem to ještě opravdu nestihl. Očividně musíte mít talent, musíte se obětovat, musíte mít spoustu oddanosti tomuto sportu a musíte být vášniví. Ale nejdůležitější je věřit a tvrdě pracovat.

Populární Problémy

Ceny Billboard Music Awards 2020 se budou vysílat ve středu večer. Zde můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu, pokud nemáte kabel.

Někteří lidé nesnáší létání, zejména při dlouhých jízdách. Pokud jste teenager a cestujete po celé zemi, nebo dokonce po celém světě, je vždy dobré si udělat pohodlí. Pokud potřebujete pomoc s pohodlím na dlouhé cestě letadlem, toto je článek ...

Třetí bowser je také posledním bossem v Super Mario 64. Pokud máte potíže s jeho poražením a chtěli byste vědět jak, pokračujte v čtení tohoto článku. Nasbírejte 70 hvězd z různých úrovní na hradě.

Jak nosit opravdu nízké pytlovité kalhoty, aniž byste o ně přišli. Styl známý jako prověšení je široce zastoupen v rapu, hip-hopu a městské kultuře. Http://www.nytimes.com/2007/08/30/fashion/30baggy.html? _R = 0 Je to také notoricky známá funkce mezi...

Wozniacki porazili Stosura a získali moskevský titul