10 nejvýznamnějších záznamů vytvořených Rafaelem Nadalem v desetiletí, které bylo v letech 2010-2019

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Rafael Nadal je jednou součástí proslulé pánské tenisové velké trifecty.

Španělský rekord 83,2% vítězství a ztráty v kariéře je nejlepší ze všech hráčů, kteří odehráli více než 200 zápasů ve dvouhře. Nadal se stal prvním hráčem po Rogeru Federerovi, který dosáhl 5 finále na každém ze 4 grandslamových turnajů, když porazil prvního finalistu Slamu Matteo Berrettiniho z Itálie, aby dosáhl svého pátého zápasu o titul na US Open 2019.

V pulzujícím finále proti Rusovi Daniilovi Medveděvovi Nadal promrhal dva sety a náskok na brejk, než v páté sadě přežil několik brejkbolů na podání, aby uzavřel těžce vybojovanou výhru a zpečetil svůj 19. grandslamový titul a 4. místo na US Open. Během toho se Španěl dostal do jednoho z Federerových historicky zaznamenaných 20 hlavních titulů.

badmintonový smeč

Také by se vám mohlo líbit: 2019 skončil pro Federera a Nadala 20. a 19. místo na žebříčku Slam. Bude rok 2020 končit 20–20?

Nadal je lídrem všech dob Masters 1000 s 35 tituly a je vedoucím titulu na 3 turnajích - Monte Carlo (12), Řím (9) a Madrid (5) - a je také prvním hráčem, který dosáhl finále Masters v 15 po sobě jdoucích letech (2005 až 2019).

Mezi množstvím rekordů během své proslulé kariéry zaznamenal Nadal (160-16) nejlepší rekord vítězství a ztráty (90,9%) ze všech hráčů během desetiletí, které probíhalo v letech 2010-2019. Zvláště vynikne následujících 10 úspěchů během desetiletí.

#1 První hráč, který vyhrál 18 titulů Masters 1000

Nadal jásá po svém pátém titulu Roland Garros v roce 2010

Nadal jásá po svém pátém titulu Roland Garros v roce 2010

Po výhrách nad Davidem Ferrerem a Ernestsem Gulbisem ve finále Monte Carlo 2010 a Říma 2010 se Nadal posunul na úroveň s tehdejším vedoucím součtem 17 titulů Masters s Andreem Agassim.

Vítězství ve dvou setech nad obhájcem titulu Rogerem Federerem ve finále v Madridu udělalo Nadala prvním hráčem, který získal 18 titulů Masters 1000. Díky tomu se Španěl stal prvním, kdo vyhrál 3 turnaje Masters 1000 a první vyhrál 3 po sobě jdoucí turnaje v této kategorii.

vysvětleny výsledky tenisu

Triumf na Roland Garros o několik týdnů později učinil Nadala prvním hráčem, který smetl všechny velké tituly v antuce (Masters 1000-3, Grand Slam-1) v sezóně.

#2 První hráč, který vyhrál 3 grandslamové tituly na 3 různých površích v kalendářním roce

Novak Djokovic (vlevo) a Nadal pózují po finále US Open 2010

Novak Djokovic (vlevo) a Nadal pózují po finále US Open 2010

V bannerové sezóně, která byla v roce 2010, získal Nadal svůj 5. titul na Roland Garros (porazil Robina Soderlinga), 2. titul ve Wimbledonu a 1. na US Open (porazil Novaka Djokoviče). To z něj udělalo nejmladšího ze 4 hráčů, kteří dosáhli kýžené kariéry Grand Slam (výkon, který vyhrál během své kariéry všechny 4 grandslamové turnaje).

Přitom Nadal napodobil Roda Lavera (1969) jako jediného hráče v otevřené éře, který vyhrál 3 po sobě jdoucí grandslamové tituly v kalendářním roce, a jako první vyhrál 3 grandslamové tituly v sezóně na tolika plochách.

Mohlo by se vám také líbit: Nadalových 5 nejlepších vítězství na US Open

Populární Problémy

May je milovaný trenér Pokémonů. Její hlavní oblečení v sérii Advanced Generation je jednoduché a sportovní. Její vzhled je velmi přístupný - ve svém šatníku určitě najdete některé položky, které potřebujete. Zkopírujte Mayovy dlouhé tmavě modré šortky ....

Jak získat balíček Six Pack (pro dívky). Většina lidí spojuje šest balíčků s kluky, ale dívkám nic nebrání v tom, aby si je taky pořídily! S trochou tvrdé práce a několika změnami ve vaší stravě a cvičení můžete vyvinout ...

Jak podávat volejbal nad hlavou. Většina z nás viděla někoho, kdo dělá volejbalové podání nad zemí, které vypadalo bez námahy. Zatímco podání volejbalu přes rameno je univerzálnější podání, je také obtížnější. Vyžaduje větší koordinaci, ...

Serena Williams se nedávno zúčastnila hry s názvem 'Quickfire Quiz' s týmem sociálních médií Australian Open.

Jak léčit zánět v ústech. Existuje mnoho různých příčin zanícené tkáně v ústech, od zranění přes opary až po zánět dásní. Existují však způsoby, jak léčit zánět způsobený vředy v ústech a dalšími ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Ravens vs Texans online, pokud nemáte kabel.