2020 Wilson Pro Staff RF97 v13

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13: Indepth Review & Playtest + Video

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13

Hloubková kontrola a přehrávání + video

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace . Zveřejnění: Wilson mi dal tento rámec vyhodnotit, ale nezaplatili mi za napsání této recenze nebo ovlivnění jejího obsahu.

Několik tenisových raket si zaslouží nebo existuje dostatečně dlouho na to, aby byly považovány za legendární, ale franšíza Pro Staff, včetně nejnovějšího vydání Wilson Pro Staff RF97 v13 2020, to vyžaduje.

Během své 37leté historie pomohl profesionální tým některým světovým elitním tenistům, včetně Rogera Federera, Peta Samprase, Stefi Graf, Stefana Edberga, Jima Couriera a Chris Evert, k získání ohromujících 117 grandslamových titulů.

V této příručce prozkoumám RF97 Autograph v13, Podpisová tenisová raketa Rogera Federera , včetně jeho specifikací a ikonických technologií, které z něj činí profesionální zaměstnance. Raketu také podrobím testu a podělím se o to, proč je jedním z mých tipů nejlepší tenisové rakety , ale stejně důležité je, kdo by se měl jejímu nákupu vyhnout.

Profesionální modely
Wilson Pro Staff RF97
Wilson Pro Staff 97
Wilson Pro Staff 97L
Wilson Pro Staff 97UL

Raketu si můžete prohlédnout na Webové stránky Wilsona , a doporučuji vám prozkoumat jejich demo program, který můžete použít k otestování RF97 před rozhodnutím.

Pro Staff RF97 v13 Video Review & Playtest

Vizuální návod a průvodce najdete v mé recenzi videa a testu přehrávání 2020 Pro Staff RF97 v13.

Pokud vážně uvažujete o koupi rakety, je to skvělý zdroj, jak si raketu prohlédnout zblízka, spolu s několika záběry, jak jsem s ní udeřil, abych zjistil, jak raketa funguje.

V této recenzi se zabývám hodně, takže pokud chcete přeskočit do konkrétní sekce, nahlédněte prosím do níže uvedených časových razítek.

Intro

0:30: Úvod

brejle

0:50: Spec Start
1:14: Délka, velikost hlavy, vzor strun
1:23: Váha
1:38: Zůstatek
1:49: Swingweight & Tuhost
2:02: Paprsek

Technologie

2:22: Technologie začínají
2:50: Pletený grafit a kevlar
3:21: Obvodový váhový systém

Design a estetika

3:42: Estetika začíná

Struny a napětí

4:56: Doporučený rozsah napětí
5:04: Nastavení řetězce přehrávání

Playtest

6:06: Playtest Start
6:22: Playtest Notes
6:28: Pozemní tahy
7:05: Voleje
7:36: Slouží
8:11: Návraty

8:37: Shrnutí
9:20: Pro Staff 97 Sneak Peak
9:49: Balení

Tuto příručku jsem napsal společně s článkem, aby sloužil jako doprovod k videu s fotografiemi, popisy a dalšími detaily. Pokračujte v rolování, abyste se dozvěděli více - doufám, že se vám jeho obsah bude líbit.

O 2020 Pro Staff RF97 v13

O 2020 Wilson Pro Staff RF97 v13

Narozen v roce 1983, Pro Staff debutoval jako nadrozměrná raketa s velikostí hlavy 110 čtverečních palců. Krátce poté Wilson přizpůsobil design nyní ikonické velikosti hlavy 85 čtverečních palců, aka Pro Pro Original 6.0.

Zcela černý Pro Staff Original 6.0 s výraznými červenými a žlutými pruhy obsahoval stejné základní technologie, jaké najdete v dnešním RF97, včetně pleteného grafitu a kevlaru a Wilsonova perimetrického vážicího systému. Přidejte jeho těžší hmotnost, extrémní vyvážení světla hlavy, ultratenký 17mm krabicový paprsek se čtvercovými hranami a dokončete recept na původní Pro Staff.

Pete Sampras používal Pro Staff Original 6.0 výhradně během své dominantní kariéry v 90. letech. Z tohoto důvodu se zdá spravedlivé přisoudit obrovskou popularitu rakety jeho úspěchu na hřišti.

Jak se však tenis vyvíjel se sportem, který silně přecházel k základní hře, viděli jsme, jak Wilson používá iterativní přístup k přizpůsobení profesionálního týmu moderní hře, a Federer, jehož profesionální kariéra začala v roce 1998, pokračoval tam, kde Sampras skončil. dědictví rakety.

Federer používal profesionální tým po celou svou kariéru a RF97 Autograph v13 je vyvrcholením úzkého partnerství mezi Rogerem Federerem a Wilsonem, aby vytvořil raketu, která hrála významnou roli v pomoci mu udržet si dominanci.

V čem je RF97 Autograph jedinečný?

Čím je RF97 Autograph jedinečný

Drtivá většina profesionálních hráčů, zejména těch, kteří se touto hrou zabývají roky, hraje s profesionálními raketami.

Obvykle se jedná o starší maloobchodní modely tenisových raket, které jsou přizpůsobeny tak, aby splňovaly přesné specifikace hráčů. Předpokládejme, že hráč podporuje konkrétní model, jako je Rafael Nadal a Babolat Pure Aero . V takovém případě se nechá vymalovat, aby vypadal jako nejnovější generace, ale bude používat starší raketu, jako je tomu v případě Rafa, který používá původní Aeropro Drive vydaný v roce 2004.

Dává to smysl, protože byste nečekali, že všichni nejlepší světoví tenisté vymění rakety pokaždé, když vyjde nový model. Je pravda, že někteří mění, upravují a aktualizují své rakety více než ostatní, ale mnozí dodržují přísloví „pokud to není zlomené, neopravuj to“.

RF97 Autograph je však jedinečný v tom, že je to stejná raketa a specifikace, jaké používá Roger Federer. Pravděpodobně dojde k malým drobnostem, včetně přizpůsobení raket, aby se zajistilo, že všechny jeho rakety jsou identické. Podpisový model je však nejbližší běžný zážitek, který najdete k tomu, co hráč používá.

Pro mnohé je vzrušení z používání jeho přesné modelové rakety více než dostačující k ospravedlnění nákupu, ale je zde varování. Co funguje na Rogera Federera, nemusí fungovat na vás, protože raketa byla přizpůsobena tak, aby splňovala jeho specifické potřeby, které jsou pravděpodobně jiné než ty vaše.

Raketa vám samozřejmě může fungovat dobře - je to všechno o osobních preferencích a mnoho hráčů si její specifikace užije.

Pro Staff vs. Blade, Ultra, Clash

Pro Staff je jednou z hrstek raketových linek dostupných od společnosti Wilson, což může nějakou dobu trvat, než si hlavu omotáte. Podívejme se, jak Pro Staff zapadá do mixu jejich nejoblíbenějších řad.

Profesionální personál

Řada Pro Staff se zaměřuje na středně pokročilé až pokročilé tenisty, kteří touží po středním a nižším výkonu a topspin se značným důrazem na ovládání, přesnost a vynikající pocit.

Jak zkontrolujeme v této příručce, více modelů Pro Staff jsou k dispozici, aby oslovily širší škálu hráčů. Obecně lze říci, že tyto rakety jsou nejtěžší ze skupiny s hodnocením tuhosti mezi Blade a Ultra.

Čepel

Řada Wilson Blade je blízká příbuzná týmu Pro Staff. Tyto rakety nabízejí větší ohebnost, která jim dává výjimečný pocit, nižší sílu a solidní pohodlí, přičemž kladou větší důraz na topspin.

Stejně jako profesionální tým i v rámci rodiny raket Blade si můžete vybrat z různých modelů.

Ultra

Hráči, kteří touží po výkonné tenisové raketě s velkorysejšími hlavami nabitými topspinem a vhodnými pro moderní základní tenis, s Ultra pravděpodobně najdou to, co hledají.

Tyto snímky spadají na opačný konec spektra než Blade a jsou lehčí, tužší a vyžadují, aby hráči zasáhli agresivním topspinem, aby efektivně zvládli svoji sílu.

Střet

Nejnovějším členem rodiny Wilsonů je Clash, který se snaží spojit sílu rakety jako Ultra s kontrolou a přesností, kterou najdete v řadách Pro Staff nebo Blade.

Unikátní je však to, že to dělá při zachování neuvěřitelně nízké tuhosti pro maximální pohodlí. Ačkoli u této rakety nenajdete dokonalou kontrolu nebo sílu, najdete dobře vyváženou raketu, která poskytuje vynikající všestranný výkon.

Podívejte se na moji úplnou recenzi a playtest Wilson Clash 100 dozvědět se více o této super jedinečné raketě.

2020 RF97 v13 Specifikace a technologie

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Specifikace a technologie

Specifikace tenisové rakety mohou sloužit jako užitečný bod srovnání s vaší stávající raketou nebo při porovnávání raket.

Specifikace však sdělují pouze část příběhu a ne vždy se překládají tak, jak byste očekávali při hraní v reálném světě. Když to řeknu, doporučil bych vám, abyste je použili k tomu, abyste získali základní představu o tom, co očekávat, ale pokud je to možné, k ukázce nebo vyzkoušení rakety, abyste získali představu o tom, jak si před nákupem vede.

Zde je pohled na specifikace 2020 Pro Staff RF97 v13.

SpecMěření
Velikost hlavy625,81 cm²
Délka27 palců / 68,58 c m
Navlečená hmotnost12,6 oz / 358 g
Váha bez výpletu340 g
Navlečený zůstatek9 bodů HL / 31,5 cm
Nevyvážený zůstatek12 bodů HL / 30,5 cm
Swingweight335
Ztuhlost68
Šířka paprsku21,5 mm / 21,5 mm / 21,5 mm
SloženíGrafit a kevlar
Řetězcový vzor16 síťových / 19 křížů
Napětí strun50-60 liber / 22,68-27,22 kg

Jak byste mohli očekávat, specifikace pro nejnovější RF97 v13 se nezměnily. Federer je vytočil a stále pro něj dělají triky, takže byste nečekali, že udělá změnu.

Pro začátek má Pro Staff RF97 a standardní délka 27 palců a má menší velikost hlavy 97 čtverečních palců se vzorem strun 16 × 19.

Wilson uvádí raketu na statných 12 uncí nebo 340 gramů na její hmotnost, ale jak byste očekávali, je tu trochu rozptyl, protože rám, který mám, váží něco přes 12 uncí nebo 344 gramů.

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Weight

K navlečené hmotnosti můžete přidat zhruba 18 gramů, což závisí na typu struny a její délce měřidlo nebo tloušťka .

Pokud jde o kyvnou hmotnost rakety, je to 335.

Pro Staff RF97 má 12 bodů vyvážení světla hlavy na 30,5 cm bez výpletu, což při navlečení klesne na 9 bodů, světlo na 31,5 cm.

Zůstatek Wilson Pro Staff 2020 RF97 v13

Pokud jde o tuhost rakety , sedí na středním až horním konci spektra s hodnocením RA 68.

V neposlední řadě má RF97 tenký paprsek 21,5 mm po celém obvodu.

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Beam

RF97 Technologies

Nejnovější generace RF97 si zachovává některé z klíčových ingrediencí, díky nimž byl původní Pro Staff oblíbený, zatímco se vyvíjí a vylepšuje vzorec, aby lépe vyhovoval moderní hře a zejména stylu hry Rogera Federera.

Pletený grafit + kevlar

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 pletený grafit a kevlar

Pro Staff RF97 se skládá ze spleteného grafitu a kevlaru.

Pletená konstrukce znamená kontinuální grafitová a kevlarová vlákna procházející rámem oproti běžnějšímu vrstvení, kde je mnoho menších listů materiálu spojeno dohromady v jednom směru, jak je nalezeno v mnoha jiných raketách.

Výsledkem je jedinečný pocit, který milují nadšenci Pro Staff, zvláště v kombinaci s přirozenými tlumícími vlastnostmi Kevlaru.

jak sloužit badmintonu

Obvodový váhový systém (PWS)

2020 Obvodový váhový systém Wilson Pro Staff RF97 v13

Dále raketa obsahuje Wilsonův obvodový váhový systém nebo extra závaží umístěné ve 3 a 9 hodin na hlavě rakety, aby se omezilo kroucení a zlepšila kontrola.

Je to poměrně přímočará technologie, kterou zviditelňují jemné, ale zřetelné vandráky na vnitřním okraji hlavy.

Hmotnost, vyvážení a nosník

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Weight, Balance, and Beam

Ačkoli nejde o odlišné technologie, splétaný grafit a kevlar a PWS v kombinaci s dramatickým vyvážením hlavy rakety, vyšší hmotností a tenkým paprskem vedou k úderu, který klade důraz na přesnost a ovládání.

Modely 2020 Pro Staff v13

Modely 2020 Wilson Pro Staff v13

Pro mnohé je hmotnost samotného Pro Staff RF97 raketa mimo dosah. Uznává to a Wilson nabízí hráčům několik dalších možností se stejným obecným profilem, technologiemi a vzhledem, ale upravenými specifikacemi, díky nimž je raketa přístupnější.

Pro řadu Pro Staff je k dispozici pět různých modelů. Pokud se vám líbí Pro Staff RF97, ale jako příklad se obáváte, že je příliš těžký, pak je dobré znát tyto další modely.

Autogram Pro Staff RF97

Jako nejtěžší možnost v sestavě Pro Staff je RF97 vynikající volbou pro středně pokročilé až pokročilé hráče, kteří ocení mimořádnou hmotnost a cítí se pohodlně při jízdě.

Roger Federer a tato raketa přitahují mnoho hráčů k prozkoumání řady Pro Staff, a protože tato recenze se týká této rakety, použiji ji jako výchozí bod pro porovnávání každého následujícího modelu.

Profesionální personál 97

Při nevyvážené hmotnosti 11,1 unce (315 g) se Profesionální personál 97 stále má vyšší koncovou hmotnost, ale je mnohem přístupnější než 12 uncí (340 g) RF97-téměř o 25 uncí lehčí.

Všechno ostatní, od velikosti hlavy a vzoru strun 16 × 19 až po vyvážení světla hlavy a paprsek 21,5 mm, je v souladu s RF97.

Z tohoto důvodu je Pro Staff 97 velmi populární volbou, zvláště pokud vás RF97 zaujal, ale zdá se vám příliš těžký.

Pro Staff 97L

Jak již bylo zmíněno, Pro Staff 97 má k lehkosti ještě daleko. Pro ty, kterým se stále líbí koncept Pro Staff, ale cítí, že je hmotnost 97 příliš velká, budou chtít vyzkoušet 97L - „L“ znamená světlo.

Pro Staff 97L, při 10,2 unce bez výpletu, je téměř o celou unci lehčí než Pro Staff 97, což usnadňuje manipulaci a manévrování.

Protože však hmotnost rakety ovlivňuje sílu, Wilson zvětšuje šířku paprsku tohoto modelu z 21,5 mm na 23 mm, což pomáhá vrátit o něco větší potenciál síly.

Profesionální personál 97UL

A konečně, Wilson Pro Staff 97UL nebo ultralight je fantastická volba pro začátečníky, kteří chtějí posunout svoji hru na další úroveň, nebo středně pokročilé hráče, kteří touží po lehké, ale výkonově orientované raketě.

Je to nejlehčí ze všech raket Pro Staff s hmotností 269 g (9,5 unce), ale zachovává si hlavu 97 čtverečních palců a vzor strun 16 × 19. Kromě toho používá stejný paprsek 23 mm, který se nachází na 97L, pro trochu extra popu.

Celkově je to skvělá volba pro hráče, kteří jsou ve hře noví.

Poznámka: Pro Staff 97UL je k dispozici pouze na evropském tenisovém trhu.

RF97 Design a estetika

Nejnovější verze modelu RF97 nás vrací zpět do celočerné verze z roku 2016 se zachováním některých jemných aktualizací modelu smokingu 2018 kolem krku a přináší několik dalších vylepšení designu, které vypadají úžasně.

Nejprve ve spodní části rakety najdete novou úplně černou čepici, která vypadá skvěle, ale stojí za zmínku, že nemá zaoblené hrany, které najdete na červené, ale čepice na většině rámů Wilson .

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Black Buttcap

Potisk Pro Staff je nyní na hřídeli těsnější, aby uvolnil místo pro šedý a stříbrný pruh - návrat k původnímu Pro Staff. K dispozici je také mírně upravený displej RF97 se zobrazením hmotnosti a vzoru strun.

2020 Gravírování Wilson Pro Staff RF97 v13

Další, černý matný povrch nyní obepíná 3 a 9 hodin na hlavě pro bezproblémové lakování.

Nejdramatičtější změna designu rakety je však vidět v horní části obruče. Splétaná grafitová konstrukce rámu je viditelná pod povrchem z leštěné pryskyřice a zakončena šedými a stříbrnými pruhy lemujícími obě strany průchodek.

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 pletený grafit pod čistým leskem

Celkově vzato, RF97 v13 zaujímá moje nejlepší místo pro nejlépe vypadající raketu v tenise, což očekávám přizpůsobitelné na webových stránkách společnosti Wilson v určitém okamžiku, pokud je to něco, co byste chtěli vyzkoušet.

Hráči podporující RF97

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Podpora hráčů

Autograph 2020 Pro Staff RF97 v13 je podpisovým modelem Rogera Federera, takže je přirozeně jediným hráčem, který rám podporuje.

Federerův první podpisový model byl spuštěn v roce 2014 a od té doby jsme viděli následující iterace rámce:

 • 2014: Červený a černý originál RF97
 • 2017: Matná černá RF97
 • 2018: Černobílý (smoking) RF97
 • 2018: Červená speciální edice pro Laver Cup RF97
 • 2019: Modrá speciální edice pro Laver Cup RF97


Všechny obsahovaly stejné specifikace, jen nové laky.

RF97 v13 Struny a napětí

2020 Struny a napětí Wilson Pro Staff RF97 v13

The doporučený rozsah napětí pro Wilson Pro Staff RF97 je 50-60 liber (22,68-27,22 kg)

Pro svůj playtest jsem šel s Luxilon Alu Power Rough 1,25 v síti na 56 liber (25,40 kg) a Přírodní střevo Wilson 1.30 v křížích při 27,22 kg (60 liber).

Federer používá stejné struny, ale přepíná síť a kříže, takže Luxilon Alu Power Rough v křížích a Wilson Natural Gut v síti. Jeho napětí je také mírně odlišné: 27,5 kg (59,5 liber) pro síť a 25,2 kg (25,5 kg) pro kříže.

Pro mě přirozené střevo v křížích poskytuje raketě extra sílu a pohodlí pro mé nastavení. Na druhé straně polyester v síti pomůže zvýšit potenciál odstřeďování rakety a poskytne extra trvanlivost, přičemž bude dominovat celkovému pocitu.

Přestože se dobře hodí pro tuto raketu, je to drahé nastavení strun. Pokud hledáte levnější variantu, můžete přírodní střeva vyměnit za silný vícevláknový jako náhrada s vynikajícími výsledky.

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Recenze a poznámky k testu

2020 Recenze a poznámky k testu Wilson Pro Staff RF97 v13

Ačkoli jsou specifikace a technologie rakety užitečné, důležité je, jak raketa funguje a jak se cítí na hřišti.

Něco málo přes týden jsem měl možnost denně se trefit do Pro Staff RF97 a podělit se s vámi o své zkušenosti.

Níže najdete několik poznámek, které by vám mohly být užitečné při zvažování mých myšlenek a názorů na raketu.

Hlavní strunyLuxilon ALU Power Rough (1,25 mm)
Křížové strunyPřírodní střevo Wilson (1,30 mm)
Napětí rukou56 lbs / 25,40 kg
Křížové napětí27,22 kg
Forhendová rukojeťSemi-western
BackhandDvouruký
Velikost úchopu# 3 - 4 3/8
RukojeťČerná kůže Wilson
PřilnavostWilson Pro
Hmotnost74,84 kg
Výška6'0 ″ / 1,83 m

Pro rychlou orientaci jsem RF97 ohodnotil podle různých níže uvedených kritérií. Moje poznámky týkající se mých zkušeností s raketou však najdete podrobněji v následujících částech.

Groundstrokes 8.7 Volley 9.1 Serves 8.5 Returns 8.4 Power 8.2 Control 9.3 Spin 8.5 Slice 8.9 Touch/Feel 9.0 Maneuverable 8.1 Stability 8.8 Comfort 8.6 Average 8.68

Pozemní tahy

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Groundstrokes

Na údery země je RF97 vynikající. Ačkoli to nevytváří tolik topspinů jako u her s většinou spin-friendly raket, je toho víc než dost a nikdy jsem neměl pocit, že by to chybělo.

Pro Staff RF97 v13 odměňuje časnou přípravu a vynikající načasování, a pokud to pochopíte správně, výkon se snadno dostaví, když se rám bez námahy pohybuje míčem. Pokud jde o plátek, raketa je máslově hladká a stabilní a je jednou z jejích předností.

Jako někdo, kdo obvykle používá lehčí raketu o velikosti hlavy 100 čtverečních palců pro to extra roztočení a sílu, to vyžaduje trochu úpravy a cítil jsem menší sladké místo, ale netrvalo dlouho, než jsem se cítil správně domů s raketou.

Salvy

Voleje 2020 Wilson Pro Staff RF97 v13

Trefování do sítě bylo mou oblíbenou součástí playtestu.

RF97 snadno absorbuje tempo a je neuvěřitelně přesný, což v kombinaci s nastavení hybridního řetězce , bylo asi tak dobré, jak to jen jde

Bonusem s vyšší hmotností RF97 je více kontrolovaný a plynulý pohyb, ale vyžaduje správné zdůraznění práce nohou.

Pokud jste nikdy nezažili výhodu přizpůsobení rakety tak, aby byla zajištěna větší stabilita a prokousávání, demoování této rakety po dobu třiceti minut vám může pomoci rychle získat pocit a uznání hodnoty, kterou může přinést.

Slouží

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Slouží

Při podávání je RF97 skálopevným hráčem, ale tvrdil bych, že tam, kde to vyžaduje největší úpravu pro hráče pocházející z lehčí rakety.

Nejen, že si budete muset vybudovat výdrž, abyste se mohli hýbat po celý zápas, ale budete mít prospěch z toho, když necháte raketu udělat více práce za vás.

Velká část výkonu RF97 pochází z jeho hmotnosti, takže pokud přistoupíte k podání správnou technikou a přiměřenou rychlostí hlavy rakety, tempo se projeví s větší přesností, protože se nepokoušíte přehrát.

Celkově bude raketa ku prospěchu hráčů, kteří při svém podání hledají přesnost nad hrubou silou.

Vrací

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Vrací

Při vrácení je RF97 trochu smíšený pytel. Stejně jako pozemní tahy dobře reaguje na rychlou přípravu a skvělé načasování. Jde však o to dostat raketu na místo a rychle ji zrychlit dopředu.

Pokud to pochopíte správně, raketa pohltí nejtěžší tempo podání a výsledky jsou fantastické, ale musíte načasovat čas. Celkově vzato je vysoce účinný při návratech, zvláště když řešíte extra tempo.

Shrnutí a přehledy

Pokud jste středně pokročilý nebo pokročilý hráč střední až vyšší úrovně, 2020 Pro Staff RF97 v13 odmění vaši zvukovou techniku ​​a poskytne vynikající výkon na všech hřištích.

Raketa však také vyžaduje výjimečnou práci nohou a polohu, aby se vaše načasování projevilo, takže byste měli očekávat, že do hry vstoupí kvalita vaší fyzické zdatnosti. Celkově je to fantastický rám, který splňuje příslib přesnosti a kontroly.

Tím bych odradil začátečníky od vábení používání přesného modelu Rogera Federera, který se houpá kvůli své hmotnosti a menší velikosti hlavy.

Zpočátku budou noví hráči těžit z lehké rakety s větší hlavou, která se snáze švihá, což pomáhá usnadnit učení správné technice a zároveň poskytuje dodatečnou rezervu pro chyby.

Pro Staff 97 v13 jako alternativa

2020 Wilson Pro Staff 97 v13 jako alternativa

stolní tenis čtyřhra

Pokud se vám líbilo, co jste v této recenzi slyšeli, ale hledáte něco trochu přístupnějšího, pak je pravděpodobně odpovědí Pro Staff 97.

Je lehčí, ale stále obsahuje stejný vyzkoušený a skutečný vzorec Pro Staff s aktualizací nazvanou Braid 45, s odkazem na nový 45stupňový úhel používaný k opletení grafitu a kevlaru.

V příštích několika týdnech budu mít úplnou recenzi na Pro Staff 97, ale mezitím se určitě podívejte můj první pohled a počáteční dojmy .

Proč to miluji

 • Špičková přesnost a ovládání
 • Všestranná stabilita
 • Vynikající na řezu
 • Hrajeme s Rogerovou raketou

Kompromisy

 • Těžší váha
 • Menší manévrovatelnost
 • Nižší celkový výkon

Řetězce

Čistě z hlediska výkonu jsem si myslel, že zvolené hybridní nastavení strun je vynikající a pěkně doplňuje rám. Zde je rychlý pohled na to, co jsem použil.

 • Ruce: Luxilon ALU Power Rough 1,25 při 25 lb (25,40 kg)
 • Kříže: Přírodní střevo Wilson 1,30 při 27,22 kg

V těžším rámu, jako je RF97, je to pro mě do značné míry nastavení snů. Přestože je napětí na horním konci spektra, není to tak. Přirozené střevo funguje výjimečně dobře při vyšším napětí a neztrácíte pocit, ale pomůže vám trochu vládnout v jeho síle.

V kombinaci s polyesterem v síti se můžete houpat pro ploty a hmotnost rámu je více než dostačující k deformaci a rozpohybování strun pro přidání topspinu, což je zřejmé a vítané.

Největší nevýhodou, kterou jsem zažil, je trvanlivost polyesterové sítě, která se rychle ozvala a zlomila se zhruba po třech hodinách hry. Samozřejmě to bylo bolestivé, protože drahá přírodní střeva byla stále nedotčená, ale potřeboval jsem je vyříznout, aby spočívaly.

2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 Zlomený hlavní řetězec

Existuje několik přístupů, které bych mohl použít ke zvýšení odolnosti sítě. Mohl bych zvýšit rozchod sítě na 1,30 mm, použít jiný a odolnější polyester nebo použít spořiče řetězců chránit je. Použil jsem druhý přístup pro maximální trvanlivost při zachování výhod nižšího rozchodu s vynikajícími výsledky, když jsem raketu oprostil.

Kromě toho škytavky je jedinou další nevýhodou cena za nastavení strun, která je na dražším konci. Pokud se vám líbí zvuk těchto strun, ale hledáte cenově dostupnější možnost, nejrychlejší způsob, jak snížit náklady, je vyměnit přirozené střevní kříže za vysoce výkonný multifilament.

Pokud hledáte nějaké rady ohledně tenisových strun, doporučuji vám se podívat na můj zdroj jak si vybrat tenisové struny .

Sečteno a podtrženo

Pokud jste středně pokročilí až pokročilí hráči, kteří hledají výjimečný rám pro všechny kurty nabitý přesností a kontrolou, pak 2020 Wilson Pro Staff RF97 v13 stojí za zvážení.

Ano, raketa přichází s vyšší hmotností, což byste při zvažování měli absolutně mít na paměti, ale to je součástí vzorce a kde se odvozují některé z jejích nejlepších vlastností.

Na druhou stranu, pokud jste velkým fanouškem Rogera Federera a zvažujete zpestření rámce, abyste mohli zažít to, s čím se trefíte, nebo ho vlastnit jako sběratelský předmět, pak nebudete zklamáni.

Balení

Chci poděkovat Wilsonovi za to, že mi poskytl včasný přístup k této raketě a vytvořil tuto recenzi pro komunitu TennisCompanion. Bylo potěšením být jedním z prvních, kdo to zažil.

Přestože specifikace 2020 Pro Staff RF97 Autograph v13 zůstávají totožné s předchozími generacemi, je to vítané osvěžení a jeho nový design je doposud mým oblíbeným modelem.

Doufám, že obsah této recenze vám pomůže při rozhodování o této raketě. Pokud však vážně uvažujete o RF97, doporučil bych vám demo rakety vyzkoušet na vlastní kůži a vytvořit si vlastní názor.

Pokud máte nějaké dotazy nebo se chcete podělit o své zkušenosti s Pro Staff RF97, budu rád, když se ozvete v níže uvedených komentářích.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Blazers vs Lakers Game 1 online, pokud nemáte kabel.

Wisconsin a Tennessee se v sobotu setkají v Knoxville s poutavou nekonferenční bitvou. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak rozpoznat příznaky plantární fasciitidy. Plantární fasciitida je běžná zánětlivá porucha paty, která vzniká zánětem vazů nazývaných plantární fascie. Tyto vazy probíhají podél chodidla a poté se připojují k ...

Naučit se konjugovat slovesa ve francouzštině je často největší překážkou, se kterou se studenti při učení jazyka setkávají. Naštěstí jsou základy konjugace stejné jako v angličtině: změníte nebo upravíte sloveso (běžet, mluvit atd.) V závislosti na ...

Pelikáni a Blazers se setkávají v důležité hře v honbě za osivem Západu č. 8. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry bez kabelu.

Série Masters 1000 je na okruhu ATP velmi ceněna a těmto 5 hráčům se podařilo získat tituly, než vykročili z dorostu.